14.8 C
Gdańsk
czwartek, 20 czerwca, 2024

4 kreatywne pomysły na rodzinne ferie za granicą last minute

Zima to doskonały czas na rodzinne wypady, a oferty last minute mogą być idealnym sposobem na spontaniczne i ekscytujące ferie dla całej rodziny. Jeżeli marzysz o niezapomnianych chwilach z bliskimi, oto cztery kreatywne pomysły na wypoczynek, który dostarczy Wam mnóstwo radości oraz niezapomnianych wspomnień. Rezerwuj bilety, wybierz ubezpieczenie na wyjazd, spakuj walizki i w drogę!

1. Szwajcaria, czyli mroźne przygody w zamarzniętym raju

Zwiedzanie malowniczych szwajcarskich Alp z pewnością dostarczy całej rodzinie niezapomnianych wrażeń. Oferty last minute na narty w ośrodkach, takich jak Verbier czy Zermatt, mogą być doskonałą okazją do połączenia sportów zimowych z relaksem w otoczeniu górskich krajobrazów. Oprócz narciarstwa, warto także wybrać się na romantyczny przejazd saniami ciągniętymi przez konie czy wizytę w urokliwych szwajcarskich wioskach. Pamiętaj, by zadbać o dobre rodzinne ubezpieczenie na wyjazd, które uwzględnia uprawianie sportów zimowych.

2. Islandia, czyli spotkanie z magicznymi światłami

Jeśli Twoim marzeniem było obserwowanie zorzy polarnej z najbliższymi, Islandia to idealne miejsce na wyjazd last minute w zimowe ferie. Oprócz podziwiania malowniczych krajobrazów, możecie zwiedzić gejzery, kąpać się w gorących źródłach, a nawet spróbować jazdy na nartach po wulkanicznych stokach. Być może uda się Wam również zauważyć wspomniane zorze polarne nad głowami – to niezapomniane chwile i okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć.

3. Norwegia, czyli zimowe safari w krainie reniferów

Chcesz z bliskimi doświadczyć prawdziwego śnieżnego safari? Norwegia to idealne miejsce! Wycieczka last minute do północnej części kraju pozwoli Wam spotkać renifery w ich naturalnym środowisku, a także doświadczyć magicznych zimowych pejzaży i zobaczyć mnóstwo malowniczych wiosek. Możecie również spróbować tradycyjnych norweskich potraw oraz uczestniczyć w lokalnych festiwalach, których o tej porze roku nie brakuje. Przed wyjazdem wykup ubezpieczenie na wyjazd – wizyty lekarskie w Norwegii są bardzo drogie.

4. Czechy, czyli miejskie zimowe przygody

Praga, stolica Czech, to miejsce pełne historii, architektury i zimowego uroku. Spacerując z bliskimi po zamarzniętych ulicach starego miasta, możecie poczuć się jak bohaterowie niezwykłej baśni. Odwiedźcie Zamek Praski, który w zimowej szacie prezentuje się niezwykle malowniczo oraz odwiedźcie słynny Most Karola. Nie zapomnijcie skosztować tradycyjnych czeskich przysmaków. Jeśli będziecie mieli szczęście, być może traficie na Masopust, czyli trwający tydzień miejski karnawał maskowy, którego najpopularniejszym punktem jest parada na Rynku Staromiejskim.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj