28.2 C
Kraków
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kraków w Pigułce: wiadomości lokalne!

Kraków w Pigułce to idealna strona dla wszystkich chcących być na bieżąco z lokalnymi wiadomościami. Aktualne wydarzenia i dyskusje na arenie politycznej. Co dalej z obostrzeniami dotyczącymi Covid-19? Dzięki serwisowi zawsze będziesz do przodu z najnowszymi wieściami!

Kraków w Pigułce, o czym jest ten serwis?

Jak sama nazwa wskazuje, Kraków w Pigułce to zbiór informacji o Krakowie i o tym, co dzieje się w mieście. Krótko mówiąc, strona to źródło wiedzy o bieżących wydarzeniach lokalnych, które są istotne zwłaszcza dla mieszkańców Krakowa i okolic.

Strona bazuje na aktualnych wiadomościach, uzupełniając kategorie o ciekawostki i unikalne artykuły, które są źródłem rozrywki. Dzięki temu serwis jest zarówno źródłem najnowszych informacji, jak i miejscem do miłego spędzenia czasu.

Podział strony na kategorie

Na stronie głównej witryny znajdują się najnowsze i najważniejsze informacje. Szczególnie istotne wpisy, często z ostatniej chwili, oznaczone są czerwoną flagą jako aktualności. Na te wpisy powinny zwracać uwagę osoby, które chcą poznać najnowsze wiadomości z miasta. Bardzo często aktualności dotyczą całej Polski.

Aktualności

Najszerzej komentowane newsy dotyczą tematu, którym żyje cała Polska. Pandemia Covid-19 niszczy zdrowie i gospodarkę, stąd informacje o częściowym zniesieniu obostrzeń (dane z 28 stycznia 2021), wywołały spory szum. Jak dalej będzie wyglądała nasza rzeczywistość? O najnowszych wydarzeniach wszyscy Krakowiacy dowiedzą się z zakładki aktualności na stronie.

Drogi i Komunikacja

W kategorii Drogi i Komunikacja z pewnością znajdziecie wiele praktycznych artykułów, które pomogą Wam uniknąć korków w drodze do pracy. Dzięki monitorowaniu informacji o sytuacji na drogach w Krakowie masz także szansę na uniknięcie wypadku.

Ostatnio w Krakowie głośno jest również o podwyżce cen biletów MPK. Wyższe ceny mają iść w parze z praktycznymi zmianami, które ostatecznie mają ułatwić pasażerom podróżowanie.

Mieszkańcy i ich sprawy

Znakomita kategoria dla mieszkańców Krakowa. Wszystkie sprawy, które dotyczą krakowskiej społeczności. Jako że w 2021 zima dała nam się we znaki, wiele miast w Polsce, w tym Kraków, zmaga się z awariami wodociągowymi. Efektem tego jest brak ogrzewania i dostępu do ciepłej wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie okolice zostały dotknięte awariami, wystarczy, że przeczytasz jeden z pierwszych artykułów na stronie.

Inwestycje

Mimo pandemii koronawirusa Kraków jest miastem wielu inwestycji. Dużo mówi się o rekordowej wysokości budżetu miasta, która niestety idzie w parze z rekordowym zadłużeniem. Ciekawość wzbudza również wpis na temat przyszłości ogromnych hal, będących pozostałościami po Tesco. Jak wiemy, sieć sklepów wycofała się z działalności w Polsce.

Historia

Historia Krakowa i okolic, która w pięknych opowieściach jest jak żywa. W zakładce historia znacznie częściej spotkamy związek historii z czasami współczesnymi.

Ciekawostki

Kategoria ciekawostki to idealne miejsce dla fanów newsów z dreszczykiem, czy teorii spiskowych. Ufo na Podhalu? Tajemnicze dźwięki roznoszące się po całym Krakowie? Przeglądając te tematy nie sposób się nudzić. Obowiązkowy przystanek po dawce codziennych wiadomości.

Kontakt

Dane kontaktowe do administratorów serwisu Kraków w Pigułce.

Komu polecamy Kraków w Pigułce?

Na stronie serwisu każdy znajdzie coś dla siebie. Podział na kategorie umożliwia dopasowanie tematyki wpisów do własnych preferencji. Przejrzysta forma i codziennie nowe wpisy sprawiają, że ta witryna należy do chętnie odwiedzanych.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj