Chcesz miło spędzić wakacyjny czas? Sprawdź czym są loty widokowe helikopterem.

0
251
Chcesz miło spędzić wakacyjny czas? Sprawdź czym są loty widokowe helikopterem.

Wakacje to czas, kiedy możesz odpocząć od pracy zawodowej i dać się ponieść fantazji. Możesz zrealizować swoje marzenia, na przykład o skoku na bungee czy bardziej przyziemne – o podziwianiu wschodu słońca w górach.

To tylko jedne z wielu sposobów na to, jak miło spędzić wakacyjny czas. Podczas wizyty w dużych miastach z pewnością zaplanujesz zwiedzanie największych zabytków. My jednak proponujemy ci poznawanie miast takich jak Warszawa z innej perspektywy – z odległości kilkuset metrów nad ziemią, z pokładu helikoptera, na co pozwalają loty widokowe. Sprawdź, z czym wiąże się skorzystanie z takiej usługi lotniczej.

Zwiedzanie Warszawy inaczej

Kiedy planujesz wakacyjny podbój stolicy, być może na trasie twojej wycieczki znajdą się Łazienki Królewskie wraz z parkiem, Stadion narodowy, Plac Zamkowy wraz z samym Zamkiem Królewskim, cała warszawska starówka czy inne charakterystyczne miejsca w stolicy. Nie sposób pominąć kultowego miejsca na mapie miasta stołecznego, jakim jest rzecz jasna Pałac Kultury i Nauki, jako jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Warszawy. Z pewnością wszystkie te zabytki są odwiedzane przez zdecydowaną większość turystów przyjeżdżających do stolicy Polski – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.

Jednak pokusić się możesz o coś absolutnie wyjątkowego – o wycieczkę lotniczą po Warszawie.

Możesz zobaczyć znane sobie zabytki z innej strony – z lotu ptaka, a niewiele osób z pewnością ma taką możliwość. Jeśli wydaje ci się, że takie loty widokowego helikopterem nad dużymi miastami w Polsce są zarezerwowane tylko dla najbardziej zamożnych turystów, jesteś w błędzie. Skorzystaj z oferty np. Skypoland.pl, by się o tym najlepiej przekonać na własnej skórze.

Możesz poczuć się zaskoczony, nawet jeśli mieszkasz w Warszawie od lat lub od urodzenia tym, jak wygląda ona z lotu ptaka. Ludzie i pojazdy poruszające się w dole wydają się wielkości dziecięcych zabawek. Nie widać tego, że stolica jest mocno zakorkowana, ponieważ uczestnicy lotu widokowego mogą skupić się na tym, jak wyglądają drapacze chmur w mieście, albo piękne, zielone parki zachęcające do wypoczynku. Być może dzięki takiemu zwiedzaniu odkryjesz zupełnie inny wizerunek Warszawy i pokochasz to miasto.

Jak odbywa się lot?

Pod względem praktycznym loty widokowe nad Warszawą odbywają się z wykorzystaniem śmigłowców – helikopterów, które na raz zabierają na pokład niewielu pasażerów. Możesz więc zorganizować wycieczkę np. dla siebie i swojej drugiej połowy. Ma to więc charakter kameralnej atrakcji Podniebna przygoda stanie się dla was wspaniałym przeżyciem, do którego z chęcią będziecie wracać myślami. Dobrym pomysłem jest zabranie na pokład helikoptera podczas wakacyjnego lotu widokowego aparatu fotograficznego, by uwiecznić piękne krajobrazy na zdjęciach.

Jeśli jesteś zdecydowany na taką niekonwencjonalną atrakcję podczas pobytu np. w Warszawie, znajdź firmę, która zajmuje się świadczeniem podobnych usług. Zwróć przy tym uwagę, jakimi maszynami dysponuje i czy piloci obsługujący helikoptery i same loty widokowe mają odpowiednie uprawnienia do latania. To ważne, by mieli wylataną właściwą liczbę godzin. Bezpieczeństwo twoje własne i osób, które zabierasz na podniebną wycieczkę powinno być najważniejsze.
Ustal, kiedy polecisz – czy o poranku, podziwiając miasto w promieniach wschodzącego słońca, w środku dnia, czy może o zachodzie słońca. Każda pora ma swoje uroki i może odmienić wizerunek miasta. Taki lot widokowy może być też niespodzianką dla osób, które mają wziąć w nim udział. Dowiedz się jedynie, czy nie mają lęku wysokości, ponieważ przy strachu przed wysokością i lataniem lot widokowy nie będzie dla nich bynajmniej przyjemnością.

Zobacz także: https://www.instagram.com/sky_poland/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj