11 C
Wrocław
piątek, 23 września, 2022

Koronawirus Wrocław: najnowsze dane dotyczące zakażeń

Jak wygląda sytuacja epidemiczna we Wrocławiu? Sprawdź najnowsze wiadomości dotyczące zakażeń koronawirusem w mieście.

Liczba nowych zakażeń koronawirusem we Wrocławiu

Według najnowszych informacji liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem spada zarówno w Polsce, jak i we Wrocławiu. Mniejsza liczba zachorowań na Covid-19 spowodowała luzowanie obostrzeń, od 28 maja 2021 roku ponownie możemy odwiedzać restauracje w środku, co było niemożliwe ponad rok!

Liczba nowych zakażeń koronawirusem we Wrocławiu

Po najostrzejszej fali koronawirusa podnoszą się nie tylko restauracje, ale również inne miejsca użyteczności publicznej. Niedługo ruszą pierwsze koncerty, a wesela mogą być organizowane z większą ilością osób.

Testy na Covid-19 Wrocław

Jeśli masz objawy koronawirusa, wykonaj test w celu potwierdzenia zakażenia Sars-Cov-2. Wybierz 1 spośród 3 testów na koronawirusa. Najczęściej rekomendowanym testem na obecność koronawirusa jest metoda RT PCR. Pozostałe dostępne testy to test antygenowy i test na przeciwciała.

Testy na Covid-19 Wrocław

Wykonanie testu jest bezpłatne, kiedy uzyskasz skierowanie od lekarza. We Wrocławiu badania można wykonać w następujących punktach pobrań.

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Koszarowa 5, 51-149 Wrocław.
  • COVID-19 Testing Center, Tytusa Chałubińskiego 2, 50-372 Wrocław.

Wynik testu pojawi się po kilku godzinach. Znajdź je za pośrednictwem strony szpitala lub centrum medycznego, gdzie wykonywałeś badania pod kątem koronawirusa.

Koronawirus Wrocław – szczepionki na Sars-Cov-2

Najnowsze informacje podają, że we Wrocławiu padł dzienny rekord szczepień przeciwko Sars-Cov-2, kiedy w ciągu 1 dnia zaszczepiło się ponad 3 tys. osób. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce zaszczepiło się już ponad 19 mln osób, z czego ponad 6 mln przyjęło 2 dawki.

Koronawirus Wrocław - szczepionki na Sars-Cov-2

Jeśli chcesz zarejestrować się na szczepienie przeciw Sars-Cov-2, skorzystaj ze strony pacjent.gov.pl lub zadzwoń na infolinię (tel. 989). Ogólnopolska infolinia jest bezpłatna. Szczepienie przeciwko Sars-Cov-2 możesz wykonać w następujących placówkach we Wrocławiu.

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Koszarowa 5, 51-149 Wrocław.
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Kamieńskiego 73A, 51-124 Wrocław.
  • Szpital Tymczasowy – Uniwersytecki Szpital Kliniczny Imienia Jana Mikulicza-Radeckiego, M. Curie-Skłodowskiej 50/52, 50-369 Wrocław.

Ze szczepieniem związane są różne korzyści. Potwierdzone informacje mówią o losowaniu nagrody pieniężnej wśród pacjentów, którzy zdecydowali się zaszczepić na koronawirusa. Dzięki szczepionkom zawdzięczamy również odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń.

Potrzebujesz pomocy, lub masz pytania związane z obecnością koronawirusa? Dodatkowych informacji szukaj na stronie Ministerstwa Zdrowia lub zadzwoń na infolinię.

Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here