8.4 C
Bydgoszcz
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Co powinna zawierać relaksująca kąpiel?

Każdy potrzebuje odrobiny relaksu. Nie zawsze jednak mamy czas i energię na rozbudowane zabiegi pielęgnacyjne czy wizytę w SPA. W takich momentach warto przygotować sobie relaksującą kąpiel. Wystarczy zadbać o kilka aspektów, by nieco rozpieścić swoje ciało i zmysły w domowym zaciszu – zarówno wieczorem, przed snem, jak i rano, by dobrze zacząć dzień.

Jak zorganizować domowe SPA?

Jak zorganizować domowe SPA? Pierwszym krokiem powinno być przygotowanie łazienki i otoczenia, a więc odpowiedniej atmosfery. Wystarczy kilka świec bądź lekko przygaszone światło, relaksująca muzyka, może książka, jeśli lubisz w tym czasie nadrobić lekturę i zrelaksować także umysł. Warto zadbać o coś do picia. Przygotuj także ręcznik i szlafrok, by nie zmarznąć po wyjściu z ciepłej wody. Spróbuj stworzyć sobie otoczenie pozbawione silnych bodźców i rozpraszaczy, aby nic nie zakłóciło czasu dla Ciebie.

No i najważniejszy element – sama woda. Zadbaj o to, by jej temperatura nie była zbyt wysoka. Najlepsza temperatura do kąpieli to ok. 26-30 stopni, wszystko zależy jednak od Twoich preferencji. Ważne jednak by nie przekroczyła ona 40 stopni – długie przebywanie w tak wysokiej temperaturze nie wpływa korzystnie na kondycję skóry i organizm. Przeczytaj więcej o tym, jak zrelaksować się w domowym SPA: https://esent.pl/pl/n/280.

Odrobina luksusu

Kąpiel możesz wzbogacić na wiele sposobów. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, aby ją uprzyjemnić i sprawić, że zamieni się w odprężający rytuał. Możesz wsypać do ciepłej wody suszone kwiaty (https://esent.pl/suszone-kwiaty), na przykład płatki róży czy kwiaty lawendy. Sprawią one, że poczujesz odrobinę luksusu, a także będą roztaczały przyjemny, relaksujący zapach. Podobne działanie będą miały olejki eteryczne – wystarczy dodać do wody kilka kropel Twojego ulubionego olejku, by poczuć się wyjątkowo. Olejki eteryczne mają także dodatkowe właściwości – przeciwzapalne, ujędrniające, czy odżywcze, które możesz dobrać do swoich potrzeb. Aromat olejku dostosuj do swoich preferencji – jeżeli potrzebujesz czystego relaksu postaw na klasykę, czyli olejek lawendowy, jeżeli chcesz dodać sobie nieco energii, wybierz zapachy cytrusowe bądź ziołowe. Świetnie sprawdzają się także olejki drzewne.

Jeżeli twoja skóra potrzebuje odżywienia i natłuszczenia, oprócz olejków eterycznych warto dodać także odrobinę bardziej odżywczych olejów – jojoba, arganowego, czy ze słodkich migdałów. Sprawią one, że po takiej kąpieli Twoja skóra nie będzie potrzebowała już dodatkowego balsamu.

Proste zabiegi dla zdrowej skóry

Kąpiel to dobry moment, by oprócz odrobiny relaksu zafundować sobie także zabiegi pielęgnacyjne, o których na co dzień nie zawsze pamiętamy. Możesz więc uzupełnić ją o peeling czy masaż peelingujacy – na przykład za pomocą naturalnego korundu, zmielonych ziaren kawy bądź szczotki do masażu czy rękawicy. Masaż wykonuj kolistymi ruchami zgodnie z kierunkiem krążenia, a więc od dołu do góry. Taki zabieg nie tylko złuszczy martwy naskórek i sprawi, że skóra będzie niezwykle gładka i miękka, ale także pozytywnie wpłynie na krążenie. 

W trakcie kąpieli możesz także zadbać o swoją cerę, przygotowując wcześniej prostą maseczkę z glinki – wystarczy wybrana przez ciebie glinka: zielona do cery tłustej i mieszanej, delikatniejsza różowa do cery wrażliwej lub biała do skóry suchej, do tego kilka kropel oleju i hydrolatu. Maseczkę możesz nałożyć w trakcie trwania kąpieli lub przed, pamiętaj jednak, by nie trzymać jej na twarzy dłużej niż 20 minut i zwilżać skórę w trakcie zabiegu, by nie zaschła.

Przemysław Dąbrowski
Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
OSTATNIO DODANE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj