-5.1 C
Poznań
sobota, 2 grudnia, 2023

Koronawirus Poznan: najnowsze wiadomości

Sytuacja epidemiczna w Polsce uległa poprawie. Zobacz szczegółowe informacje na temat zakażeń koronawirusem w Poznaniu i województwie wielkopolskim.

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w Poznaniu 2021

Spadają liczby zakażenia koronawirusem w Polsce. Poprawia się również sytuacja w Wielkopolsce i Poznaniu, chociaż miasto wciąż znajduje się na 2 miejscu pod względem nowych zachorowań na Covid-19. Powszechnie dostępne szczepionki i testy na koronawirusa pozwoliły na stopniowe luzowanie obostrzeń w kraju.

Testy na koronawirusa w Poznaniu

Jeśli podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem, zgłoś się na badania. Testy na koronawirusa można wykonywać w specjalnych punktach pobrań. Poniżej lista przykładowych punktów na terenie Poznania i Wielkopolski.

  • Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym SPZOZ, Szwajcarska 3, 61-285 Poznań.
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, Szpitalna 45, 62-504 Konin.
  • Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Szpitalna 27/33, 60-572 Poznań.

W wykonywaniu testów na Sars-Cov-2 pomaga również Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Test na koronawirusa można wykonać prywatnie lub w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 na terenie Poznania

Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 na terenie Poznania

W Wielkopolsce zarejestrowano już ponad 1,5 mln zaszczepionych osób. Polska zanotowała dotąd ponad 19 mln osób, które są co najmniej po 1 dawce szczepionki przeciwko Sars-Cov-2. Na szczepienie możesz zarejestrować się telefonicznie (tel. 989 – infolinia czynna całą dobę), lub za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl. Gdzie można wykonać szczepienie?

  • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, ul. Noskowskiego 23, 61-705 Poznań.
  • Centrum Medyczne Poznań Malta, Baraniaka 88, 61-131 Poznań.
  • Punkt Szczepień COVID, ORŁA 103, 61-251 Poznań.

Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 są bezpłatne.

Objawy Covid-19: jak się chronić przed zakażeniem?

Koronawirus daje różne objawy, ale do najczęstszych oznak zakażenia wirusem Sars-Cov-2 należą: kaszel, gorączka, osłabienie, utrata smaku i węchu. Jeśli masz objawy koronawirusa, zostań w domu i skontaktuj się z infolinią. Jeśli w ciągu ostatnich dni przebywałeś na obszarach objętych wirusem, bądź miałeś styczność z osobą zakażoną, wykonaj test na koronawirusa.

Objawy Covid-19: jak się chronić przed zakażeniem?

W celu ochrony przed zachorowaniem na Covid-19 należy zasłaniać usta i nos maseczką, często myć i dezynfekować dłonie, a także zachowywać dystans społeczny.

Więcej informacji szukaj w serwisie Mnisterstwa Zdrowia

Aktualne dane dotyczące Covid-19 publikuje Ministerstwo Zdrowia na swoim portalu. Masz pytania? Chcesz uzyskać więcej informacji na temat koronawirusa w województwie? Zadzwoń na infolini

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj