12.2 C
Łódź
czwartek, 20 czerwca, 2024

Laserowe leczenie grzybicy paznokci – hit czy kit?

Grzybica paznokci u stóp to trudna do wyleczenia infekcja. Choroba ta dotyczy nawet 14% populacji. Najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem walki z tym problemem jest laserowe leczenie grzybicy paznokci, które dociera do istoty problemu, a także skutecznie przeciwdziała dalszemu rozwojowi schorzenia. Dowiedz się więcej na temat tej metody.

Co to jest grzybica paznokci?

Nieleczona grzybica paznokci może zmienić wygląd i strukturę paznokcia. Chorobę wywołują grzyby (głównie z gatunku Candida), które żywią się keratyną – białkiem strukturalnym, znajdującym się w paznokciach. Grzybica paznokci wywołuje żółte i brązowe przebarwienia, zniekształca płytkę, może powodować ból i swędzenie. Infekcja często rozprzestrzenia się na inne paznokcie, a w ciężkich przypadkach może prowadzić do bolesnego wrastania paznokci i upośledzać chodzenie. Grzybica paznokci jest chorobą bardzo zaraźliwą. Zarazki szybko się rozprzestrzeniają, zwłaszcza w wilgotnym środowisku, np. na basenie, w saunie czy pod prysznicem.

Jak działa laser na grzybicę paznokci?

Urządzenie Lunula dostępna w Klinice Miracki w Warszawie to jeden z najnowocześniejszych laserów na grzybicę paznokci. Laser ten emituje dwie długości fali (405 nm i 635 nm), które przenikają przez paznokieć do jego łożyska, w którym właśnie zagnieżdżony jest grzyb. Struktura paznokcia podczas zabiegu nie zostaje naruszona. W odpowiedzi na działanie lasera uszkodzeniu ulega tylko zainfekowana tkanka. Laser Lunula ma również działanie sterylizujące i wzmacniające odporność, co zapobiega rozwojowi nowych grzybów.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i ewentualnie opiłowania płytki. Następnie Twoja stopa zostanie umieszczona w pozycji, umożliwiającej na dostęp do światła laserowego. Laser zostanie skierowany na wszystkie paznokcie dotknięte grzybicą, a nawet może być użyty na paznokciach zdrowych, jeśli istnieje obawa, że ​infekcja się rozprzestrzeniła. Zabieg nie powoduje krwawienia i nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może od razu wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Infekcje grzybicze paznokci często znikają już po jednym zabiegu Lunula, czasem jednak wymagają kilku sesji leczenia laserem, aby całkowicie ustąpić. Skuteczne laserowe leczenie grzybicy paznokci może zająć od 6 do 18 miesięcy.

Jakich efektów można się spodziewać po laserowym leczeniu grzybicy paznokci?

Lunula jest nowoczesnym i zarazem małoinwazyjnym sposobem laserowego leczenia grzybicy paznokci. W większości przypadków działa dużo skuteczniej niż farmakoterapia. Innowacyjna technologia przyczynia się nie tylko do zahamowania objawów, ale również pobudza procesy immunologiczne paznokci po to, aby stały się one bardziej odporne na wpływ czynników zewnętrznych.

Laser Lunula można wykorzystać również w celu regeneracji płytki paznokciowej po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych. Terapia rekonstrukcji i pielęgnacji laserem Lunula jest doskonałym sposobem na odnowę paznokci – przywraca do dobrej kondycji sforsowaną zabiegami i codziennym trybem życia płytkę.

Po kuracji laserowego usuwania grzybicy paznokci nowo odrastające paznokcie odzyskują blask, połysk i zdrowy, różowy kolor. Ponieważ wzrost paznokcia jest powolny, nie zauważysz efektów od razu. Musisz uzbroić się w cierpliwość.

Istnieje niewiele przeciwwskazań do laserowego usuwania grzybicy paznokci. Co ważne, zabieg można bezpiecznie przeprowadzić nawet u osób chorych na cukrzycę.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj