7.5 C
Warszawa
sobota, 18 marca, 2023

Top 5 Najlepszych Psychologów w Warszawie

O zachowaniu dobrej kondycji zdrowia psychicznego mówi się coraz więcej. Bardzo często do pełnego powrotu do zdrowia konieczna jest profesjonalna terapia. Gdzie szukać wykwalifikowanej pomocy w mieście Warszawa? Psycholog, terapeuta, psychoterapeuta Warszawa? Przedstawiamy najwyżej ocenianych terapeutów w mieście!

Psychoterapia Warszawa, kogo polecacie?

O kwalifikacjach psychologa lub psychoterapeuty nie świadczy wcale ilość dyplomów. Tutaj zdecydowanie liczą się opinie pacjentów. Zarówno Warszawa, jak i inne miasta w Polsce mają swoich najlepszych specjalistów. Najlepszymi opiniami w Warszawie cieszą się zarówno indywidualni psychoterapeuci, jak i całe poradnie dla dzieci, młodzieży, czy dorosłych. W poradniach pracuje psycholog, psychoterapeuta, logopeda i psychiatra. Często są to poradnie, które łączą pomoc dzieciom i młodzieży lub dzielą się nie ze względu na wiek pacjentów, a zakres wsparcia. Kogo zatem polecacie z własnego doświadczenia?

Psycholog dziecięcy Warszawa: Poradnia psychologiczna Uśmiech

Psychoterapia dzieci i młodzieży jest jedną z najtrudniejszych. Dorosła osoba ma wybór, a dziecko musi poddać się woli dorosłych. Psycholog, psychoterapeuta dzieci musi mieć do nich odpowiednie podejście, a atmosfera miejsca terapii musi się dziecku podobać. Kwestia zaufania i bezpieczeństwa jest tutaj kluczowa. Poradnia Psychologiczna Uśmiech zdecydowanie jest dobrym miejscem, gdzie warto szukać specjalisty. Poradnia Uśmiech ma w pracy nie tylko psychologów, ale również logopedów i terapeutów. Centrum prowadzi również popularną ostatnio integrację sensoryczną, którą może przeprowadzać tylko wykwalifikowany psycholog specjalista. Centrum mieści się w warszawskiej dzielnicy Bielany.

poradnia-usmiech-logo

Terapia par Warszawa: Ośrodek CAPRA

Psychoterapia małżeństw zwykle nie jest dostępna w poradni za darmo. Terapię par należy zatem wybierać mądrze, by kryzys lub problemy w związku nie przybrały na sile, a faktycznie za pomocą psychoterapii złagodziły się, by po czasie zniknąć zupełnie. Ośrodek CAPRA jest jednym z najlepiej ocenianych miejsc pracy psychoterapeutów i psychologów, między innymi dla par. Zaletą ośrodka jest również świetna lokalizacja, bowiem CAPRA mieści się niemal w samym centrum, przy Placu Zbawiciela. Czasami nieporozumienia w małżeństwie niszczą związek, a rozwiązanie okazuje się proste. Psycholog może pomóc Wam uratować coś, co dawno spisaliście już na straty.

osrodek-capra-logo

Psychoterapia uzależnień Warszawa: Alma Libre

Alma Libre znajduje się w mieście Warszawa, a dokładnie na Żoliborzu. W przeciwieństwie do typowych ośrodków psychoterapii uzależnień, do tego można z łatwością dojechać, ponieważ nie znajduje się na dalekich obrzeżach miasta. Alma Libre wspiera pokonywanie uzależnień od alkoholu i narkotyków, ale również zwalcza uzależnienia behawioralne, czyli na przykład hazard. W tym miejscu codziennie wre praca. Psycholog Warszawa, nieważne czy posiada własną praktykę, czy pracuje w poradni, zawsze ma napięty grafik. To powinno być dla Ciebie wskazówką, że nie jesteś odosobniony i że warto sięgać po pomoc. Alma Libre posiada odpowiednie możliwości, by skutecznie pomóc uzależnionym.

alma-libre-logo

Psychoterapeuta Warszawa: najlepszy psycholog, psychoterapeuta w mieście

Jeżeli planujesz indywidualną wizytę u psychologa lub psychoterapeuty, z pewnością zwracasz uwagę na dobre opinie. W tym wypadku bardzo pomocną zakładką jest strona Znany Lekarz. Tam prowadzony jest osobny ranking dla lekarzy psychiatrów, specjalistów psychologii i terapii. Bardzo pocieszającą informacją jest, że dobre opinie ma niejeden psychoterapeuta i że z łatwością znajdziesz szybki termin konsultacji. Każdy psycholog z doświadczeniem ustala również własne ceny, dlatego nie musisz kierować się wytartym powiedzeniem, że najdroższa konsultacja, to ta najlepsza. W zestawieniu Znany Lekarz bardzo wiele tańszych psychoterapeutów w Warszawie posiada odpowiednie kwalifikacje i przede wszystkim skutecznie pomaga ludziom. Obecnie na szczycie listy Znany Lekarz znajduje się między innymi mgr Olga Praśniewska oraz mgr Natalia Orzechowska. Z łatwością sprawdzisz ich wolne terminy bez dzwonienia!

znany-lekarz-warszawa

Psycholog, terapia Warszawa, gdzie się zgłosić?

Bardzo często dobry psycholog psychoterapeuta ma odległe terminy, w których może nas przyjąć. Zła kondycja psychiczna nie pozwala nam czekać. W tym wypadku pomocna okaże się poradnia zdrowia psychicznego lub poradnia psychologiczna, która z pewnością pomoże Ci znaleźć psychologa lub psychoterapeutę. Wszystkim uzależnionym mogą z kolei pomóc ośrodki leczenia uzależnień lub poradnie DDA, gdzie dodatkowo można dostać się na terapię za darmo. Najszybszy psycholog Warszawa to ten, który przyjmuje prywatnie, ponieważ nie ma on zobowiązań w poradniach, a nawet jeśli, jest to kilka godzin w tygodniu.

Pokonywanie problemów i trudności związanych z depresją oraz innymi ciężkimi chorobami to droga pionowo pod górę. To nie grypa, którą wystarczy przeleżeć i nie angina, na którą dostaniesz antybiotyk. To ciężka praca, która wymaga woli walki i wsparcia z zewnątrz. Zdecydowanie warto jednak walczyć o siebie. Psycholog Warszawa to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł, co udowadnia, że problemy zdrowia psychicznego to żadna nietypowa przypadłość, której należy się wstydzić.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Najnowsze
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj