11.2 C
Toruń
sobota, 2 marca, 2024

Koronawirus Toruń: aktualna liczba zachorowań na Covid-19

Poznaj najnowsze dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim!

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Toruniu

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Toruniu

Lokalne wiadomości na terenie Torunia w kujawsko-pomorskim przestają być zdominowane przez informacje na temat koronawirusa. Dzięki szczepionkom na Sars-Cov-2 i nadchodzącym lecie, nastąpiło poluzowanie restrykcji, które obowiązywały niemal od początku epidemii.

Informacje z dnia 30.05. 2021 mówią o 22 nowych zachorowaniach na koronawirusa w kujawsko-pomorskim. Liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem spada z dnia na dzień, maleje również liczba osób, które przegrały walkę z wirusem.

zakażenia koronawirusem w Toruniu

W całej Polsce panują pozytywne nastroje. Otwarto restauracje i miejsca użyteczności publicznej. Toruń również odżywa. Mieszkańcy miasta wciąż wspominają wydarzenia, jakim była organizacja halowych mistrzostw Europy na Arenie Toruń.

Testy na Covid-19 w województwie kujawsko-pomorskim

W kujawsko-pomorskim, jak i w całej Polsce, powszechne jest wykonywanie testów na Covid-19. Najczęściej wykonywanym rodzajem testu na koronawirusa jest metoda RT PCR. Test na Covid-19 możesz wykonać prywatnie lub w ramach NFZ. Badanie w kierunku zakażenia koronawirusem można zrobić m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydgiera w Toruniu, Zygmunta Krasińskiego 4, 87-100 Toruń.

Testy na Covid-19 w województwie kujawsko-pomorskim

 

Wynik testu pojawi się po kilku godzinach. Wyników testu nie odbierasz w szpitalu – otrzymujesz je online. Pamiętaj, że w przypadku testu na koronawirusa w ramach NFZ potrzebujesz skierowania od lekarza.

Szczepionka na Sars-Cov-2 w Toruniu

Czy trudny czas światowej epidemii dobiega końca? W związku z pojawieniem się szczepionek nie brakuje pozytywnych informacji w sprawie mniejszej ilości przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwszą dawkę szczepienia w Polsce przyjęło już ponad 19 mln osób, z czego ponad 6 mln osób przyjęło już 2 dawki. Zobacz, gdzie m.in. można się zaszczepić w Toruniu.

Szczepionka na Sars-Cov-2 w Toruniu

  • Centrum Medyczne „OLK-MED” Sp. z o.o., plac 18 Stycznia, Toruń.
  • CM LUX MED, Tadeusza Kościuszki 71, Toruń.

Rejestracji na szczepienie w Toruniu można dokonać na trzy sposoby: u lekarza, telefonicznie za pośrednictwem infolinii lub za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl . Infolinia ds. szczepień w Toruniu działa w godzinach 8-15, poniedziałek – piątek.

Koronawirus w Toruniu, jak chronić się przed Covid-19?

Koronawirus w Toruniu, jak chronić się przed Covid-19?

Najgorszy czas pandemii już za nami, jednak wciąż należy stosować się do zasad. To ważne, by zasłaniać usta i nos maseczką w miejscach publicznych. Tak samo konieczne jest częste mycie i dezynfekowanie rąk. W celu ochrony zdrowia należy również zachować dystans społeczny.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Ostatnio dodane
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj