28.2 C
Kraków
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Love Kraków: ciekawostki, wiadomości, informacje!

Strona Love Kraków to znakomite źrodło wiedzy lokalnej dla wszystkich mieszkańców miasta. Rozbudowany serwis łączy w sobie aktualne wiadomości z ciekawymi artykułami na różne tematy. Dowiedz się, o czym możesz przeczytać na stronie!

Love Kraków, o czym jest ten portal?

Serwis Love Kraków porusza złożoną tematykę, na którą składają się przede wszystkim bieżące informacje i wydarzenia. Mieszkańcy Krakowa mogą dzięki temu dowiedzieć się o trwających protestach i inwestycjach w mieście, a także poznać aktualny stan ulic. To ostatnie ma znaczenie w kontekście wypadków i zmian pogody: aktualizując informacje na ten temat, możemy uniknąć korków lub ustrzec się przed zagrożeniem.

Serwis jest dość mocno rozbudowany, dzięki czemu nie zabraknie nam nowych treści do czytania. Najnowsze i najciekawsze wpisy z rozmaitych kategorii strony pojawiają się na stronie głównej podpisane odpowiednią kategorią. Na przykład wpis o wyjątkowym uczczeniu pamięci Papcia Chmiela, który wyświetla się na stronie głównej, należy do kategorii kultura. W ten sposób wiemy, że aby sięgnąć po więcej podobnych wpisów, musimy udać się do tej właśnie kategorii.

Podział strony na kategorie

W serwisie Love Kraków w dużej mierze możesz określić, o czym chcesz czytać. Kategorie strony wyświetlają się od razu na górze. Wiele z nich rozwija się na podkategorie, które jeszcze dokładniej pozwalają określić zakres tematyczny artykułów i wiadomości, które są dla nas interesujące. Masz do wyboru następujące zakładki. Jednocześnie, na prawym pasku strony pojawiają się odnośniki do Aktualności, czyli najnowszych wpisów.

Życie miasta

Wszystko, co bezpośrednio dotyczy mieszkańców Krakowa i samego miasta. Wśród wartych uwagi informacji była zapowiedź imponującego podświetlenia krakowskiego mostu w ramach wspierania WOŚP, którego finał przypadł na 31 stycznia, już po raz 29. Orkiestra Świątecznej Pomocy ma w Polsce wielu zwolenników, ale również przeciwników. Stąd dyskusje na temat WOŚP i Jurka Owsiaka nie ustają, co daje kampanii jeszcze większy rozgłos.

Kraków żyje także protestami, które aktualnie odbywają się w całej Polsce. Wszystko w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce, które, mówiąc w skrócie, nie daje kobietom żadnego prawa wyboru. Mimo serii protestów jeszcze w zeszłym roku wyrok zapadł, a ustawa nabrała mocy prawnej. Mieszkańcy kraju nie poddają się i wciąż wychodzą na ulice, by bronić prawa do wyboru.

W Życiu Miasta dużą uwagę poświęca się także nieruchomościom. Kraków to miasto z bogatą historią. W związku z tym co jakiś czas pojawiają się problemy związane z przejęciem starych i niewątpliwie cennych nieruchomości przez osoby prywatne i spółki, które bardzo często nie mogą dojść do porozumienia z urzędami.

Komunikacja

Zakładka komunikacja dzieli się na następujące podkategorie:

 • Inwestycje
 • Komunikacja Miejska
 • Kolej
 • Rowery
 • Drogi
 • Piesi

Przejrzysty podział pozwala nam szczegółowo zgłębić różne rodzaje komunikacji w mieście. Największym zainteresowaniem cieszy się komunikacja miejska, ponieważ jest to jedno z głównych źródeł transportu Krakowian. Love Kraków podaje, że nadchodzi podwyżka cen biletów właśnie na to źródło transportu miejskiego. Wyższe ceny mają na celu wsparcie inwestycji, których celem jest poprawa jakości podróżowania transportem miejskim.

Dużym zainteresowaniem w Krakowie cieszą się także remonty dróg. W mieście i okolicach powstają nowe trasy, a w wielu miejscach trwają remonty ulic. Dużo pisze się o węźle A4, na którego budowę są obecnie aż 4 oferty.

Dużo emocji wzbudza również artykuł dotyczący elektrycznych hulajnóg. Pojazdy znikają z ulic Krakowa na czas zimy, by ponownie pojawić się w marcu. Nie ma w ty nic dziwnego, ale warto zwrócić uwagę na fakt, jak duże dyskusje wywołuje ten nowoczesny środek transportu. Elektryczne hulajnogi są uważane za ekologiczne, natomiast są również źródłem wielu wypadków wśród pieszych.

Biznes

Wbrew pozorom kategoria Biznes nie jest wyłącznie dla osób prowadzących własną działalność. To źródło wielu informacji o tym, co dzieje się w mieście. Biznes również dzieli się na podkategorie:

 • Mieszkanie
 • Biurowce i Galerie
 • Korporacje
 • Praca
 • Przedsiębiorczość
 • Start-up

Najwięcej uwagi poświęca się budowie nowych bloków mieszkalnych, które powstają w miejsce starych zabudowań. Taki plan miał również właściciel Echo Investment, który kupił halę TESCO wraz z działką. Jak wiemy, sklepy wycofały się ze sprzedaży w Polsce. Inwestor chciał w miejsce ogromnego sklepu postawić bloki mieszkalne. Po sfinalizowaniu zakupu napotkał jednak problemy ze strony urzędników, którzy nie chcą wydać pozwolenia. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że TESCO stoi na… wysypisku śmieci. Oczyszczenie gleby będzie kosztowne, ale jak przekonuje inwestor, konieczne, by zapobiec trwałemu zatruwaniu środowiska w tej okolicy Krakowa. Jak dalej potoczy się ta sprawa? Urzędnicy wydają się nieugięci.

Sport

Miłośnicy sportu w tej kategorii będą mogli uzupełnić całą swoją wiedzę na temat sportu w mieście Kraków. Ta zakładka dzieli się na następujące podkategorie:

 • Piłka Nożna
 • Sporty Halowe
 • Infrastruktura
 • Fitness i zdrowie
 • Bieganie
 • Inne

W tej zakładce możemy znaleźć naprawdę ciekawe wpisy. Na przykład plany kolejnych inwestycji sportowych w Krakowie, czy artykuł, który zapewnia, że koronawirus nie zatrzymał sportowego rozwoju w mieście. Uwagę zwraca również lista otwartych klubów i siłowni, co stanowi jedną z najpozytywniejszych informacji dla fanów ćwiczeń i dbania o sylwetkę.

Kultura

Mimo Covid-19 kultura i sztuka wciąż żyje. I chociaż większość wydarzeń i wystaw przyjdzie nam oglądać online, to dobrze jest znaleźć i taką odskocznię w codziennym życiu. Zakładka kultura również ma swoje podkategorie.

 • Muzea
 • Sztuka
 • Film i Muzyka
 • Literatura
 • Instytucje Kultury
 • Patronaty

Kraków jako jedno z największych miast Polski zawsze organizował wiele eventów. To miasto, w którym dużo się dzieje. Widać to w kategorii Kultura, gdzie nie brakuje wzmianek o wydarzeniach, które dzieją się teraz lub będą mieć premierę w ciągu najbliższych tygodni. Uwagę szczególnie zwraca wystawa mrocznych lalek Moniki Mostowik. Wspaniałą kolekcję wyjątkowych lalek i ich zdjęć możemy oglądać w Krakowskim NCK jeszcze w lutym. Ręcznie robione lalki wywodzące się z japońskiej kultury doskonale naśladują ludzkie emocje. Wzbudzają lęk i fascynację. To naprawdę warto zobaczyć!

Dzielnice

Kraków również dzieli się na dzielnice i to właśni im poświęcona jest ta kategoria. Możesz wybrać dzielnicę, w której mieszkasz i otrzymać dostęp do aktualnych wydarzeń z Twojej najbliższej okolicy. W tej kategorii swoje miejsce znajdują treści, których próżno szukać w telewizyjnych wiadomościach. Ostatnio głośno jest o okolicznym nożowniku, który jest poszukiwany przez policję. Takie wiadomości pozwalają mieszkańcom na zwiększenie czujności i zachowanie bezpieczeństwa.

W obiektywie

Kategoria W obiektywie to miejsce na wyjątkowe galerie z Krakowa i okolic. Znajdziemy tutaj mnóstwo fotorelacji. Niekiedy piękne, a niekiedy wstrząsające. Na pierwszym miejscu znajduje się relacja ze Strajku Kobiet. Na zdjęciach możemy zobaczyć liczne pochody osób z transparentami i charakterystycznymi piorunami wymalowanymi na twarzach lub ubraniach. W pochodach oczywiście uczestniczą również mężczyźni.

W opozycji do smutnych wydarzeń są galerie zimowe, które relacjonują piękno tegorocznej zimy. Co ważne, w tej zakładce znajdziemy nie tylko piękne zdjęcia, ale również poradniki uzupełnione zdjęciami. Szczególną uwagę zwraca poradnik, jak ratować osobę tonącą. Tutaj również dołączone zostały zdjęcia, które znacznie lepiej tłumaczą, jak postępować w sytuacji zagrożenia życia drugiej osoby.

Co wyróżnia stronę Love Kraków?

Serwis Love Kraków jest w pewien sposób wyjątkowy, ponieważ skupia uwagę na sprawach dotyczących miasta. Nie znajdziemy tutaj polityki i odnośników do wydarzeń z Polski. To świetny serwis dla każdego mieszkańca i źródło wiedzy o mieście dla osób spoza Krakowa.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj