13.2 C
Bydgoszcz
piątek, 12 kwietnia, 2024

Koronawirus Bydgoszcz: najnowsze informacje!

Mimo poluzowania obostrzeń koronawirus obecny od 2020 roku, wciąż jest obecny i codziennie dochodzi do nowych zakażeń w Bydgoszczy, a także całym województwie kujawsko-pomorskim i w całej Polsce. Dowiedz się, jak wyglądają aktualne statystyki dotyczące nowych zachorowań na koronawirusa!

Co to jest Sars-Cov-2?

Koronawirusy są już znane nauce, ale Sars-Cov-2 jest zupełnie nową mutacją. Wirus doprowadza do zachorowań na Covid-19, czyli choroby zakaźnej dróg oddechowych. Łagodny przebieg koronawirusa może nie mieć wyraźnych objawów, ale ostry doprowadza do niewydolności oddechowej i może skończyć się śmiercią. Z tego względu koronawirus jest tak groźny i ważne jest, by unikać zakażenia.

Co to jest Sars-Cov-2

Statystyki nowych zakażeń Covid-19 w województwie kujawsko-pomorskim 2021

Według najnowszych danych (19.05. 2021), w województwie kujawsko-pomorskim doszło do 104 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 14 pacjentów zmarło. Województwo, w tym Bydgoszcz, znajduje się na 10 miejscu pod względem przypadków koronawirusa w Polsce.

Jeśli chodzi o wszystkie dotychczasowe zakażenia koronawirusem na terenie Kujawsko-Pomorskiego, wynik sięga 180 091 osób. W wyniku Covid-19 w regionie zmarło 4 667 osób.

Koronawirus w Polsce – aktualne dane

W ostatnim czasie w Polsce doszło do 2 344 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 329 przypadków zakończyło się śmiercią chorych. Całkowita liczba zakażeń Covid-19 w Polsce wynosi 2 859 261, z czego zmarło 72 250 osób. Według informacji z tego dnia liczba nowych zakażeń koronawirusem spada. Zmniejsza się również liczba zgonów.

Aktualne dane na temat nowych przypadków zakażeń publikuje Ministerstwo Zdrowia. Aktualne dane z Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

Objawy koronawirusa, jak się chronić?

Covid-19 daje rozmaite objawy i każdy przechodzi chorobę inaczej, co oznacza, że tak naprawdę nie wiadomo, czego się można spodziewać. Do najczęstszych objawów należy brak smaku i węchu, gorączka, kaszel i bóle głowy. W celu ochrony zdrowia ogranicz kontakt z innymi ludźmi, a w miejscach publicznych zawsze noś maseczkę. Często myj i dezynfekuj dłonie.

Objawy koronawirusa, jak się chronić

Jeśli zauważasz u siebie objawy koronawirusa, zostań w domu i zaprzestań kontaktów z innymi osobami, by nie narażać ich zdrowia. W przypadku ciężkich objawów zgłoś się po pomoc. Pamiętaj, że masz możliwość wykonania badań i testów na koronawirusa w ramach NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia). Poniżej lista placówek medycznych w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiem, gdzie można wykonać testy w każdym momencie.

  • Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, adres: Świętego Floriana 12, 85-030 Bydgoszcz.
  • Centrum Medicover (prywatnie), al. Powstańców Wielkopolskich 26 85-090 Bydgoszcz.
  • Instytut Genetyki Sądowej Sp. z o.o., Aleje Adama Mickiewicza 3/5, 85-071 Bydgoszcz.
Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
OSTATNIO DODANE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj