12.2 C
Łódź
czwartek, 20 czerwca, 2024

Koronawirus Łódź: najnowsze informacje

Obecnie trwa odmrażanie gospodarki w związku z lepszą sytuacją epidemiczną i pojawieniem się szczepionek. Sprawdź aktualne statystyki dotyczące koronawirusa w województwie łódzkim!

Koronawirus Łódź – nowe zakażenia koronawirusem

Koronawirus Łódź - nowe zakażenia koronawirusem

Najnowsze informacje zawierają optymistyczne treści. Liczba nowych pacjentów, u których wykryto Sars-Cov-2 spada w całej Polsce. Obecnie (koniec maja, 2021) wykryto mniej niż 1000 nowych przypadków koronawirusa w całym kraju. Spada również liczba zgonów. Najnowsze dane z Łodzi są równie optymistyczne. Miejskie poradnie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), normalnie przyjmują pacjentów, wykonywanie testów na koronawirusa stało się powszechne, a na opiekę w szpitalach, gdzie dotychczas leczono wyłącznie na Covid-19, na pomoc mogą liczyć pacjenci z innymi chorobami.

Test na koronawirusa w Łodzi, gdzie możesz go wykonać?

Test na koronawirusa jest już zjawiskiem powszechnym. Jeśli chcesz wyjechać na wakacje za granicę lub podejrzewasz u siebie Covid-19, wybierz punkt pobrań w mieście i wykonaj test w jednej z placówek w Łodzi. Test na koronawirusa może wykonać każdy. Poniżej znajdują się przykładowe punkty pobrań, gdzie wykonywane są testy wykrywające Covid-19.

  • SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. Norberta Bar, dr. Stefana Kopcińskiego 22, 90-153 Łódź.
  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego, gen. Karola Kniaziewicza 1/5, 91-347 Łódź.
  • Centrum Medyczne OLMED, Jagienki 32,92-439 Łódź.

Test na koronawirusa możesz wykonać prywatnie lub w ramach NFZ. Bezpłatny test wykrywający Sars-Cov-2 wymaga skierowania od lekarza.

Koronawirus Łódź – szczepienia na Sars-Cov-2

Spadająca liczba zakażonych koronawirusem może być spowodowana szczepieniami przeciwko Sars-Cov-2. Według najnowszych informacji w kraju zaszczepiono już ponad 19 mln osób. Poprawiająca się sytuacja epidemiczna w regionie skutkuje odmrażaniem gospodarki, a mieszkańcy Łodzi mogą przebywać na zewnątrz bez maseczek.

Koronawirus Łódź - szczepienia na Sars-Cov-2

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi i inne placówki realizujące program szczepień

Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 również wykonują określone punkty medyczne w Łodzi.

  • Miejskie Centrum Medyczne „Widzew”, Marszałka Józefa Piłsudskiego 157, 92-332 Łódź.
  • Szpital Tymczasowy W Ramach Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Imienia Dr Władysława Biegańskiego, Patrice Lumumby 14, 91-404 Łódź.
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Almed, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 133D, 92-318 Łódź.

Wojewoda łódzki uruchomił specjalną infolinię dla osób, które potrzebują wsparcia lub informacji w związku z Covid-19 w regionie. Infolinia jest czynna całą dobę (poniedziałek – piątek). Masz pytania o aktualne zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim? Masz podejrzenie zakażenia koronawirusem? Martwisz się o swój stan zdrowia? Zadzwoń na numer 42 664 19 04.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj