7.7 C
Gdańsk
sobota, 2 marca, 2024

Jaki ekspres do kawy do biura wybrać – przelewowy czy automatyczny?

Ekspres do kawy do biura może poprawić wizerunek pracodawcy. Wielu pracowników uznaje bowiem dostęp do gorącej kawy w miejscu pracy za ważny, a dobrej jakości kawa z ekspresu – i najlepiej w nieograniczonej ilości – jest jednym z pożądanych pracowych benefitów. Jeśli więc planujesz zakup ekspresu do kawy do biura, poświęć dodatkową chwilę na przeczytanie tego artykułu i upewnienie się, który rodzaj ekspresu wybrać – automatyczny czy przelewowy.

Podsumowanie:

  • Przed kupnem ekspresu do kawy do biura warto zrobić research – poznać kawowe potrzeby i oczekiwania zespołu oraz podstawowe różnice i charakterystyki ekspresów przelewowych i automatycznych.
  • Ekspres przelewowy i automatyczny to urządzenia do kawy najchętniej wybierane przez przedsiębiorców, zarówno początkujących, jak i doświadczonych. Które z nich sprawdzą się lepiej w małym, a które w średnim i dużym biurze? Przeczytaj artykuł i sprawdź!
  • Jest kilka ważnych elementów i funkcji w ekspresie przelewowym i automatycznym, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. W artykule wskazujemy konkretnie, jakie to cechy.

Jaki rodzaj ekspresu do biura warto wybrać?

Dużą popularnością cieszy się zarówno ekspres automatyczny, jak i przelewowy. Ekspres kolbowy – bo na taki też możesz trafić w toku poszukiwań – w zdecydowanej większości można od razu wykluczyć; są to urządzenia wymagającego czasu i energii, dedykowane głównie ekskluzywnym kawiarniom i restauracjom, raczej nie biurom.

Ekspres przelewowy warto rozważyć jako wyposażenie małego biura i jako „prezent” dla pracowników, preferujących kawę filtrowaną. Jest tańszy niż ekspres automatyczny, co z pewnością docenią mali i początkujący przedsiębiorcy, tworzący swój pierwszy zespół i biuro. Za jednorazowym uruchomieniem urządzenie może przygotować dużą ilość kawy; ciepłej i smacznej nawet przez kilkadziesiąt minut (dzięki podgrzewanej płycie coraz częściej obecnej w ekspresach tego typu). Co warte wspomnienia, profesjonalne ekspresy przelewowe umożliwiają zaparzenie kawy bezpośrednio do termosu. To okazuje się szczególnie wygodne podczas biurowych spotkań. Urządzenie oferuje jednak wyłącznie kawę czarną. Mleczne warianty trzeba tworzyć po części samodzielnie; osobno spieniając i dodając mleko do kawy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przelewowy ekspres do kawy do biura?

  • Wielkość dzbanka/kubka – im większe biuro, tym bardziej warto wybrać ekspres przelewowy z większym pojemnikiem na już zaparzoną kawę. 
  • Funkcję podgrzewania dzbanka – przyda się zwłaszcza przy większych ekspresach, bo utrzyma pożądaną temperaturę pozostałego w dzbanku napoju przez dłuższy czas.

Kolejnym chętnie wybieranym ekspresem do kawy do biura jest ekspres automatyczny. Pozwala na błyskawiczne przygotowanie kawy w wielu wariantach – od klasycznego espresso, przez kawy z dodatkiem mleka, po napoje niemal deserowe. W zależności od konkretnego modelu, współpracuje z kawą ziarnistą, którą mieli samodzielnie lub już zmieloną przez producenta. Taki ekspres jest niezwykle łatwy i intuicyjny w obsłudze, a w wielu wariantach posiada także system automatycznego czyszczenia i odkamieniania, który zdejmuje z firmowych barków obowiązek czasochłonnego sprzątania ekspresu. Nierzadko ma nowoczesny, minimalistyczny design, który dodaje biurom pożądanego stylu. 

Kiedyś automatyczne ekspresy wybierane były przede wszystkim do średnich i dużych biur. Teraz wybór tych urządzeń jest tak duży, że z łatwością można znaleźć wśród nich niewielki, lecz wydajny model w atrakcyjnej cenie, który sprawdzi się też w małym biurze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając automatyczny ekspres do kawy do biura?

  • Wydajność – tę określa się liczbą kaw, które urządzenie jest w stanie przygotować w ciągu doby. Przyjmuje się, że w małych firmach to do 30-35 kaw dziennie, w średnich 35-50, a w dużych powyżej 50.
  • Stopień rozbudowania katalogu oferowanych kaw – przyjmuje się, że im większe biuro, tym więcej pracowników, a więc większa szansa, że w zespole znajdą się zarówno wielbiciele kawy czarnej, jak i mlecznej. Zanim jednak postawisz na urządzenie o określonej liczbie i różnorodności oferowanych napojów, zrób research i dowiedz się, czego oczekują Twoi pracownicy i jakich kaw potrzebują w miejscu pracy.
  • Poziom generowanego hałasu – głośno pracujący ekspres do kawy może rozpraszać, dlatego w pierwszej kolejności warto szukać cichych urządzeń. Zwłaszcza, jeśli biuro nie ma wydzielonego osobnego pomieszczenia kuchennego i ekspres będzie działał tam, gdzie znajdują się stanowiska pracy.
Przemysław Dąbrowski
Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj