10.8 C
Białystok
piątek, 12 kwietnia, 2024

Koronawirus Białystok: informacje na temat nowych zakażeń koronawirusem!

Szczepionki na koronawirusa i nadchodzące lato spowodowały poluzowanie obostrzeń w całym kraju. Nie oznacza to jednak brak nowych zakażeń koronawirusem. Jak wygląda aktualna liczba zakażeń w Polsce, województwie podlaskim i w Białymstoku? Informacje znajdziesz w tekście.

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych zakażeniach koronawirusem Sars-Cov-2

Nowe przypadki zachorowań na koronawirusa odnotowuje się codziennie – na terenie województwa podlaskiego i całego kraju. Wiarygodne aktualności na temat liczby nowych przypadków zakażeń, zgonów i ozdrowień podaje Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych zakażeniach koronawirusem Sars-Cov-2

W kraju odnotowano 2 859 261 zakażonych osób, z czego 2 344 tysięcy osób zachorowało na Covid-19 w ciągu ostatniej doby. 72 250 tysięcy ludzi zmarło z powodu zakażenia koronawirusem, z czego 329 osób zmarło w ciągu tej doby. Ilość zgonów i zakażeń w Polsce na ten moment spada.

Nowe zakażenia koronawirusem województwo podlaskie 2021

W ciągu ostatniej doby w województwie podlaskim potwierdzono 86 pozytywnych testów na koronawirusa (dane z 19.05.2021, godz. 10:38), i 2 zgony z powodu Covid-19. Tym samym region znajduje się na 11 miejscu pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Nowe zakażenia koronawirusem województwo podlaskie 2021

Całkowita liczba zakażeń w Podlaskiem wynosi 69 264 tysięcy, z czego 2 094 tys. osób zmarło. Nowe przypadki zakażeń są odnotowywane na bieżąco, a aktualności znajdziesz na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Czy poluzowanie obostrzeń oznacza koniec epidemii koronawirusa? Spadek zakażeń w Podlaskiem

Po ostrych restrykcjach z dnia 20.03.2021 roku przyszedł czas na poluzowanie obostrzeń w Białymstoku, województwie podlaskim i całej Polsce. W ciągu ostatnich tygodni ponownie otwarto restauracje i lokalne miejsca użyteczności publicznej. I chociaż liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 spada, a także nastąpił spadek liczby zgonów, koronawirus wciąż jest obecny i wciąż należy troszczyć się o zachowanie zdrowia.

Czy poluzowanie obostrzeń oznacza koniec epidemii koronawirusa? Spadek zakażeń w Podlaskiem

Osoby, które podejrzewają u siebie koronawirusa, powinny natychmiast udać się na wykonanie testów. W Białymstoku testy na Covid-19 wykonywane są Mobilnych Punktach Pobrań. Bezpłatne wykonywanie testów jest możliwe po otrzymaniu skierowania na badania. Testy na Covid-19 w województwie podlaskim można wykonać m.in. w ASP-HALT SP. Z O.O. (Białystok, ul. Antoniukowska 25), Przychodni Zdrowia na Łąkowej (Białsytok, ul. Łąkowa 9 lok. 1B). Testy wykonuje też Podlaski Szpital w Grajewie (Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 34).

Szczepienia przeciwko Covid-19, czy to koniec nowych zakażeń koronawirusem w Podlaskiem?

Według aktualnych raportów Ministerstwa Zdrowia liczba nowych przypadków Covid-19 spada. Dzięki szczepieniom przybywa pacjentów, którzy łagodniej przechodzą objawy. Zmniejszyła się także liczba osób, które zmarły z powodu Covid-19 lub powikłań po koronawirusie. Miejmy nadzieję, że sytuacja z marca 2021 roku, kiedy z powodu tysięcy nowych przypadków zastosowano bolesne restrykcje, już się nie powtórzy.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj