28.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Koronawirus Rzeszów: najnowsze informacje

- Advertisement -spot_imgspot_img

Spadek zakażeń koronawirusem spowodował stopniowe luzowanie obostrzeń. Poznaj szczegóły dotyczące Covid-19 na Podkarpaciu – najnowsze informacje poniżej.

Koronawirus na Podkarpaciu – nowe zakażenia koronawirusem

Jeszcze kilka tygodni temu w Polsce odnotowano 26 405 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i aż 349 zgonów. Dzisiaj liczby te nie są już tak straszne – obecnie (29.05. 2021), liczba nowych zakażeń koronawirusem nie przekracza 800 osób, z czego 125 osób zmarło na Covid-19.

Koronawirus na Podkarpaciu również wykazuje tendencje spadkowe. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Rzeszowie, z czego 3 osoby zmarły. Dla porównania kilka tygodni temu w ciągu doby odnotowano 1398 nowych przypadków zakażenia Sars-Cov-2, z czego aż 248 w Rzeszowie.

Polska powoli podnosi się po zamrożeniu gospodarki w 2020 roku, co widać również na terenie Rzeszowa i województwa podkarpackiego.

Testy na Covid-19 w Rzeszowie

Testy na Covid-19 w Rzeszowie

Jeśli masz objawy Covid-19, wykonaj test na koronawirusa. To ważne, by po zrobieniu wymazu w punkcie pobrań udać się bezpośrednio do domu, by uniknąć zakażenia innych osób. Negatywny wynik testu na koronawirusa oznacza, że jesteś osobą zdrową.

Na terenie województwa znajduje się kilka punktów pobrań, niektóre znajdują się w Rzeszowie. Poniżej kilka z nich.

  • Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. z o.o., Ignacego Paderewskiego 5, 37-100 Łańcut.
  • Centrum Opieki Medycznej, 3-go Maja 70, 37-500 Jarosław.

Test na koronawirusa można wykonać prywatnie lub w ramach NFZ. Bezpłatny test w ramach NFZ wymaga skierowania od lekarza.

Koronawirus na Podkarpaciu – szczepienie przeciwko Sars-Cov-2 Rzeszów

Do spadku liczby zakażeń koronawirusem w Rzeszowie, na Podkarpaciu i w Polsce, przyczyniły się szczepienia na Sars-COV-2. Według najnowszych danych Polska ma ponad 19 mln obywateli co najmniej po 1 dawce szczepionki. Szczepienia odbywają się m.in. w placówkach wymienionych poniżej.

  • Punkt Szczepień COVID-19, Krakowska 16, 35-111 Rzeszów.
  • Centrum Medyczne MEDYK, Obrońców Poczty Gdańskiej 14, 35-509 Rzeszów.

Szczepienie przeciwko Sars-Cov-2 jest dobrowolne. Mieszkańcy Rzeszowa mogą zapisać się telefonicznie (poniedziałek – sobota, kontakt: 989), lub za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl.

Jak chronić się przed zachorowaniem na Covid-19?

Jak chronić się przed zachorowaniem na Covid-19?

Chociaż liczba nowych zakażeń koronawirusem spada, koronawirus wciąż jest obecny. Zalecenia dotyczące ochrony zdrowia przed Covid-19 nadal obowiązują. Zakrywaj usta i nos w miejscach publicznych, często myj i dezynfekuj dłonie, zachowuj dystans od innych osób.

Więcej informacji na temat koronawirusa w Rzeszowie i na Podkarpaciu znajdziesz na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj