11.1 C
Województwo opolskie
piątek, 12 kwietnia, 2024

Koronawirus Opole – nowe zachorowania w województwie opolskim

Zobacz najnowsze wiadomości dotyczące koronawirusa!

Nowe przypadki koronawirusa w Opolu

Województwo opolskie zanotowało spadek zakażeń koronawirusem i spadek liczby zgonów. Podobna sytuacja ma miejsce w całej Polsce. W ciągu ostatniej doby (29.05. 2021), liczba nowych zakażeń koronawirusem sięgnęła poniżej 800 osób. Najnowsze dane dotyczące Covid-19 są optymistyczne.

W związku ze spadkiem nowych zakażeń koronawirusem od kilku tygodni obostrzenia są stopniowo luzowane. Polska ponownie otwiera restauracje, kasyna, kina i inne miejsca użyteczności publicznej. Te pozytywne zmiany idą w parze ze ścisłym reżimem sanitarnym, który nadal obowiązuje. Pamiętajmy, że koronawirus wciąż jest obecny.

Nowe przypadki koronawirusa w Opolu

W obecnym momencie dużo się mówi na temat realizacji projektów unijnych w czasie pandemii. Portal Funduszy Europejskich zebrał informacje dotyczące beneficjentów środków Unii Europejskiej. Przygotowano korzystne zmiany, które pomogą w dalszym rozwoju firm dotkniętych kryzysem z powodu pandemii.

Testy na Covid-19 na terenie województwa opolskiego

Osoby z podejrzeniem koronawirusa mogą poddać się odpowiednim testom. Testy na Covid-19 wykonuje się w specjalnych punktach pobrań. Poniżej przykładowe punkty w miejscowości Opole i województwie opolskim.

  • Szpital Wojewódzki Sp. z o.o., adres: Augustyna Kośnego 53, 46-020 Opole.
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, adres: 24 Kwietnia 5, 47-200 Kędzierzyn-Koźle.

Test na koronawirusa można wykonać prywatnie lub w ramach NFZ. W celu wykonania bezpłatnego testu potrzebne jest skierowanie od lekarza.

Szczepionka przeciw Sars-Cov-2 w Opolu

Szczepionki przeciwko Covid-19 stały się powszechne. Według najnowszych danych Polska zanotowała już ponad 19 mln osób, które poddały się dobrowolnemu szczepieniu i liczba ta stale wzrasta. Dzięki szczepieniom koronawirus przestaje być tak dużym zagrożeniem. Województwo Opolskie ma własne placówki, gdzie można zaszczepić się przeciwko wirusowi Sars-Cov-2.

  • Centrum Medyczne Promedic,
  • Punkt Szczepień COVID Dla Dzieci,
  • NZOZ MEDREM-POLIKLINIKA.

Na szczepienie możesz się zarejestrować telefonicznie (specjalna polska infolinia, tel. 989), oraz w serwisie pacjent.gov.pl. Szczepieniu nie mogą poddać się osoby, które są w trakcie choroby.

Koronawirus województwo Opolskie – Jak chronić się przed koronawirusem?

Jak chronić się przed koronawirusem?

Aby chronić się przed zachorowaniem na Covid-19, postępuj zgodnie z zaleceniami opracowanymi przez światowe, europejskie i polskie instytucje eksperckie. Co to oznacza? Wciąż obowiązuje korzystanie z maseczek. W celu ochrony przed Covid-19 należy zasłaniać usta i nos, często myć i dezynfekować ręce, a także zachowywać dystans społeczny.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj