28.2 C
Kraków
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Rynek nowych mieszkań w Krakowie

Nowe mieszkania w Krakowie powstają praktycznie w każdej dzielnicy. Są jednak bardziej popularne lokalizacje, gdzie nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje więcej. Dzięki temu mamy tam większy wybór i bardziej konkurencyjne ceny.

Które dzielnice w Krakowie są popularne?

Te rejony, które są w bliskiej odległości od centrum Krakowa są bardzo popularne. Należy do nich zaliczyć Stare Miasto, Grzegórzki, ale także Krowodrza, Dębniki, Czyżyny, Podgórze, Prądnik Biały i Czerwony. Każda z tych dzielnic ma swój urok, swoje zalety oraz wady. Analizując oferty mieszkań na sprzedaż w Krakowie, warto uwzględniać swoje preferencje, ale warto również zwracać uwagę na ceny.

Jakie są zalety zakupu nowego mieszkania w Krakowie?

Przede wszystkim zaletą zakupu nowego mieszkania w Krakowie jest możliwość aranżacji wnętrza według własnego gustu czy upodobania. Ponadto wybór jest szeroki i można wyszukać dla siebie mieszkania mającego odpowiednie rozmieszczenie przestrzeni. Można znaleźć nowe mieszkania z aneksem kuchennym, ale nie każdy preferuje przecież taki układ. Dlatego można wyszukać też taką nieruchomość, która ma oddzielną kuchnie. W ofercie deweloperów są również mieszkania z ogródkiem, który można urządzić według własnej koncepcji. Są na rynku dostępne również mieszkania dwupoziomowe, gdzie schody sprawiają jakbyśmy mieszkali w domku jednorodzinnym. Poza tym nowe mieszkania na nowych osiedlach mają liczne udogodnienia takie jak: monitoring, ochronę, podziemne parkingi, czy bezpieczne place zabaw dla dzieci.

Czy warto kupić nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Krakowie?

Być może zastanawiasz się nad zakupem nowego mieszkania, ale wiesz również, że nie będziesz tam mieszkał wiecznie. Być może masz zamiar przenieść się w przeciągu 10-15 lat do domku jednorodzinnego. Czy w takiej perspektywie warto zainwestować kapitał w zakup nowego mieszkania w Krakowie? Warto, ponieważ taki zakup to świetna lokata kapitału. Po co trzymać pieniądze na nisko oprocentowanej lokacie, jak można zarobić na wzroście wartości mieszkania. Kolejny powód za zakupem nowego mieszkania w Krakowie jest taki, że są one doceniane za wygodę, dobre oświetlenie oraz mają przemyślane układy. Za kilkanaście lat takie mieszkanie będzie dalej w miarę nowe i w dobrym standardzie, więc będzie dobrze wyceniane. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że takie mieszkanie będzie cieszyć zainteresowaniem potencjalnych nabywców.

A może masz po prostu zamiar ulokować kapitał i czerpać korzyści z najmu nieruchomości? W takim przypadku poza prawdopodobnym wzrostem wartości samego mieszkania, będziesz otrzymywał jeszcze pieniądze za wynajem od nowych lokatorów. Jeśli zatem chcesz kupić nowy lokal i wynająć go studentom, to warto znaleźć takie, które będzie znajdować się blisko szkół wyższych. Jeśli jednak chcesz wynająć mieszkanie jakiejś rodzinie, to warto wybrać takie miejsce, gdzie będą blisko szkoły, przedszkola, sklepy, a dojazd do centrum nie będzie skomplikowany.

Przemysław Dąbrowski
Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj