13.9 C
Białystok
niedziela, 26 maja, 2024

Polerowanie felg- czy warto zabrać się za to samemu?

Każdy kierowca jest świadomy tego, że wygląd zewnętrzny pojazdu jest niezwykle istotny. Nie chodzi tu jedynie o samo zachowanie estetycznych aspektów podczas codziennej jazdy. Pod uwagę trzeba również wziąć ewentualną sprzedaż pojazdu, gdzie zadbany wygląd podnosi znacznie jego wartość. Niestety nawet jeśli kierowcy dbają o karoserię i odpowiednią ją pielęgnują, to często najbardziej zapomnianym elementem są felgi. Wbrew pozorom to właśnie one narażone są na największe uszkodzenia i pojawiające się na nich defekty. Ratunkiem dla nich może okazać się polerowanie felg. Jednak czy warto zabrać się za to samemu?

Samodzielne polerowanie felg- czy pozwoli uzyskać pożądany efekt?

W momencie kiedy kierowcy dostrzegają, że ich felgi już dawno straciły pierwotny blask i co więcej, są pokryte rysami o różnym kształcie i różnej głębokości, zastanawiają się, jak można te mankamenty zminimalizować. Okazuje się, że z pomocą przychodzi polerowanie felg, które oczywiście można wykonać samodzielnie. Warto jednak zaznaczyć, że do wykonanie tego typu renowacji felg potrzebne będą:

  • pasty do polerowania felg
  • papier ścierny
  • lakier w spray’u
  • ewentualnie barwnik do wypełnienia ubytków
  • polerka elektryczna lub ręczna

Takie produkty można znaleźć w każdym, dobrze wyposażonym sklepie z akcesoriami do car detailingu. Niemniej jednak jest to proces niezwykle czasochłonny i z pewnością zużyje pokłady energii nie jednego kierowcy. Choć polerowanie felg samodzielnie jest jak najbardziej możliwe, to jednak warto się zastanowić, czy warto się tego podjąć? Wątpliwy jest bowiem efekt końcowy jaki możemy uzyskać, a także jego trwałość. Przy braku umiejętności i odpowiednich narzędzi, z pewnością nie poprawimy wyglądu felg, a wręcz przeciwnie. Możemy sprawić, że będą one wyglądały znacznie gorzej. Nie można także zapomnieć o tym, jak ogromną ilość czasu trzeba będzie na to poświęcić.

Profesjonalne polerowanie felg- czy warto?

Felgi poniekąd są wizytówką naszego pojazdu i wypływają na jego estetykę. Jeśli zależy nam na tym, by nawet najbardziej sfatygowanym felgom przywrócić odpowiedni kolor i dawny blask, jedynym sposobem jest zdecydowanie się na profesjonalne usługi car detailingu. Oferuje je chociażby autoklinika.bialystok.pl, z której ofertą i cennikiem można zapoznać się na tej stronie: https://autoklinika.bialystok.pl/felgi/polerowanie-wibracyjne/. Zespół profesjonalistów dysponuje przede wszystkim ogromnym doświadczeniem, a także sprzętem, który pomoże w niezwykle skuteczny sposób zadbać o nasze felgi i przywrócić im dawny blask. Faktem jest, że taka usługa pociąga za sobą pewne koszty. Jednak biorąc pod uwagę, że samodzielne polerowanie felg również wymaga zakupu odpowiednich środków i poświęcenia czasu, taka inwestycja nie powinna być zbyt bolesna dla naszego portfela. Warto również wspomnieć o tym, że profesjonalne polerowanie felg jest gwarancją uzyskania pożądanego efektu, który jest dość odległym marzeniem w przypadku polerowania własnoręcznego. Decyzja więc należy do kierowców.

Przemysław Dąbrowski
Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj