14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024

Koronawirus Olsztyn – aktualne dane

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim.

Covid-19 Olsztyn liczba nowych zakażeń koronawirusem

Według najnowszych danych sytuacja epidemiczna w województwie warmińsko-mazurskim ulega poprawie. W porównaniu do dnia 1 kwietnia, kiedy odnotowano największą liczbę nowych zakażeń w Polsce, liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem spada. Do niedawna Olsztyn był głównym ogniskiem epidemii w województwie warmińsko-mazurskim. Mimo spadku zakażeń niepokojące dane może stanowić duża liczba zgonów na terenie Warmii i Mazur. Aktualne statystyki są publikowane na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Covid-19 Olsztyn liczba nowych zakażeń koronawirusem

Po zaostrzeniu obostrzeń 18 marca 2021 przyszedł czas na ponowne odmrażanie gospodarki. Oznacza to ponowne otwarcie restauracji i innych miejsc użyteczności publicznej z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Testy na koronawirusa w Olsztynie

Głównym źródłem danych dotyczących zachorowań na Covid-19 są testy. W celu wykonania testu na koronawirusa należy udać się do punktu pobrań w danym mieście. Poniżej lista przykładowych punktów w województwie, gdzie wykonywane są testy na wykrycie koronawirusa.

  • Szpital w Ostródzie S.A., Władysława Jagiełły 1, 14-100 Ostróda.
  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.
  • Szpital Giżycki sp. z o.o., Warszawska 41, 11-500 Giżycko.

Test na koronawirusa można wykonać prywatnie lub w ramach NFZ. W drugim przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza. Dostępne są 3 rodzaje testów na Covid: RT PCR, antygenowy i wykrywający przeciwciała.

Szczepienia przeciwko Covid-19 w Olsztynie

W Polsce stale przybywa osób zaszczepionych. Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 wykonywane są bezpłatnie w określonych placówkach na terenie województwa. Poluzowanie obostrzeń i spadek zakażeń koronawirusem jest związane także ze wzrastającą ilością osób, które poddały się dobrowolnemu szczepieniu. Szczepienia można wykonać m.in. w następujących placówkach:

  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie, Aleja Warszawska 30, 11-041 Olsztyn.
  • Centrum Medyczne POLMED, Wyszyńskiego 5B, 10-457 Olsztyn.

Na szczepienie możesz się zarejestrować telefonicznie (całodobowa infolinia, tel. 989), lub za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl.

Koronawirus, jak się chronić przed zakażeniem?

Koronawirus, jak się chronić przed zakażeniem?

Mimo pozytywnych informacji i danych, które świadczą o spadku zachorowań na Covid-19, wirus wciąż jest obecny. W celu ochrony zdrowia w miejscach publicznych noś maseczkę na ustach i nosie, a także często myj i dezynfekuj dłonie. Pamiętaj również o zachowaniu dystansu społecznego.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
NAJNOWSZE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj