10.8 C
Białystok
piątek, 12 kwietnia, 2024

Kredyty Frankowe w Polsce: Aktualne Wydarzenia i Ekspercka Ocena z Kancelarii Explico

Kredyty frankowe były przez wiele lat popularnym wyborem dla Polaków poszukujących atrakcyjnych warunków finansowania zakupu nieruchomości. Obniżone raty w porównaniu do kredytów w złotówkach były kuszącym rozwiązaniem, jednak ryzyko związane z wahaniem kursu franka szwajcarskiego sprawiło, że ta forma finansowania stała się obiektem intensywnych dyskusji i sporów prawnych. Ostatnie wydarzenia na rynku kredytów frankowych oraz najnowszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) rysują nowy obraz tej kwestii.

Ochrona Kredytobiorców – Wyrok TSUE

Wyrok TSUE z dnia 12 stycznia 2024 roku w sprawie C-488/23 jest znaczącym krokiem w ochronie praw kredytobiorców, którzy skorzystali z kredytów frankowych. Wyrok ten dotyczył prób banków domagających się rekompensaty w postaci sądowej waloryzacji kapitału udzielonego w ramach umowy kredytu hipotecznego po jej unieważnieniu. Trybunał jednoznacznie orzekł, że banki nie mają prawa tego robić, jeśli umowa kredytowa została uznana za nieważną z powodu zawarcia w niej nieuczciwych warunków. Jest to ważna ochrona praw kredytobiorców, wyjaśniając, że banki nie mogą dochodzić dodatkowych opłat po unieważnieniu umowy.

Kancelaria Explico – Profesjonalizm i Doświadczenie

W celu lepszego zrozumienia bieżącej sytuacji na rynku kredytów frankowych w Polsce, skonsultowaliśmy się z Mateuszem Sitko, prawnikiem specjalizującym się w umowach frankowych w renomowanej Kancelarii Explico z Białegostoku. Kancelaria ta cieszy się reputacją lidera w dziedzinie umów frankowych i jest znana z profesjonalizmu oraz skuteczności.

Mateusz Sitko, ekspert z Kancelarii Explico, komentuje wyrok TSUE: „Ten wyrok stanowi ważny kamień milowy w ochronie praw kredytobiorców korzystających z kredytów frankowych. Potwierdza on, że kredytobiorcy mają prawo do ochrony przed nieuczciwymi warunkami w umowach frankowych i nie muszą obawiać się dodatkowych opłat po unieważnieniu umowy.”

Kancelaria Explico, której Mateusz Sitko jest częścią, działa na polskim rynku prawnym od wielu lat, pomagając kredytobiorcom w rozwiązywaniu problemów związanych z umowami frankowymi. Dzięki zaawansowanej wiedzy prawników oraz dostosowaniu się do najnowszych przepisów prawnych, Kancelaria Explico zapewnia profesjonalne wsparcie w walce o prawa i sprawiedliwość dla kredytobiorców.

W obliczu zmieniającej się sytuacji na rynku kredytów frankowych, profesjonalne wsparcie od tak cenionej kancelarii jak Explico staje się nieocenione dla wielu kredytobiorców w Polsce. Wspólnie z ekspertami prawnymi można skutecznie chronić swoje interesy i dążyć do sprawiedliwości w kontekście umów frankowych.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj