9.7 C
Katowice
sobota, 27 maja, 2023

Laserowe usuwanie owłosienia – dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie owłosienia to bezpieczny i przede wszystkim bardzo skuteczny zabieg. Jako jedyny pozwala na trwałe usunięcie włosków z danego obszaru. Sprawdź, na czym polega depilacja laserowa i jakie są zalety tej metody.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja laserowa, to zabieg kosmetologiczny, który wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła laserowego w celu usuwania niechcianego owłosienia. Laser do depilacji emituje światło, które jest pochłaniane przez pigment (melaninę) znajdujący się we włosach. Energia laserowa przekształcana jest w ciepło, które uszkadza mieszki włosowe odpowiedzialne za wytwarzanie włosów. Konsekwencją laserowego usuwania owłosienia jest całkowite lub długotrwałe opóźnienie wzrostu włosów na danym obszarze.

Warto wiedzieć, że lasery działają tylko na włosy, będące w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Z tego względu laserowe usuwanie owłosienia musi być wykonywane w serii zabiegów. Po pierwszym zabiegu można spodziewać się usunięcia 10-30% włosów z danego obszaru. W zależności od obszaru usuwania włosów oraz indywidualnych predyspozycji możesz potrzebować około 4-6, a nawet więcej zabiegów w odstępach od 4 do 8 tygodni. Cała procedura trwa więc kilka miesięcy, a czasem ponad rok.

Jaki laser do depilacji wybrać?

Wybór urządzeń do laserowego usuwania owłosienia jest duży. Nie wszystkie jednak nadają się do każdego typu włosów i karnacji. Jeszcze do niedawna laserowa depilacja dedykowana była wyłącznie osobom o włosach ciemnych i jasnej karnacji. Zmieniło się to na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie opracowano już urządzenia laserowe, które umożliwiają również bezpieczne usuwanie włosów blond czy rudych, m.in. laser Thunder MT, dostępny w Klinice Miracki w Warszawie. Depilacja laserowa tym urządzeniem umożliwia usuwanie wszystkich rodzajów włosów, również cienkich i bardzo jasnych. Wynika to z wysokiej absorpcji melaniny. Laser Thunder MT wychwytuje najmniejsze stężenia barwnika we włosach (nawet we włosach w fazie wczesnego wzrostu), dzięki czemu działa szybciej i bardziej skutecznie niż inne urządzenia tego typu.

Dlaczego warto postawić na laserowe usuwanie owłosienia?

  • Zabieg laserowy to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Po wykonaniu serii depilacji laserowej można praktycznie zapomnieć o używani maszynki nawet przez kilka lat. Po pewnym czasie mogą odrosnąć pojedyncze włoski, które można usunąć podczas tzw. zabiegu przypominającego, by dalej cieszyć się idealną gładkością skóry.
  • Laserowe usuwanie owłosienia można wykonać praktycznie na każdym obszarze ciała, m.in. nogach, pachach, górnej wardze, podbródku i okolicach bikini. Nie epiluje się okolic oczu i skóry pokrytej tatuażem.
  • Usuwanie owłosienia laserem to idealne rozwiązanie dla osób, które mają tendencje do wrastania włosków i zapalenia mieszków włosowych. Dzięki laseroterapii można zlikwidować tego rodzaju dolegliwości trwale.
  • Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Jeżeli brak jest przeciwwskazań, nie trzeba obawiać się, że coś pójdzie nie tak. Dla pewności, przed przystąpieniem do zabiegu, kosmetolog przeprowadza z pacjentem szczegółową konsultację.
  • Dzięki skutecznym systemom chłodzenia wbudowanym w głowice zabiegowe, nowoczesne metody epilacji są niemalże bezbolesne, dlatego polecane są osobom wrażliwym na ból, które źle znoszą takie zabiegi, jak depilacja woskiem czy pastą cukrową.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj