15.3 C
Wrocław
sobota, 16 września, 2023

Koronawirus Wrocław: najnowsze dane dotyczące zakażeń

Jak wygląda sytuacja epidemiczna we Wrocławiu? Sprawdź najnowsze wiadomości dotyczące zakażeń koronawirusem w mieście.

Liczba nowych zakażeń koronawirusem we Wrocławiu

Według najnowszych informacji liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem spada zarówno w Polsce, jak i we Wrocławiu. Mniejsza liczba zachorowań na Covid-19 spowodowała luzowanie obostrzeń, od 28 maja 2021 roku ponownie możemy odwiedzać restauracje w środku, co było niemożliwe ponad rok!

Liczba nowych zakażeń koronawirusem we Wrocławiu

Po najostrzejszej fali koronawirusa podnoszą się nie tylko restauracje, ale również inne miejsca użyteczności publicznej. Niedługo ruszą pierwsze koncerty, a wesela mogą być organizowane z większą ilością osób.

Testy na Covid-19 Wrocław

Jeśli masz objawy koronawirusa, wykonaj test w celu potwierdzenia zakażenia Sars-Cov-2. Wybierz 1 spośród 3 testów na koronawirusa. Najczęściej rekomendowanym testem na obecność koronawirusa jest metoda RT PCR. Pozostałe dostępne testy to test antygenowy i test na przeciwciała.

Testy na Covid-19 Wrocław

Wykonanie testu jest bezpłatne, kiedy uzyskasz skierowanie od lekarza. We Wrocławiu badania można wykonać w następujących punktach pobrań.

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Koszarowa 5, 51-149 Wrocław.
  • COVID-19 Testing Center, Tytusa Chałubińskiego 2, 50-372 Wrocław.

Wynik testu pojawi się po kilku godzinach. Znajdź je za pośrednictwem strony szpitala lub centrum medycznego, gdzie wykonywałeś badania pod kątem koronawirusa.

Koronawirus Wrocław – szczepionki na Sars-Cov-2

Najnowsze informacje podają, że we Wrocławiu padł dzienny rekord szczepień przeciwko Sars-Cov-2, kiedy w ciągu 1 dnia zaszczepiło się ponad 3 tys. osób. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce zaszczepiło się już ponad 19 mln osób, z czego ponad 6 mln przyjęło 2 dawki.

Koronawirus Wrocław - szczepionki na Sars-Cov-2

Jeśli chcesz zarejestrować się na szczepienie przeciw Sars-Cov-2, skorzystaj ze strony pacjent.gov.pl lub zadzwoń na infolinię (tel. 989). Ogólnopolska infolinia jest bezpłatna. Szczepienie przeciwko Sars-Cov-2 możesz wykonać w następujących placówkach we Wrocławiu.

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Koszarowa 5, 51-149 Wrocław.
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Kamieńskiego 73A, 51-124 Wrocław.
  • Szpital Tymczasowy – Uniwersytecki Szpital Kliniczny Imienia Jana Mikulicza-Radeckiego, M. Curie-Skłodowskiej 50/52, 50-369 Wrocław.

Ze szczepieniem związane są różne korzyści. Potwierdzone informacje mówią o losowaniu nagrody pieniężnej wśród pacjentów, którzy zdecydowali się zaszczepić na koronawirusa. Dzięki szczepionkom zawdzięczamy również odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń.

Potrzebujesz pomocy, lub masz pytania związane z obecnością koronawirusa? Dodatkowych informacji szukaj na stronie Ministerstwa Zdrowia lub zadzwoń na infolinię.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj