7 C
Gdańsk
poniedziałek, 4 marca, 2024

Koronawirus Gdańsk: aktualne dane na temat nowych zakażeń Sars-Cov-2

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w Polsce i Gdańsku.Gdzie wykonać badanie w kierunku Sars-Cov-2 w Gdańsku? Zachorowałeś na koronawirusa? Dowiedz się, co należy zrobić.

Zakażenia koronawirusem w Polsce aktualne dane 2021

W ostatnim czasie w Polsce doszło do 2 344 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 329 przypadków zakończyło się śmiercią chorych. Całkowita liczba zakażeń Covid-19 w Polsce wynosi 2 859 261, z czego zmarło 72 250 osób. Według informacji z tego dnia liczba zakażonych koronawirusem spada. Zmniejsza się również liczba zgonów.

Zakażenia koronawirusem w Polsce aktualne dane 2021

Koronawirus Gdańsk liczba nowych zakażeń 2021

W Gdańsku ostatniej doby (19.05. 2021), doszło do 113 nowych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców miasta, 16 osób zmarło. Całkowita liczba zakażonych Sars-Cov-2 na terenie województwa pomorskiego wynosi 191 444, z czego 4 348 przegrało walkę z wirusem.

Jakie są objawy Covid-19?

Covid-19 daje rozmaite objawy i każdy przechodzi chorobę inaczej. Najczęściej jest to brak smaku i węchu, gorączka, kaszel i bóle głowy. W celu ochrony zdrowia ogranicz kontakt z innymi ludźmi, a w miejscach publicznych zawsze noś maseczkę. Często myj i dezynfekuj dłonie. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

Jakie są objawy Covid-19?

Jeśli zauważasz u siebie objawy zakażenia koronawirusem, zostań w domu w celu ochrony zdrowia swojego i innych. Zadzwoń do lekarza rodzinnego i skorzystaj z teleporady. Możesz mieć zlecone wykonanie testu w kierunku Sars-CoV-2. Jeśli masz ciężkie objawy koronawirusa, zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 999. Pamiętaj, że koronawirus to groźna choroba i nie można ignorować nawet lekki objawów!

Jakie są objawy Covid-19

Testy na koronawirusa: RT PCR – molekularne i serologiczne

Najskuteczniejszym sposobem na sprawdzenie obecności koronawirusa jest test. Testy metodą RT PCR (molekularne), polegają na pobraniu wymazu z nosa lub ust (najczęściej stosowana metoda testu). Testy serologiczne wykrywają przeciwciała Sars-CoV-2 w organizmie pacjenta. Test należy wykonać w punkcie pobrań na terenie Gdańska.

Testy na koronawirusa: RT PCR - molekularne i serologiczne

Wyniki badania metodą PCR są dostępne tego samego dnia. Wyniki są dostępne online. Jeśli masz pozytywny wynik badania w kierunku Covid-19, zostań w domu. Osoby, które mają pozytywny wynik, powinny poddać się kwarantannie na okres 7-14 dni, w zależności od wyników następnego badania.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne i inne placówki testów na Sars-Cov-2

Odwiedź najbliższy punkt pobrań na terenie miasta Gdańsk, gdzie wykonywane są testy na koronawirusa. Poniżej przykładowe punkty badań z Gdańska.

  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, Dębinki 7, 80-952 Gdańsk.
  • Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Gdańsku (WSSE), Dębinki 4, 80-211 Gdańsk.
Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj