8 C
Kielce
piątek, 12 kwietnia, 2024

Wyborcza Kielce: codziennie nowe wiadomości!

Wyborcza to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych. Kielce mają osobną stronę, która w całości poświęcona jest miastu i okolicom, które wchodzą w skład województwa świętokrzyskiego. Dowiedz się, jak poruszać się po serwisie, by nie przegapić żadnych informacji!

Wyborcza.pl, co to za serwis?

Serwis internetowy Wyborcza.pl, w tym Wyborcza Kielce, funkcjonuje od kilku lat. Za stronę internetową odpowiada niemniej popularna Gazeta Wyborcza, której początki sięgają końca czasów PRL w Polsce. Pierwszy egzemplarz gazety pojawił się w 1989 roku. Od tamtej pory gazeta ukazuje się regularnie, a czasy internetu umożliwiły także rozwój strony internetowej.

Właścicielem serwisu jest wydawnictwo Agora, które zajmuje się również wydawaniem gazety. Gazeta Wyborcza ukazuje się w nakładzie około 145 tys. egzemplarzy. Redaktorem naczelnym przez cały okres istnienia Wyborczej jest Adam Michnik.

Jakich informacji warto szukać na stronie?

Wyborcza Kielce dostarczy wiadomości o wszystkim, co dzieje się w regionie Kielc. Dzięki stronie możesz się dowiedzieć o wszystkich wydarzeniach, które są pomijane w wiadomościach telewizyjnych. Reporterom Wyborczej nic nie umyka!

Podobnie jak gazeta, również serwis internetowy deklaruje, że treści na stronie mają charakter centro-liberalny. Warto natomiast zaznaczyć, że artykuły na stronie pisane są w taki sposób, że ludzie o odmiennych poglądach politycznych również znajdą tu treści idealne dla siebie. Strona skupia się przede wszystkim na aspektach społecznych i tego rodzaju artykuły dominują na stronie. Od polityki, parlamentu itp. mamy na stronie osobne kategorie, które można zgłębić.

Wyborcza Kielce to ciekawa strona do odwiedzenia nie tylko ze względu na informacje o Kielcach. Warte uwagi są także tematy dotyczące Polski ogólnie lub innych miast w Polsce. Wyborcza.pl ma pełno odnośników do serwisów partnerskich, a czytelnicy tylko na tym korzystają. Odnośniki znajdują się na dole strony, dlatego zupełnie nie przeszkadzają czytelnikom, których interesują wyłącznie Kielce. Po przejrzeniu artykułów z miasta, mamy okazję zajrzeć do innych regionów. Łódź, Częstochowa, Katowice, Poznań, Warszawa: swoją stronę mają praktycznie wszystkie większe miasta Polski.

Najnowsze wydarzenia w Kielcach 2021

Rok 2020 zakończył się pod znakiem koronawirusa, a 2021 przywitał nas tymi samymi problemami. Kielce również zmagają się z negatywnymi skutkami pandemii. Na szczęście w serwisie Wyborczej można znaleźć mnóstwo artykułów na inne tematy. Najnowsze informacje dotyczące Covid-19 można znaleźć w zakładce koronawirus, znajdującej się u góry strony. Obok znajduje się jeszcze jeden bardzo głośny temat, a mianowicie Strajk Kobiet. Mimo że najgłośniejsze protesty są już za nami, strajki w całej Polsce wciąż trwają. W Kielcach ten temat również nie przycichł.

Jeśli chodzi o informacje z Kielc, u góry strony znajdują się jeszcze takie zakładki jak: Tygodnik Kielce, Inwestycje, Sport, czy Odkrywamy Świętokrzyskie. Na końcu znajduje się również zakładka Miasta, która jest odnośnikiem do innych miast, które również mają swoje strony w Wyborczej.

Tygodnik Kielce

W zakładce Tygodnik Kielce znajdziemy relacje i artykuły, które nie pozostają bez znaczenia dla mieszkańców miasta. Historia przeplata się z teraźniejszością, a czytelnicy mają okazję trafić na bardzo ciekawe artykuły. Łezkę w oku wśród starszych czytelników może wywołać informacja o wyburzeniu starych hal kieleckich „mostów”. Niegdyś super nowoczesne i znane jako główna fabryka produktów eksportowych, dzisiaj przestarzałe i przeznaczone do rozbiórki. W miejscu hal staną bloki. Decyzja wywołała poruszenie wśród lokalnych przedsiębiorców, którzy o rozbiórce hal dowiedzieli się jako ostatni. Jak donosi Wyborcza Kielce, miejsca pracy musiały zostać w pośpiechu zamknięte i przeniesione.

Odkrywamy Świętokrzyskie

Bardzo przyjemna kategoria, która głównie skupia się na prezentowaniu wyjątkowych miejsc w województwie świętokrzyskim. Miejsca, które warto odwiedzić i które wiążą się z ciekawą historią. Zarówno Kielce, jak i inne miasta regionu kryją w sobie wspaniałe zakątki, które warto zobaczyć. Wyborcza podsyła znakomite pomysły na lokalne wycieczki.

Kategorie serwisu Wyborcza Kielce

Na dole znajdują się kategorie główne jak Wyborcza.pl, Wyborcza.biz, Serwisy Lokalne, Wysokieobcasy.pl, Magazyny. Z boku znajduje się jeszcze reklama i odnośniki do serwisów partnerskich. I o ile cała strona dotyczy Kielc, o tyle odnośniki na dole strony dotyczą innych miast lub całego kraju. W ten sposób możemy szybko przejść z wiadomości lokalnych do wiadomości ogólnopolskich. Poniżej zostawiamy krótki opis najpopularniejszych zakładek.

Wyborcza.pl

Kategoria główna Wyborczej, która ma pod sobą bardzo ciekawe zakładki. Tutaj możemy znaleźć przekierowanie do najnowszych wpisów z kategorii Świat, Kraj, Opinie, News from Poland, Gospodarka, Nauka, Kultura i wiele innych. Wyborcza oferuje naprawdę szeroki zakres informacji.

Na uwagę zasługuje na przykład najnowszy wpis w podkategorii Wyborcza Kraj. Jak donosi gazeta, szczepienia na koronawirusa mają przyspieszyć. Podobno w Polsce ma pojawić się wkrótce około 22 mln szczepionek. Na zainteresowanie zasługuje również spadek słuchaczy Radia Trójka. Wyborcza donosi o znacznym spadku słuchaczy popularnego niegdyś radia, które obecnie może zostać wyprzedzone przez niszowe Radio Maryja.

Wyborcza Kielce informuje również o zmianach w tak zwanych teleporadach. Od teraz telefoniczne konsultacje nie będą stosowane u dzieci i osób przewlekle chorych. Gazeta Wyborcza zwraca uwagę na obniżenie skuteczności leczenia w związku z obostrzeniami.

Wyborcza.biz

Kategoria poświęcona biznesowi. Kielce Wyborcza.biz również składa się z kilku podkategorii. Należą do nich Aktualności, Zakupy i Finanse, Giełda, Kursy Walut, ZUS i emerytury, Podatki, Praca, Motoryzacja i Podróże oraz Nieruchomości. Wiele z artykułów w powyższych kategoriach odnosi się bezpośrednio do Kielc i ma znaczenie dla mieszkańców miasta. Ciekawe tematy można znaleźć zwłaszcza w zakładce Praca. Gazeta pisze między innymi o tym, jak kobiety ratują gospodarkę w czasie pandemii, a mimo to i tak zarabiają mniej niż mężczyźni. Ciekawy jest również artykuł o wzroście samozatrudnienia w kraju. Wyborcza podaje, że samozatrudnienie wypiera tak zwane śmieciowe umowy zlecenie.

Serwisy lokalne

W tej kategorii znajdują się odnośniki bezpośrednio ze strony Wyborcza Kielce do serwisów Wyborczej z innych miast. Tutaj nie obowiązują już granice województwa. Możemy przenieść się do najnowszych wydarzeń z takich miast jak Częstochowa, Warszawa, Łódź, czy Poznań. Do wyboru mamy w sumie około 30 zakładek.

Wysokieobcasy.pl

Wysokie Obcasy to magazyn Wyborczej w założeniu poświęcony żeńskiej stronie odbiorców. W praktyce jednak ciekawe artykuły mogą zainteresować każdego. Gazeta Wysokie Obcasy również dostępna jest w wersji online. Jeśli wykupisz prenumeratę Wyborczej, dostęp do Wysokich Obcasów również masz zapewniony. A warto, ponieważ artykuły są jakościowe i naprawdę ciekawe. Wysokieobcasy.pl skupiają się na takich kategoriach, jak psychologia, zdrowie, uroda, praca, jedzenie i wiele innych.

Magazyny

Wyborcza Kielce po wykupieniu prenumeraty otwiera nam drzwi do zakładki Magazyny. Znajduje się tutaj prawdziwe zbiorowisko znakomitych artykułów. Magazynów jest kilka, a wśród nich wymienić możemy Duży Format, Magazyn Wyborczej, Ale Historia i kilka innych.

Dla kogo serwis Kielce Wyborcza?

Gazeta Wyborcza ma liczne grono czytelników i nie inaczej jest z internetową wersją gazety. Serwis online dostarcza nam jeszcze większej ilości informacji, a artykuły pojawiają się każdego dnia. Na stronie może odnaleźć się praktycznie każdy dorosły czytelnik. Szeroki zakres tematów sprawi, że na stronach Wyborczej odnajdą się zarówno poszukiwacze relacji z najnowszych wydarzeń, jak i ludzie poszukujący ciekawych treści do czytania. Wyborcza dostarcza adekwatnych komentarzy w każdej sprawie.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
POPULARNE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj