Kategorie
Artykuły

Dobry dermatolog w Lublinie: ranking

Zauważasz u siebie niepokojące zmiany skórne? Nie czekaj, aż znikną same. Znajdź lekarza, który pomoże ci raz na zawsze pożegnać się z dolegliwościami. Poznaj najlepiej ocenianych lekarzy dermatologów w Lublinie!

Konsultacja dermatologiczna: gdzie najlepiej umówić się na wizytę?

Ranking najlepszych specjalistów z zakresu dermatologii i wenerologii stworzyliśmy na podstawie opinii internautów w Google Maps i na portalu Znany Lekarz. Dzięki tym ocenom mogliśmy wyłonić 10 najlepiej i najczęściej ocenianych lekarzy. Zapraszamy do zapoznania się z listą!

Dr Michał Adamczyk

Centrum Medyczne Chodźki

Specjalista, który poświęca pacjentowi wystarczającą ilość czasu i uwagi. To lekarz, któremu naprawdę zależy na dobrostanie pacjenta. Cierpliwie tłumaczy proces leczenia i z łatwością znajduje skuteczne rozwiązania, nawet w przypadku skomplikowanych schorzeń.

Ocena: 5/5 – 281 opinii

Miejsce pracy: Centrum Medyczne Chodźki

Adres: Chodźki 17, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 150 zł

Lek. Beata Szostakiewicz

Centrum Medyczne Chodźki

Dermatolog, wenerolog. Sympatyczna, rzetelna i skuteczna pani doktor. Zanim przepisze leki, wykonuje szczegółowe badania, cierpliwie odpowiada na pytania pacjentów, chcąc udzielić skutecznej pomocy bez ślepego przepisywania rozmaitych i drogich maści, czy lekarstw.

Ocena: 5/5 – 188 opinii

Miejsce pracy: Centrum Medyczne Chodźki

Adres: Chodźki 17, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 150 zł

Dr n. med. Magdalena Flisiuk

AB Centrum Medyczne Relaksowa

Zaangażowany lekarz z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Specjalistka z zakresu dermatologii i wenerologii. Nie przepisuje lekarstw bez wykonania dokładnych badań laboratoryjnych. Niezwykle kompetentna, a przy tym miła i pomocna. Polecam tego lekarza zwłaszcza osobom, które krępują się udać na wizytę do dermatologa.

Ocena: 5/5 – 281 opinii

Miejsce pracy: AB Centrum Medyczne Relaksowa

Adres: Relaksowa 27 lok. U2, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 160 zł

Dr n. med. Magdalena Raszewska-Famielec

Centrum Medyczne Chodźki

Lekarz przeprowadza konsultacje w miłej atmosferze. Pani doktor jest wyrozumiała, cierpliwa i poświęca na wizytę tyle czasu, ile potrzebuje pacjent. Leczenie dostosowuje do potrzeb i możliwości pacjentów. Bez względu na to, czy dokucza Ci trądzik, czy zmagasz się z trudnym do zdiagnozowania problemem skórnym, w tym gabinecie znajdziesz pomoc!

Ocena: 5/5 – 106 opinii

Miejsce pracy: Centrum Medyczne Chodźki

Adres: Chodźki 17, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 150 zł

Dermatolog Lublin Agnieszka Gerkowicz

HEMA Gabinety Lekarskie

Jeśli szukasz lekarza z fantastycznym podejściem do pacjenta, odwiedź gabinet pani doktor Gerkowicz. To dermatolog-wenerolog z doświadczeniem. Zaangażowana, miła, z łatwością stawia skuteczne diagnozy i stosuje odpowiednie leczenie.

Ocena: 5/5 – 95 opinii

Miejsce pracy: HEMA Gabinety Lekarskie

Adres: ul. Zana 11a, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 120 zł

Dr n. med. Joanna Bartosińska

HEMA Gabinety Lekarskie

Skuteczna pani dermatolog, którą pacjenci wprost uwielbiają. Zaangażowana, wyrozumiała, poświęca dużo czasu na wizytę, by dobrze zdiagnozować zmiany widoczne na powierzchni skóry. Zanim przepisze leki, wykonuje szczegółowe badanie.

Ocena: 5/5 – 84 opinii

Miejsce pracy: HEMA Gabinety Lekarskie

Adres: ul. Zana 11a, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 120 zł

Dermatolog Anna Koncewicz

Centrum Medyczne Chodźki

Konsultacje w gabinecie pani doktor Anny Koncewicz odbywają się w miłej atmosferze i zawsze rozpoczynają się punktualnie. Nie zwlekaj, umów wizytę i skorzystaj z pomocy świetnego specjalisty! Doktor jest cierpliwa i wyrozumiała.

Ocena: 5/5 – 73 opinie

Miejsce pracy: Centrum Medyczne Chodźki

Adres: Chodźki 17, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 150 zł

Dr n. med. Dorota Czelej

Centrum Medyczne — Medical Esthetic Lublin

Gabinet, w którym możesz liczyć na fachową pomoc. Doktor Dorota Czelej jest lekarzem, który każde leczenie poprzedza szczegółowym wywiadem i badaniami. To dermatolog-wenerolog z doświadczeniem i ogromną wiedzą, którą umiejętnie wykorzystuje.

Ocena: 5/5 – 50 opinii

Miejsce pracy: Centrum Medyczne — Medical Esthetic Lublin

Adres: Braci Wieniawskich 12B, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 150 zł

Dr n. med. Anna Szponar-Bojda

Centrum Medyczne Chodźki

Lekarz z bardzo pozytywnym nastawieniem. Miła i życzliwa dla każdego pacjenta. Dermatolog, wenerolog ze stosunkowo długim stażem pracy. Skuteczna w diagnozowaniu i leczeniu rozmaitych chorób skóry. Dodatkowym plusem jest obecność wielu wolnych terminów na wizyty. Możesz zobaczyć je na portalu Znany Lekarz. Wizytę należy jednak zarezerwować telefonicznie.

Ocena: 5/5 – 44 opinie

Miejsce pracy: Centrum Medyczne Chodźki

Adres: Chodźki 17, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 150 zł

Dr n. med. Karolina Sawicka

Dr n. med. Karolina Sawicka

Ranking najlepszych specjalistów w Lublinie kończy gabinet pani doktor Sawickiej. Dermatolog z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Zaangażowana i sympatyczna, a do tego rzetelna i konkretna.

Ocena: 5/5 – 32 opinie

Miejsce pracy: Karolina Sawicka Medycyna Estetyczna i Dermatologia

Adres: Stanisława Leszczyńskiego 25, Lublin

Konsultacja dermatologiczna: 150 zł

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pixabay.com.

Kategorie
Artykuły

Najlepszy kebab w Lublinie: ranking

Kebab to ulubiony przysmak prawdziwego Polaka, dlatego te niepozorne lokale z tureckim fast foodem są u nas tak popularne. Gdzie w Lublinie można zjeść dobrego kebaba w przystępnej cenie? Zapraszamy na ranking najlepszych lokali z kebabem stworzony na podstawie opinii internautów!

Kebab ze świeżych warzyw: lista 10 najlepszych lokali z kebabem na podstawie opinii internautów

Opinie o każdym kebabie w Lublinie są dostępne w Google Maps. Stamtąd zaczerpnęliśmy informacje o najpopularniejszych i najwyżej ocenianych kebabach w mieście. O pozycji w naszym rankingu zdecydowała wysokość średniej ocen. W przypadku takiego samego wyniku miejsce na liście było przyznawane na podstawie ilości opinii.

Dowiedz się, gdzie warto wybrać się na kebaba w Lublinie!

Kebab Skarpa

Kebab Skarpa

Jeden z ulubionych kebabów w Lublinie mieści się przy ulicy Sympatycznej. Smaczne kebaby w rozsądnych cenach kuszą swoimi rozmiarami i przyjemnym aromatem. Świeże składniki, smaczne sosy i doskonałe proporcje składników to klucz do idealnej kompozycji!

Bar Skarpa zebrał ostatnio sporo negatywnych opinii za podniesienie cen i problemy z dowozem. Są to jednak czynniki, z którymi po prostu trzeba się pogodzić. Skarpa ma naprawdę konkurencyjne ceny.

Ocena: 4,3/5 – 1226 opinii

Adres: Sympatyczna 5A, 20-530 Lublin

Ceny: Niskie

Kebab Dubaj

Kebab Dubaj

Zdanie: Lecę do Dubaju nabiera nowego znaczenia! Oto znakomity kebab Dubaj z pysznym jedzeniem, szybką dostawą i znakomitą jakością! Ten lokal z łatwością zadowoli każdego prawdziwego Polaka! Daniem popisowym lokalu jest mięso opiekane nad węglem, co korzystnie wpływa na smak jedzenia. Dubaj ostatnio zmienił lokalizację, co wpłynęło na pomyłki i frustracje ze strony klientów, którzy podzielili się swoim żalem za pośrednictwem negatywnych opinii.

Ocena: 4,3/5 – 686 opinii

Adres: Nadbystrzycka 4, 20-501 Lublin

Ceny: Niskie

Crown Kebab Lublin

Crown Kebab Lublin

Miłośnicy mocno mięsnego kebaba znajdą w Crown coś dla siebie. Każde danie przepełnia duża ilość świeżego mięsa i sosów z subtelnym dodatkiem warzyw. Klientom szczególnie smakuje pita, która jest zresztą najpopularniejszą wersją kebabów. Miła obsługa i szybki czas przygotowania także na plus.

Ocena: 4,3/5 – 411 opinii

Adres: Żelazowej Woli 1A, 20-853 Lublin

Ceny: Niskie

Kebab Turecki Lublin

Kebab Turecki Lublin

Jeśli chcesz zjeść prawdziwego tureckiego kebaba, ten lokal idealnie się sprawdzi. To bar prowadzony przez rodzinę z Turcji. Właściciele są bardzo sympatyczni, a jedzenie dostosowane nieco do standardów europejskich, co by nam smakowało. Duże porcje w niskich cenach także na plus.

Ocena: 4,2/5 – 572 opinie

Adres: Nadstawna 4, 20-120 Lublin

Ceny: Niskie

Imperial Kebab Lublin

Imperial Kebab Lublin

Po kryzysie w roku 2020 kebab Imperial podniósł się z problemów, po których pozostało kilka negatywnych opinii. To znane i lubiane miejsce na mapie Lublina. Klienci doceniają duże porcje (w tutejszych kebabach króluje mięso i sosy) i miłą obsługę. Każdy kebab z menu jest smaczny i przygotowany ze świeżych składników.

Ocena: 4,1/5 – 898 opinii

Adres: Aleja Spółdzielczości Pracy 1, 20-147 Lublin

Ceny: Niskie

Kebab Północna

Kebab Północna

Niektórzy narzekają, że kebab z Północnej to pita z kapustką pekińską i dużą ilością mięsa. To fakt, że tutejsze dania nie są pełne warzyw, ale smak jedzenia jest naprawdę dobry, o czym świadczą liczne pozytywne opinie na temat tego miejsca. Rozsądne ceny, duże porcje i sympatyczna obsługa zachęcają do składania zamówień. Składniki świeże, pozytywne opinie dotyczą również mięsa, które ma bardzo dobrą jakość.

Ocena: 4,1/5 – 343 opinii

Adres: Północna 21, 20-064 Lublin

Ceny: Niskie

Kebab u Samiego

Kebab u Samiego

Pięknie skomponowane kebaby z dużą ilością mięsa i warzyw to znak rozpoznawczy lokalu u Samiego. Miejsce jest naprawdę sympatyczne, a kebaby robią dobre wrażenie wizualne i smakowe. Sekret dobrego dania tkwi w odpowiednio wysmażonej bułce (może być też pita), smacznym mięsie i świeżych warzywach polanych dobrym sosem. Naszym zdaniem to miejsce spodoba się najbardziej wymagającym kebabożercom.

Ocena: 3,9/5 – 268 opinii

Adres: Peowiaków 4, 20-400 Lublin

Ceny: Niskie

Piri Piri Nałęczowska

Piri Piri Nałęczowska

Bar Piri Piri cieszy się ogromną popularnością, zarówno przy jedzeniu na miejscu, jak i zamówieniach na wynos. Te drugie jednak psują opinie o lokalu. Długi czas oczekiwania na dostawę przy dużej ilości zamówień to norma, niestety klienci mają prawo na to narzekać.

Kebab w Piri Piri nie należy do największych, ale jest dobry i pożywny. Warto również zwrócić uwagę na dość szeroką ofertę w menu.

Ocena: 3,7/5 – 1439 opinii

Adres: Nałęczowska 67, 20-400 Lublin

Ceny: Niskie

Kebab Habiby

Kebab Habiby

Ranking kończymy kebabem, który kiedyś był niezwykle uwielbianym miejscem w Lublinie. Coś jednak się zepsuło i dzisiaj jesteśmy świadkami wielu negatywnych opinii. Wszystko przez problemy z pracownikami, których po prostu nie ma. Długi czas oczekiwania na dowóz także robi swoje. Pozostaje mieć nadzieję, że właściciele szybko rozwiążą wszelkie problemy i kebab będzie tak świetny, jak dawniej!

Ocena: 2,7/5 – 796 opinii

Adres: Nadbystrzycka 12-14, 20-506 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Sprawdź najlepsze kebaby w innych miastach:

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pixabay.com.

Kategorie
Artykuły

Najlepsze pizzerie w Lublinie: ranking

Pyszna pizza to gotowy scenariusz na udane popołudnie, czy to w gronie znajomych w pizzerii, czy też w zaciszu własnego domu. Gdzie w Lublinie można zjeść najlepszą pizzę? Dowiesz się o tym, czytając nasz ranking najlepszych lokali z pizzą w mieście!

Najlepsza pizza w Lublinie: lista 10 najlepiej ocenianych lokali

Listę 10 najlepszych pizzerii w Lublinie stworzyliśmy na podstawie opinii w Google Maps. Opinie klientów to niezawodne źródło informacji o jakości potraw z menu lokalu, cenach, jakości obsługi i wystroju samej restauracji.

Jeśli chodzi o smak serwowanych dań, to jest on kwestią indywidualną, niemniej dzięki powyższym cechom można z łatwością wybrać pizzerię, która ma szansę spełnić indywidualne oczekiwania. Nie masz ochoty gotować? Zobacz nasz spis miejsc z najlepszą pizzą i ciesz się wspaniałym smakiem!

Pizzeria Pomodoro

Pizzeria Pomodoro

Znakomite pizze włoskie znajdziesz w restauracji Pomodoro, która dodatkowo kusi prawdziwie włoskim klimatem. Staranny wystrój, schludny lokal i miła obsługa zachęcają do skosztowania czegoś z tutejszego menu. Klienci szczególnie zachwalają ciasto do pizzy, któte stanowi świetną bazę do świeżych składników.

Ocena: 4,8/5 – 136 opinii

Adres: Harnasie 7A, 20-857 Lublin

Ceny: Niskie

Mozza

Mozza

Bardzo dobra pizza w niezwykle klimatycznej lokalizacji. Tuż przy ruchliwej ulicy znajduje się cichutki lokal z ogródkiem, który pozwoli Ci odpocząć od codziennego zgiełku miasta. Klienci chwalą niebanalne pomysły na pizze oraz ich świetny smak. Koniecznie musisz sprawdzić ofertę pizzerii Mozza!

Ocena: 4,7/5 – 323 opinie

Adres: al. Warszawska 95, 20-824 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Pizzeria Rynek 5

Pizzeria Rynek 5

Fantastyczna lokalizacja i świetny lokal, który cieszy się w Lublinie dużą popularnością. Restauracja jest nieduża i przytulna. W środku zjesz znakomitą pizzę z dużą ilością składników, a do tego możesz zamówić sobie herbatę z konfiturą. Doprawdy nic nie sprawdzi się lepiej w okresie jesienno-zimowym!

Ocena: 4,6/5 – 805 opinii

Adres: Rynek 5, 20-400 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Pizza Lublin Felin — La Pizza

Pizza Lublin Felin — La Pizza

Piękna, przestronna restauracja w nowoczesnym stylu zaprasza na dzieła kuchni włoskiej. To idealne miejsce na randkę! Tutejsza pizza smakuje wybornie, a miła obsługa stara się, by goście byli w pełni zadowoleni ze spędzonego w La Pizza czasu. Dodatkową zaletą jest fajna, luźna atmosfera i możliwość zamówienia sobie piwka do pizzy.

Ocena: 4,5/5 – 135 opinii

Adres: Królowej Bony 8, 20-281 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Pizza Pub ACERNA’s

Pizza Pub ACERNA's

Jeśli chcesz poczuć romantyczny włoski klimat, wpadaj do restauracji Acerna’s. Zaletą tego miejsca jest wspaniała pizza na cienkim cieście i szeroki wybór w menu, które zawiera również inne dania, niekoniecznie typowo włoskie. Warto również zwrócić uwagę na miłą, luźną atmosferę i fajną obsługę. Nie pracuje tu wielu kelnerów, ale każdy stara się doradzić gościom. Czas oczekiwania na zamówienie krótki.

Ocena: 4,4/5 – 628 opinii

Adres: Rynek 2, 20-111 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Mąka z Wodą

Mąka z Wodą

Mocną stroną pizzerii Mąka z Wodą jest oczywiście przepyszna pizza. Schludny, przyjemny lokal z sympatyczną obsługą także jest na plus. Opinie na temat restauracji psują niestety oceny zamówień z dowozem. Dłuższy czas oczekiwania wzbudza gniew klientów, którzy natychmiast dzielą się negatywnymi komentarzami. Warto mieć do tego dystans, bo Mąka z Wodą to naprawdę fajne miejsce!

Ocena: 4,2/5 – 946 opinii

Adres: Unicka 3, 20-400 Lublin

Ceny: Niskie

Pizzeria Omen

Pizzeria Omen

Omen to lokal z pizzą i kebabem. Dla wielu tego typu lokale to kulinarne ideały. Można smacznie zjeść za niewielkie pieniądze. Jakość potraw naprawdę dobra, pizza świeża, gorąca i z dobrymi składnikami. Do tego możliwość zamówienia piwa. Obsługa na wysokim poziomie, bardzo sympatyczna i pomocna.

Ocena: 4,2/5 – 458 opinii

Adres: Zielona 10, 20-082 Lublin

Ceny: Niskie

Wytwórnia Pizzy

Wytwórnia Pizzy

Lokal, który słynie w Lublinie z oferowania dań na wynos i z dowozem. Wytwórnia Pizzy dla wielu jest ulubionym miejscem właśnie do zamawiania jedzenia z dostawą do domu. Niestety ostatnio restauracja przeżywa trudniejszy czas pod względem czasu realizacji zamówień. Warto jednak pamiętać, że smaczna pizza jest warta dłuższego czasu oczekiwania!

Ocena: 4,2/5 – 338 opinii

Adres: Jutrzenki 2, 20-538 Lublin

Ceny: Niskie

Viva La Pizza

Viva La Pizza

Fantastyczna restauracja w centrum miasta cieszy się ogromną popularnością wśród smakoszy włoskiej kuchni. Przyjemny wystrój, świetna obsługa: nienachalna, miła i pomocna, a do tego wyśmienita pizza! Rozbudowane menu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Ocena: 4,0/5 – 2108 opinii

Adres: Krakowskie Przedmieście 30/18, 20-002 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Pizza Napoleońska

Pizza Napoleońska

Pizzeria Napoleońska działa w Lublinie już od wielu lat i tak samo długo ma swoich stałych i wiernych klientów. Ludzie zachwalają tutejszą pizzę z dużą ilością składników i cienkim ciastem. Szczególnie dobra jest podobno pizza wegetariańska. Dodatkowym plusem jest miła obsługa i fajna atmosfera w lokalu.

Ocena: 4,0/5 – 515 opinii

Adres: Harnasie 7A, 20-857 Lublin

Ceny: Niskie

Sprawdź najlepsze pizzerie w innych miastach

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pixabay.com.

Kategorie
Artykuły

Najlepsze sushi w Lublinie: ranking

Masz ochotę na gorący ramen, chcesz zatopić zęby w skórce chrupiącej kaczki, a może chodzą za tobą klasyczne rolki sushi? Cóż, to niezawodny znak, że musisz odwiedzić którąś ze wspaniałych restauracji sushi w Lublinie! Zobacz nasz ranking i zdecyduj, który lokal ma szansę idealnie spełnić Twoje oczekiwania!

Najlepsza restauracja sushi w Lublinie: lista 10 najlepiej ocenianych lokali w rankingu Google

Aromatyczne dania kuchni japońskiej zgodne z zasadą pięciu smaków to prawdziwa uczta dla zmysłów. Doskonałe dania znajdziesz w wielu restauracjach sushi w Lublinie, a my przygotowaliśmy dla Ciebie ranking 10 najlepiej ocenianych lokali.

O pozycji w rankingu zdecydowała wysokość oceny i ilość opinii, które świadczą o popularności danego miejsca. Jedno jest pewne: Lublin potrafi zaskoczyć świetną restauracją z genialnymi smakami kuchni tajskiej i japońskiej!

Panda Sushi Lublin

Panda Sushi Lublin

Każda rolka pełna znakomitego smaku: obok tej restauracji ciężko przejść obojętnie! Świetny klimat, przyjemna atmosfera i jedzenie, które rozpieszcza podniebienie. Klienci wskazują, że sushi zawsze jest świeże i estetycznie podane, a sushi masterzy z niezwykłą precyzją dobierają składniki, które tworzą wyśmienite kompozycje smakowe.

Ocena: 4,8/5 – 39 opinii

Adres: Tarasowa 4/U5, 20-819 Lublin

Ceny: Umiarkowane

MusiSushi

MusiSushi

Restauracja MusiSushi cieszy się w Lublinie gigantyczną popularnością. Można powiedzieć, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Tak wysoka ocena przy niezwykle dużym zainteresowaniu to bez wątpienia osiągnięcie. Cóż, fantastyczne smaki sushi, ramenu, zup i pozostałych dań z rozbudowanego menu bronią się same!

Ocena: 4,6/5 – 1210 opinii

Adres: Północna 30A, 20-064 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Takushi Ramen&Sushi Lublin

Takushi Ramen&Sushi Lublin

Wyjątkowo klimatyczna, pięknie urządzona restauracja przyciąga wielu klientów. Sushi masterzy doskonale wiedzą, jakich składników użyć i jak je podać, by zachwycić gości restauracji. Wszystkie dania, czy to futomaki, czy california rolls lub nigiri są perfekcyjnie podane. Zachwycają oczy i kubki smakowe! Dużym plusem jest również bardzo wysoka jakość składników.

Ocena: 4,6/5 – 509 opinii

Adres: Pana Balcera 6A, 20-631 Lublin

Ceny: Umiarkowane

DajTo Sushi Kuchnia Japońska

DajTo Sushi Kuchnia Japońska

Sushi serwowane w niewielkim, ładnie urządzonym lokalu. W środku znajduje się kilka stolików, dzięki czemu lokal nigdy nie będzie przepełniony i zbyt gwarny. Jedzenie w lokalu jest niezwykle smaczne i świeże. Dodatkową zaletą jest obsługa, która stara się, by każde danie było smakowite i podane na czas. Miła atmosfera także na plus.

Ocena: 4,6/5 – 166 opinii

Adres: Świętoduska 10, 20-400 Lublin

Ceny: Umiarkowane

2Pier Sushi House

2Pier Sushi House

Luksusowa restauracja w fantastycznej lokalizacji. Każde danie w tym miejscu jest warte swojej ceny, a przyjemna atmosfera zachęca do zajmowania stolika. Wystrój lokalu jest równie imponujący, jak serwowane potrawy kuchni japońskiej. Autorskie nigiri 2Pier i futomaki 2Pier oczarują Cię swoją oryginalnością. Warto również zwrócić uwagę na desery.

Ocena: 4,6/5 – 86 opinii

Adres: Artura Grottgera 2, 20-029 Lublin

Ceny: Wyższe

Sushi World Lublin

Sushi World Lublin

Sushi World to sieć restauracji, która jakiś czas temu pojawiła się także w Lublinie. Lokal cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród osób zamawiających jedzenie na wynos. Rozsądne ceny i fajne menu zachęcają do próbowania tutejszych specjałów.

Ocena: 4,6/5 – 60 opinii

Adres: Wróbla 66/lok. U3, 20-719 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Kobi Sushi

Kobi Sushi

 

Jeśli cenisz sobie doskonałe połączenie smakowitego jedzenia z estetycznym, przyjemnym lokalem, Kobi Sushi na pewno Ci się spodoba. Klienci szczególnie doceniają potrawy z warzywami, chociaż owoce morza i dania z wołowiną w niczym im nie ustępują. Doskonale przyrządzony ryż jest świetną bazą dla rolek nigiri i futo maki.

Ocena: 4,5/5 – 923 opinie

Adres: Tadeusza Kościuszki 10, 20-006 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Nova Sushi Lublin

Nova Sushi Lublin

Mocną stroną Nova Sushi są niskie ceny, jakich nie spotka się w żadnym innym lokalu w mieście. Fajne miejsce na lunch w dobrej cenie. Przyjemna obsługa i naprawdę smaczne potrawy ze składnikami dobrej jakości. Minusem jest dość długi czas oczekiwania na zamówienie z dowozem.

Ocena: 4,5/5 – 411 opinii

Adres: Krochmalna 22b

Ceny: Niskie

Matsu Sushi

Matsu Sushi

Matsu Sushi to lokal z historią, będący pierwszą restauracją sushi w Lublinie. Od tamtej pory ma stałą pozycję na rynku, mimo że konkurencja nie próżnuje. Lokal zwraca uwagę bogatym menu, w którym mamy do wyboru mnóstwo rodzajów sashimi, tradycyjnych rolek z rybą, a także wielu innych dań prosto z Japonii. Na uwagę zasługują również wegańskie futo maki.

Ocena: 4,3/5 – 723 opinie

Adres: Galeria Olimp, Aleja Spółdzielczości Pracy 34

Ceny: Umiarkowane

Takami Sushi Lublin

Takami Sushi Lublin

Nasz ranking najlepszych lokali sushi kończymy restauracją Takami. Bardzo sympatyczne miejsce, gdzie serwowane są znakomite rolki sashimi i futo maki. Na szczególną uwagę zasługuje zestaw california maki inside out. Karta dań lokalu ma sporo świetnych smakowych niespodzianek!

Ocena: 4,2/5 – 523 opinii

Adres: Okopowa 6

Ceny: Umiarkowane

Sprawdź najlepsze sushi w innych miastach

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pixabay.com.

Kategorie
Artykuły

Najlepsze salony fryzjerskie w Lublinie: ranking

Nic tak nie poprawia humoru jak wizyta u dobrego fryzjera. Jeśli potrzebujesz odświeżenia fryzury, koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych salonów fryzjerskich w Lublinie! Listę stworzyliśmy na podstawie opinii internautów w Google Maps!

Najlepsze usługi fryzjerskie Lublin: lista 10 najpopularniejszych salonów

W przypadku pracowni fryzjerskich klienci oceniają przede wszystkim jakość wykonywanych usług. Specjaliści powinni znać się na swoim fachu, zarówno w przypadku strzyżenia, jak i koloryzacji oraz stylizacji włosów.

W naszym rankingu znalazło się 10 salonów fryzjerskich, które w miejscowości Lublin cieszą się największą popularnością. Zdecydowała o tym wysokość i ilość ocen.

Pracownia Fryzjerska mK Marta Kozłowska

Pracownia Fryzjerska mK Marta Kozłowska

Co się dzieje, kiedy łączymy talent, umiejętności i fantastyczny charakter? Wychodzi nam profesjonalny salon fryzjerski, w którym ceni się każdego klienta. Pani Marta ma poczucie humoru, a jej pracownia jest przepełniona rodzinną atmosferą. Na pewno będziesz zadowolony z usługi fryzjerskiej w tym salonie!

Ocena: 5/5 – 15 opinii

Adres: Feliksa Nowowiejskiego 5F, 20-400 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Fryzjer męski Studio 12 – strzyżenie męskie

Fryzjer męski Studio 12 - strzyżenie męskie

Najlepszy fryzjer męski w Lublinie mieści się przy ulicy Paganiniego. Miła atmosfera, indywidualne podejście do klienta i piękny efekt! W salonie możliwe jest także strzyżenie dziecięce. Każdy fryzjer w pracowni ma dużo cierpliwości i oferuje profesjonalne doradztwo. Zakład godny polecenia!

Ocena: 4,9/5 – 149 opinii

Adres: Paganiniego 12, 20-850 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Salon Fryzjerski Cherry Lublin

Salon Fryzjerski Cherry Lublin

Fryzjerzy z salonu Cherry dbają o włosy najbardziej wymagających klientów w Lublinie. Profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem z zakresu strzyżenia i farbowania dbają nie tylko o fantastyczny efekt na głowie klientów, ale również starają się, by goście salonu fryzjerskiego spędzili czas w miłej atmosferze.

Ocena: 4,9/5 – 104 opinie

Adres: Operowa 8/3, 20-865 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Nowy Fryzjer

Nowy Fryzjer

Nowemu fryzjerowi można zaufać! Fryzjerstwo to prawdziwa pasja stylistów pracujących w tym nowoczesnym zakładzie, który dba zarówno o klientki, jak i o klientów. Zgrany zespół tworzy fajny klimat, a niewątpliwe umiejętności zapewniają najwyższą jakość usług. Klientom szczególnie podobają się usługi pana Olka i pani Marty.

Ocena: 4,8/5 – 153 opinie

Adres: Grażyny 14, 20-400 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Salon Fryzjerski Maria

Salon Fryzjerski Maria

Z salonu fryzjerskiego Maria chyba jeszcze nie zdarzyło się, by klient wyszedł niezadowolony. To dobry fryzjer z rozsądnymi cenami. Salon cechuje pełen profesjonalizm, a włosy po pracy tutejszego fryzjera lub fryzjerki prezentują się znakomicie i zgodnie z oczekiwaniami!

Ocena: 4,8/5 – 81 opinii

Adres: Bursztynowa 36, 20-576 Lublin

Ceny: Niskie

SALON VERONA

SALON VERONA

Modne fryzury, profesjonalna obsługa i korzystne ceny to tylko niektóre z zalet pracowni Verona. Sympatyczna fryzjerka umie dostosować wygląd nowej fryzury idealnie do wymagań klienta. Wiele osób uważa właścicielkę tej pracowni fryzjerskiej za najlepszego fryzjera w mieście!

Ocena: 4,8/5 – 71 opinii

Adres: Feliksa Nowowiejskiego 5F, 20-400 Lublin

Ceny: Niskie

Salon Fryzjersko-Kosmetyczny KOLOR

Salon Fryzjersko-Kosmetyczny KOLOR

Salon kosmetyczny, w którym zadbają nie tylko o kondycję Twoich włosów, ale oferują również zabiegi na skórę głowy i twarz. Każda kobieta wychodzi z tego lokalu zadowolona i zrelaksowana. Dotyczy to także mężczyzn! W Kolorze mają fantastycznych fryzjerów i ekspertów w dziedzinie kosmetologii.

Ocena: 4,8/5 – 62 opinie

Adres: Szerokie 120a, 20-050 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Studio 607

Studio 607

Kolejny dobry fryzjer na naszej liście to Studio 607, w którym rządzą znakomite panie stylistki. Przemiła atmosfera, klimatyczny salon i fantastyczny efekt na głowie po zakończeniu zabiegów fryzjerskich przyciągają wielu chętnych. Nieliczne negatywne opinie napisały osoby, którym nie udało się umówić na wizytę.

Ocena: 4,8/5 – 45 opinii

Adres: Operowa 10, 20-855 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Hair&Beauty Salon Fryzjersko-Kosmetyczny

Hair&Beauty Salon Fryzjersko-Kosmetyczny

Hair&Beauty to bardzo popularne w mieście studio fryzjersko-kosmetyczne. O ile usługi kosmetyczne spotykają się z samymi dobrymi opiniami, o tyle na temat fryzjerstwa zdarzają się opinie nie do końca wyrażające zadowolenie. Farbowanie włosów nie zawsze było zgodne z oczekiwaniami, jednak w zdecydowanej większości umiejętności tutejszych fryzjerów są oceniane na 5!

Ocena: 4,7/5 – 166 opinii

Adres: Feliksa Nowowiejskiego 5F, 20-400 Lublin

Ceny: Umiarkowane

Metamorfoza — Marek Łukasz

Metamorfoza — Marek Łukasz

Luksusowy salon ze wspaniałymi stylistami! Opinie wskazują na miłą atmosferę w pracowni oraz świetne podejście do klientów. To salon fryzur, w którym przykłada się dużą wagę do zadowolenia gości, którzy obdarzają przecież fryzjerów dużym zaufaniem. Niektórzy narzekają na wysokie ceny, ale naszym zdaniem warto się skusić.

Ocena: 4,6/5 – 121 opinii

Adres: Tomasza Zana 29, 20-601 Lublin

Ceny: Wyższe

Sprawdź najlepsze salony fryzjerskie w innych miastach

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pixabay.com.

Kategorie
Bez kategorii

Atrakcje Lublin: 28 miejsc, które warto zobaczyć!

Co warto zobaczyć w Lublinie? To klimatyczne miasto wbrew pozorom ma w sobie wiele magicznych zakątków i atrakcji, które każdego roku przyciągają mnóstwo turystów. Co warto zobaczyć w Lublinie? Stare Miasto, kamienice za Bramą Krakowską, centrum Lublina? Dowiedz się, gdzie koniecznie musisz się zatrzymać, odwiedzając Lublin!

Co zobaczyć w Lublinie? Największe atrakcje

Co zobaczyć w Lublinie? Największe atrakcje

Weekend w Lublinie? Jak najbardziej! To piękne miasto kryje w sobie wiele atrakcji, które są doceniane zarówno przez mieszkańców Lublina, jak i turystów. Malownicza stolica województwa lubelskiego to znakomity cel weekendowej wycieczki lub dłuższego urlopu. Jedno jest pewne, będziecie chcieli tu wrócić!

Jedno z największych miast na wschodzie i zdecydowanie jedno z najbardziej malowniczych miast województwa lubelskiego. Lublin jest bogaty w atrakcje, zabytki oraz pamiątki, które dzisiaj stanowią dowód tragicznych losów Polaków i polskich Żydów, których życie przerwała II Wojna Światowa.

W Lublinie możesz dobrze zjeść, możesz się rozerwać, a także odkrywać tajemnice i poznawać historię w sposób znacznie bardziej interesujący, niż w szkołach. Lublin to znakomity cel podróży dla par, singli, a także rodzin z dziećmi. Nikt nie będzie się tutaj nudzić! Piękne Stare Miasto, malownicze budynki za Bramą Krakowską, Zamek Lubelski, muzea i miejsca przepełnione magią legend – atrakcje Lublina wypełnią Wam dni niejednej wycieczki!

Muzeum Wsi Lubelskiej

Wyjątkowy skansen w Lublinie pełen drewnianych i murowanych zabytków architektury. Słowo zabytek zdecydowanie nie brzmi tak ciekawie, jak w istocie jest w Muzeum Wsi Lubelskiej. To znakomicie zagospodarowany teren – w jednej części znajdują się budynki otwarte do zwiedzania, a w drugiej zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu.

Życie w Polsce w dawnych czasach było naprawdę interesujące, a każda pamiątka z minionych czasów jest warta zapamiętania. Jeśli lubicie architekturę wnętrz, a dawne aranżacje wzbudzają Wasze zainteresowanie, Dwór z Żyrzyna oraz Miasteczko znajdujące się na terenie muzeum na pewno wzbudzą Wasze zainteresowanie.

Tę znakomicie podaną historię regionu warto oglądać w okrsie wiosenno-letnim, kiedy natura pięknie rozkwita, a warunki pogodowe sprzyjają spacerom. Zdecydowanie jest co oglądać! Wstęp do tej atrakcji kosztuje niewiele – 12 zł za bilet normalny i 8 zł za ulgowy.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Lublin

Znajdując się w Lublinie, warto zobaczyć nie tylko zabytki, ale również tereny zielone. Na przykład przepiękny Ogród Botaniczny w Lublinie, który powstał na początku 1965 roku. Zanim jednak stał się atrakcją dla zwiedzających minęło wiele lat poświęconych na pracę nad uświetnieniem tego miejsca. Ostatczenie od 1970 roku zielony Ogród uświetnia liczne atrakcje miasta. Warto zatrzymać się tutaj chociaż na trochę!

W ogrodzie znajdziesz tysiące wyjątkowych gatunków drzew i roślin, jednak nie trzeba się znać na roślinach, by docenić piękno okolicy. Zwiedzanie ogrodu warto połączyć z oglądaniem Dworu Kościuszków, który także stanowi atrakcję. Wstęp na teren ogrodu jest płatny. Za normalny bilet połączony ze zwiedzaniem dworku zapłacisz 9 zł. Ulgowy bilet kosztuje tylko 5 zł. Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie samego ogrodu, zapłacisz 2 zł mniej za bilet, zatem opłaca się kupować od razu cały pakiet.

Brama Krakowska i Muzeum Historii Miasta Lublina

Muzeum Historii Miasta Lublina to jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w mieście. Siedzibą dla wyjątkowych pamiątek z historii miasta jest XIV-wieczna Brama Krakowska. Dawniej ta brama broniła dostępu do Lublina, a dzisiaj stanowi ciekawostkę.

Zwiedzający mają okazje poznać dzieje Lublina na przestrzeni różnych wieków, począwszy od wieku XIV po wiek XIX i XX. Na V, ostatniej kondygnacji Bramy Krakowskiej, znajduje się taras widokowy przedstawiający znakomity widok na panoramę miasta.

Atrakcje Bramy Krakowskiej polecamy zwłaszcza miłośnikom średniowiecznej ceramiki i pamiątek z poprzednich wieków. To także obowiązkowy przystanek w Lublinie dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, ponieważ pamiątki znajdujące się w obiekcie dotyczą miejsc, w których dorastali.

Brama Krakowska z zewnątrz może być podziwiana bezpłatnie, natomiast za oglądanie eksponatów wewnątrz budynku należy zapłacić. Bilet wstępu kosztuje 6 zł, ulgowy 5 zł.

Państwowe Muzeum na Majdanku

W czasie II Wojny Światowej w Lublinie funkcjonował Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1941-1944). To właśnie na jego terenie istnieje dzisiaj Państwowe Muzeum na Majdanku. To miejsce pamięci straszliwych nazistowskich zbrodni. Ciężko uznać je za atrakcję, ale zdecydowanie warto je odwiedzić, by mieć świadomość o straszliwych wydarzeniach, jakie miały miejsce na terenie całego kraju.

Teren dzisiejszego muzeum znajduje się na 90 ha dawnego obozu. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. baraki, wieże, wartownie i krematorium. W sumie znajduje się tu aż 70 obiektów historycznych z tego krótkiego okresu istnienia obozu. I pomyśleć, że wystarczyły tylko 3 lata, by działania zbrodniarzy zebrały tak okrutne żniwo.

Zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku jest bezpłatne. Jeśli chcesz poznać historię tego miejsca i zwiedzać obiekty z przewodnikiem, koszt za grupę do 10 osób wynosi 100 zł. Płatny jest również parking – za postój samochodu osobowego zapłacisz 5 zł.

Stare Miasto Lublin

Stare Miasto Lublin

Wycieczki po muzeach w Lublinie warto pomieszać ze zwiedzaniem innych ciekawych zakątków miasta. Szczególnie po oglądaniu miejsc związanych z II Wojną Światową warto zobaczyć atrakcje miasta, które pozwolą się wyciszyć i rozluźnić. Doskonałym pomysłem będzie więc udanie się na Stare Miasto w Lublinie.

Chociaż Stare Miasto nie jest najstarszą częścią Lublina, jest jednym z najlepiej zachowanych zabytkowych terenów urbanistycznych w Polsce. To właśnie tutaj znajduje się wspomniana wcześniej Brama Krakowska, Zamek Lubelski oraz wiele innych atrakcji, o którycb będziemy jeszcze pisać. Mimo że starówka w Lublinie nie jest ogromna, to zdecydowanie jest tu mnóstwo ciekawych zabytków i miejsc wartych zobaczenia!

Jeśli zobaczycie już wybrane atrakcje, powinniście poznać Stare Miasto w Lublinie od współczesnej strony, do jakiej bez wątpienia należy nocne życie oraz klimatyczne restauracje i bary. Starówka tętni życiem i z pewnością będziecie chcieli tu wracać.

Wieża Trynitarska Lublin

Wieża Trynitarska Lublin

Lata świetności wieży Trynitarskiej rozpoczęły się po przebudowie w 1827 roku, kiedy wieża zyskała dodatkowe metry i piękną oprawę. Sięgająca na wysokość 60 m Wieża Trynitarska szybko zyskała popularność i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. Co ciekawe, od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Tak! To rzadko spotykane, jeśli chodzi o zabytki w Polsce, ale Wieża Trynitarska nie została bardzo zniszczona w czasie II Wojny Światowej, dzięki czemu możemy ją oglądać także dzisiaj.

Największą atrakcją mieszczącej się na Starym Mieście wieży jest taras widokowy na wysokości 40 m. To najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Wspinając się po 207 schodkach możesz zobaczyć z góry Bramę Krakowską, Zamek Lubelski i inne wspaniałe obiekty na terenie starówki. Wspinanie się na szczyt wieży także jest atrakcją, ponieważ po drodze możesz oglądać znakomite rzeźby i ciekawe ekspozycje.

Odwiedzając Lublin, musicie pamiętać o tym wyjątkowym miejscu, które pozwala spojrzeć z góry na najpiękniejszą część miasta. Wstęp na wieżę jest płatny, a wewnątrz oprócz tarasu widokowego znajduje się także Muzeum Archidiecezjalne Sztuki Religijnej.

Zamek Lubelski

Zamek Lubelski

Odwiedzenie Zamku Lubelskiego to obowiązkowy punkt na mapie podróży po Lublinie. Początki zamku sięgają XIV wieku. W tym samym czasie powstał również kościół zamkowy – Kaplica Trójcy Świętej, która została uznana za wybitny zabytek w skali międzynarodowej. Sam zamek niestety uległ zniszczeniu w XVII wieku w wyniku działań wojennych. W latach 1831 – 1915 na terenie Zamku Lubelskiego mieściło się carskie więzienie. Z kolei w latach 1939-1944 mieściło się tutaj więzienie hitlerowskie. Znakomite zamkowe mury widziały w czasie II Wojny Światowej wiele okropieństw.

Więzienna historia Zamku Lubelskiego skończyła się w 1954 roku, kiedy budynek został oddany na cele kultury. Znajdujący się na Starym Mieście budynek odrestaurowano i zamieniono na główną siedzibę Muzeum Lubelskiego. Wizytę na Zamku Lubelskim warto połączyć ze zwiedzaniem Kaplicy Trójcy Świętej i Wieży Zamkowej (donżon). Na wszystkie atrakcje można otrzymać 1 bilet w cenie 40 zł. Bilet ulgowy kosztuje 30 zł. Poszczególne atrakcje dostępne są również osobno – sam decydujesz, co chcesz zobaczyć. Naszym zdaniem warto zobaczyć wszystko.

Kaplica Trójcy Świętej Lublin

Pozostańmy jeszcze chwilę przy Zamku Lubelskim. Słynna Kaplica Trójcy Świętej znajduje się na dziedzińcu zamku i stanowi część muzealną. A to oznacza, że jest otwarta dla zwiedzających. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Kaplicę Trójcy Świętej można zwiedzać razem z Zamkiem Lubelskim lub osobno. Najkorzystniejszą opcją jest wykupienie 1 biletu na całą okolicę zamkową i skorzystanie ze wszystkich dostępnych atrakcji.

Co jest takiego szczególnego w Kaplicy Trójcy Świętej? Powstała w drugiej połowie XIV wieku budowla była kaplicą królewską, która służyła monarchom. To właśnie w tych murach Władysław Jagiełło został powołany, by zasiąć na polskim tronie. Dla nas, z perspektywy czasu, najistotniejszy jest wygląd dawnej kaplicy królewskiej, który jest znakomicie zachowany.

Wewnątrz budynku znajdują się imponujące malowidła bizantyńsko-ruskie, które w czasie przebudowy zamku zostały zakryte zaprawą i wapnem. Przepiękne polichromia w Kaplicy są obecnie bardzo ciekawą pamiątką z przeszłych wieków. Prace konserwatorskie cennych malowideł rozpoczęto w 1917 roku. Działania oczywiście przerwała wojna. Polichromie w nieco gorszym stanie, ale wciąż pełne świetności, zachowały się do obecnych czasów, a prace konserwatorskie ukończono ostatecznie w 1997 roku.

Dom Słów w Lublinie

Odejdźmy na chwilę od zabytków i obiektów muzealnych na rzecz interaktywnej zabawy w Lublinie. Znajdujący się w mieście Dom Słów to instytuacja edukacyjno-artystyczna. To także część Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN. W budynku organizowane są wydarzenia i warsztaty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

Dom Słowa powstał na fundamentach istniejącej tu wcześniej Izby Drukarstwa. Obecnie wiele się tu dzieje. Warsztaty, wydarzenia i walka o wolność słowa – pracownicy Domu Słów są zaangażowani w życie społeczne miasta. Wykorzystują słowa, by zwiększać świadomość ludzi, angażują się w dyskusje polityczne i społeczne. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie Domu słów.

W ostatnim czasie Brama Grodzka – Teatr NN miała złą passę, podobnie jak inne instytucje kulturalne w Polsce. Pandemia Covid na długi czas zamknęła wystawy tego miejsca i ograniczyła wydarzenia kulturalne. Na stronie internetowej Domu Słów widnieje informacja o zamknięciu wystaw, jednak informacje prawdopodobnie nie zostały jeszcze zaktualizowane.

Dom Słów to miejsce, które warto zobaczyć w Lublinie. To coś innego, ciekawego i ważnego. Bilety wstępu na wystawę stałą są tanie – 7 zł za bilet normalny i 5 zł za ulgowy. Dom Słów znajduje się w śródmieściu Lublina.

Archikatedra Metropolitalna Św Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty Lublin

Archikatedra Metropolitalna

Największy kościół w Lublinie będący jednocześnie kościołem archikatedralnym Archidiecezji Lubelskiej. Archikatedra Metropolitalna Św Jana Chrzciciela powstała w XVI wieku i nazywana jest perłą baroku. To właśnie tutaj znajduje się opisana wcześniej Wieża Trynitarska.

Archikatedra Metropolitalna Św Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Lublinie robi wrażenie nie tylko ze względu na swoje rozmiary, ale również ozdobne wnętrze. Oprócz znakomitych pamiątek z okresu baroku i renesansu, na ścianach Katedry można podziwiać obraz Matki Boskiej Płaczącej, który w 1949 roku zapłakał krwawymi łzami. Łzy zostały zebrane i umieszczone w jednym z kamieni w koronie Maryi.

Do ciekawostek kościoła można zaliczyć także Zakrystię Akustyczną, w której można usłyszeć szept osoby znajdującej się w drugim rogu pomieszczenia. Wieść niesie, że ta funkcja została zaplanowana specjalnie do podsłuchiwania gości. Kto podsłuchiwał? Ówczesny biskup lubelski!

Zwiedzający mogą również zobaczyć kryptę, w której pochowani są zmarli biskupi lubelscy. Do wglądu zwiedzających są również portrety, a także ubrania i przedmioty, z którymi chowano zmarłych. Archikatedra Lubelska imponuje i zdecydowanie jest to obowiązkowy przystanek w Lublinie.

Zalew Zemborzycki Lublin

Jezioro Zemborzyckie/Zalew Zemborzycki to miejsce położone na granicy Lublina. To sztucznie wykreowany zbiornik wodny, który powstał w 1974 roku w ramach czynu społecznego. Przez dziesięciolata było to miejsce rozrywki i rekreacji nie tylko dla mieszkańców Lublina, ale także dla turystów.

Niestety, decyzje podejmowane przy budowie jeziora nie były najkorzystniejsze. Grunt nie został dobrze przygotowany, co później skutkowało częstym pojawianiem się sinicy w jeziorze. Wodna atrakcja w Lublinie nie była zgodna z oczekiwaniami. W 2020 roku podjęto decyzję o rewitalizacji jeziora. Prace potrwają kilka lat. Niemniej jednak ta okolica w Lublinie jest interesująca i warto ją obejrzeć.

Jarmark Jagielloński na Rynku Starego Miasta w Lublinie

Atrakcja, którą można zobaczyć w Lublinie i wielu innych miastach w Polsce. Jarmark jest wielkim wydarzeniem regionalnym, który co roku zrzesza artystów i rzemieślników z kraju i zagranicy. W tym roku, podobnie jak w roku 2020, wydarzenie musi zmierzyć się z wieloma ograniczeniami z uwagi na pandemię. Zabraknie więc wystawców spoza Polski. Mimo to Jarmark Jagielloński wciąż pozostaje świetnym wydarzeniem, w którym warto wziąć udział.

Słynny festiwal sztuki i kultury tradycjnej co roku odbywa się na terenie Starego Miasta w Lublinie. Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, przygotuj się na urlop w drugiej połowie sierpnia. W 2021 jarmark na Starym Mieście rozpocznie się 20 sierpnia.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Na niektóre atrakcje trzeba się jednak zapisać wcześniej. Płatny udział obowiązuje w Letniej Szkole Rzemiosła Tradycyjnego. To kilkudniowe szkolenie, na które należy zapisać się około 1,5 miesiąca wcześniej przed wydarzeniem.

Jarmark Jagielloński w Lublinie jest świetną atrakcją dla dzieci i dorosłych. Miasto w tym czasie rozkwita, a uliczki Starego Miasta i okolica Zamku Lubelskiego są przepełnione wystawami artystów i rzemieślników. Jeśli będziesz w Lublinie w czasie festiwalu, koniecznie udaj się na rynek Starego Miasta!

Deptak na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie

Tętniąca życiem alejka w Lublinie, która dawniej była drogą prowadzącą do Krakowa. To tutaj odbywa się Jarmark Jagielloński. Znajduje się tutaj mnóstwo restauracji i barów, które sprawiają, że to miejsce cieszy się nieustannym zainteresowaniem, nawet jeśli atrakcje związane z jarmarkiem się zakończą. Klimatyczna uliczka cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Deptak prowadzi również do słynnego placu fontann.

Plac Litewski w Lublinie

Jedno z ulubionych miejsc osób, które mieszkają w Lublinie na stałe. Zwłaszcza tych najmłodszych, szczególnie latem. Plac Litewski, znajdujący się na końcu deptaku na Krakowskim Przedmieściu, słynie z malowniczych fontann, które wieczorami mienią się dziesiątkami kolorów. Brzmi jak fantastyczna atrakcja dla dzieci, prawda? Dorśli także uwielbiają to miejsce i tłumnie przybywają w okoluce Placu Litewskiego w poszukiwaniu rozrywki bądź ochłody.

Do tego miejsca w Lublinie powinny udać się także osoby, które uwielbiają widok dawnych pałaców. Na znanym w Lublinie placu znajdują się aż 3 znakomite pałace: Pałac Czartoryskich, Pałac Lubomirskich i Pałac Gubernialny. Te dwa ostatnie budynki są ze sobą połączone galerią. Ze wszystkich zabytków to właśnie Pałac Czartoryskich jest miejscem najmniej okazałym. Swoje tragiczne piętno na budynku odcisnęła również II Wojna Światowa. Obecnie pałace znajdują się w rękach UMSC (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej), służą celom naukowo-dydaktycznym.

Trybunał Koronny Lublin

Budynek dawnego Trybunału Koronnego jest w Lublinie jedną z najbardziej znanych atrakcji. Warto wiedzieć, że kiedyś był okryty raczej złą sławą. Wszstko zaczęło się w 1578 roku, kiedy budynek ratusza został mianowany przez króla Stefana Batorego na Trybunał Koronny. Gmach znajdujący się w Lublinie szybko stał się miejscem, w którym szlachta rozstrzygała swoje spory. A jak to ze szlachtą bywało – sądy nie były do końca uczciwe. Niesprawiedliwe wyroki i bardzo przekupni sędziowe doprowadzili do ostatecznego rozwiązania Trybunału.

Obecnie w malowniczym budynku mieści się Pałac Ślubów. Trzeba przyznać, że ślub w takim miejscu w Lublinie wydaje się bardzo romantyczny! Warto wspomnieć, że w budynku jest również Wielka Sala, w której dzisiaj odbywają się koncerty i wydarzenia.

Lubelska Trasa Podziemna

Szukasz interesujących atrakcji z nutką tajemnicy? Z pewnością spodoba Ci wynosząca około 300 metrów Lubelska Trasa Podziemna! Klimatyczna trasa biegnie pod zabudowaniami Starego Miasta w Lublinie, a rozpoczyna się pod budynkiem dawnego Trybunału Koronnego.

Oryginalna trasa o charakterze turystyczno-edukacyjnym powstała w wyniku połączenia licznych piwnic na terenie Lublina. Zaskakujące, prawda? Wędrując przez podziemie Starego Miasta w Lublinie, masz okazję poznać lepiej historię tego malowniczego miasta w Polsce. Klimatyczne piwnice zostały wyposażone w ekspozycje i wystawy, które obrazują przeszłość regionu i stanowią prawdziwą atrakcję dla zwiedzających spoza Lublina.

Największą atrakcją tego miesca jest ruchoma makieta przedstawiająca pożar Lublina z 1719 roku. Może się to wydawać zaskakujące, ale Lublin bardzo często trawiły pożary. Pamiętny ogień z 1719 roku był jednak największą katastrofą na terenie miasta. Dowód tego zdarzenia znajduje się w kościele dominikanów, o którym powiemy więcej w dalszej części tekstu.

Pożar miasta cudem udało się ugasić i wielu wskazuje, że za ten cud odpowiadają właśnie dominikanie. Członkowie zakonu opuścili klasztor i wraz z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego (relikwie także znajdują się w Lublinie), udali się na procesję dookoła miasta. W tym czasie miał miejsce ów cud – miasto udało się ocalić.

Zwiedzanie trasy podziemnej z inscenizacją odbywa się w poniedziałki. W tym czasie bilet kosztuje 16 zł, ulgowy 14 zł. W pozostałe dni tygodnia możliwe jest zwiedzanie bez oglądania inscenizacji, przez co bilet jest tańszy o 2 zł. Normalny kosztuje 14 zł, a ulgowy 12 zł.

Rzeźba Sztukmistrz z Lublina

Wspominaliśmy, że Stare Miasto kryje w sobie wiele ciekawostek. Jedną z nich jest wisząca w powietrzu rzeźba Jaszy Mazura – bohatera powieści Sztukmistrz z Lublina. Książka została wydana w 1960 roku, a napisał ją noblista Isaac Bashevis Singer. Napisana w języku jidysz powieść odbiła się szerokim echem w Polsce i na świecie, została zekranizowana i do dzisiaj jest wystawiana w teatrach.

Mimo że akcja Sztukmistrza z Lublina dzieje się w roku 1880, historia jest bardzo ciekawa. Wiele osób utrzymuje, że powieść Isaaca Beshevis Singera odmienia życie. Zdecydowanie polecam się w nią zagłębić, a tymczasem warto zwrócić uwagę na znajdującą się w Lublinie rzeźbę głównego bohatera powieści.

Rzeźbę stworzył znany w naszym kraju artysta – Jerzy Kędziora, który umieszcza rzeźby w nietypowych miejscach. W przypadku Jaszy Mazura jest to lina rozpięta między kamienicami Starego Miasta w Lublinie. Wystarczy unieść do góry głowę, by spotkać dość niecodzienny i zarazem bardzo interesujący widok.

Bazylika pw. św. Stanisława i klasztor dominikanów Lublin

Sława klasztoru dominikanów w Lublinie związana jest z opisaną wyżej historią pożaru. Od wieków najwięcej emocji wzbudzają relikwie Drzewa Krzyża Św., które pojawiły sę w mieście za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. Tak przynajmniej podają kroniki Jana Długosza.

Pochodzący z XIV wieku kościół i przylegający do niego klasztor dominikanów w Lublinie stanowią jedną z najstarszych instytucji miasta. Wokół świątyni znajduje się aż 11 kaplic, między innymi kaplica Ossolińskich, czy kaplica Tyszkiewiczów. Każda z 11 kaplic ma ciekawą historię, którą możesz poznać na miejscu.

Budynek bazyliki i klasztoru jest imponujący i na pewno warto się tutaj na chwilę zatrzymać. Wyjątkowy klimat i urok tego miejsca docenią także osoby wierzące. Kościół ma wyjątkową atmosferę, która sprzyja duchowym przemianom i modlitwie.

Plac po Farze Lublin

Plac po Farze Lublin

Stare Miasto w Lublinie kryje w sobie naprawdę rozmaite atrakcje, o czym wspominaliśmy wcześniej. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć w Lublinie jest Plac po Farze. To oryginalny plac, który powstał po rozebraniu kościoła farnego pw. św. Michała Archanioła. Fundamenty kościoła odkopano w latach 1936–1938, jednak plac zagospodarowano dopiero w 2002 roku. W tamtym czasie pozostałości po kościele podświetlono, a między nimi ułożono równą kostkę brukową.

Być może wyda Ci się to zaskakujące, ale Plac po Farze jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańów Lublina. Na murach po kościele pw. św. Michała Archanioła chętnie przesiadują mieszkańcy miasta, spędzając czas wolny lub uczestnicząc w koncertach i wydarzeniach organizowanych w okolicy. Mury stanowią także prawdziwą atrakcję dla dzieci, które uwielbiają przechodzić wzdłuż granic całego terenu, który był dawniej kościołem.

Plac po Farze uważany jest za niezwykle klimatyczną część miasta Lublin, dlatego odiwedzając Stare Miasto warto zboczyć w tę oryginalną okolicę.

Muzeum Cebularza Lublin

Regionalne Muzeum Cebularza w Lublinie to idealne miejsce dla miłośników tego popularnego w całej Polsce przysmaku. Miękka bułka z cebulą i makiem – kto by pomyślał, że będzie to taki hit? Warto zwrócić uwagę, że oryginalny cebularz pochodzi właśnie z Lublina, a nazwa cebularz jest opatentowana. To oznacza, że takie nazewnictwo można stosować tylko w przypadku cebulowych przysmaków z Lublina. W innych częściach kraju obowiązują nazwy cebularzopodobne, co jest całkiem zabawne.

W tym wyjątkowym miejscu w Lublinie nie tylko poznasz historię cebularza, ale będziesz mieć także okazję przygotowania własnego wypieku pod czujnym okiem ekspertów. Polecam wizytę w tym miejscu, zwłaszcza z dziećmi, które uwielbiają wszelkiego rodzaju aktywności i atrakcje, które wymagają czynnego udziału.

Bilet wstępu kosztuje 18 zł od osoby dorosłej. Bilet ulgowy kosztuje 16 zł, a dzieci do lat 3 mają wstęp wolny. Budynek poświęcony historii cebularza znajdziesz przy ulicy Szewskiej 4 w Lublinie.

Ogród Saski Lublin

Ogród Saski Lublin

Kolejne zielone atrakcje w Lublinie, które znakomicie uzupełniają zwiedzanie Starego Miasta i zabytków. Ogród Saski, nazywany również Parkiem Saskim to przepiękny park miejski założony w 1837 roku. Dawniej wokół niego znajdowała się brama i charakterystyczny domek odźwiernego, który dzisiaj stanowi bramę wejściową do parku, a w jego wnętrzu mieści się piekarnia lub pizzeria.

Sam Park Saski ma około 12 ha powierzchni. Zielony ogród miejski wpisany jest również w rejestr zabytków. To najstarszy park w Lublinie, który powstał na wzór Ogrodu Saskiego w Warszawie. Przepiękny park Lublina przeszedł rewitalizację i gruntowną odnowę w 2012 roku, dzięki czemu dzisiaj prezentuje się naprawdę imponująco.

Centrum Spotkania Kultur Lublin

Znakomita instytucja kultury w Lublinie – Centrum Spotkania Kultur znajdujące się na Placu Teatralnym w mieście. Jedną z najbardziej szokujących informacji dotyczących tego budynku w Lublinie jest czas budowy. CSK zaczęto budować w 1974 roku, a uroczyste otwarcie odbyło się dopiero w roku 2015!

W imponującym budynku odbywają się przedstawienia i spektakle, koncerty i opera. To bardzo ważne miejsce na mapie kultury nie tylko w Lublinie, ale również w Polsce. Obecnie znajdują się tam sale teatralne, konferencyjne, galeria sztuki, biblioteka multimedialna, sale klubwe, restauracje i ogrody na dachu. CSK zdecydowanie należy do miejsc, które warto zobaczyć w Lublinie.

Bilety na spektakle i koncerty można kupować przez internet. Najlepiej robić to z dość dużym wyprzedzeniem, ponieważ szybko się wyprzedają. A jeśli nie załapiesz się na żadne wydarzenie, możesz także zwiedzić sam budynek lub zjeść obiad w jednej z restauracji.

Legenda Czarciej Łapy w Lublinie

Stare Miasto i znajdujące się tam kamienice kryją w sobie wiele tajemnic! Spostrzegawczy turyści mogą zobaczyć wiele ciekawostek, które odbiegają od tak zwanej normy. Jedną z nich jest Kamienica Czarciej Łapy i legenda z tym związana. Historia jest ciekawa, bo dotyczy sprawiedliwości. Znajdź kamienicę w Lublinie, która przedstawia malowidła związane z legendą Czarciej Łapy i rozkoszuj się nutą dreszczyku!

Legenda głosi, że w XVII wieku na terenie Lublina doszło do sporu między ubogą wdową, a bogatym magnatem. Z racji na wpływy, jakie miał magnat, sąd wydał wyrok przemawiający na korzyść bogacza. Wdowa po ogłoszeniu wyroku nieco rozpaczliwie krzyknęła: Gdyby czarci sądzili, wyrok byłby sprawiedliwszy. Zgadnijcie, co wydarzyło się w nocy? Po dziwnych wydarzeniach, które miały miejsce w sądzie nocą, pozostał tylko odcisk dziwnej dłoni, którą najprawdopodobniej przypieczętowano nowy wyrok. Stąd wzięła się legenda o Czarciej Łapie, którą dzisiaj na terenie Lublina można także…zjeść.

Smaczny przysmak nazywany Czarcią Łapą wygląda osobliwie, smakuje dobrze, ale nie jest bezpośrednio związany z legendą. To sprytny chwyt marketingowy, który się znakomicie przyjął. Czarcia Łapa nie jest regionalnym przysmakiem Lublina, jak na przykład cebularz. Zdecydowanie jednak warto jej spróbować.

Magiczne kamienice w Lublinie

Magiczne kamienice w Lublinie

Lublin to miasto idealne dla odkrywców. Uważnie przyglądaj się kamienicom w mieście, ponieważ wiele z nich ma w oknach fantastyczne negatywy z okresu międzywojnia w Polsce! Znakomicie zachowane negatywy, które dzisiaj możemy podziwiać w oknach kamienic w Lublinie, zostały znalezione w jednym z budynków w mieście.

Inną ciekawostką dotyczącą kamienic w Lublinie jest dom z kotami. Na fasadzie starej kamienicy widnieją ciekawe malunki przedstawiające koty. Ma to związek z pewnym artystą, a jednocześnie miłośnikiem kotów – Andrzejem Kotem. Artysta malował koty wszędzie, gdzie się dało. Niestety zmarł w 2015 roku, a zabawne, urocze i charakterystyczne koty na fasadzie kamienicy upamiętniają jego postać.

Jak możesz zauważyć, kamienice w Lublinie nie są zwykłymi kamienicami. Nawet tam ciągle się coś dzieje, można znaleźć jakiś smaczek dla żądnego przygód turysty.

Granice Getta w Lublinie

Lublin przed II Wojną Światową zamieszkiwało wielu przedstawicieli kultury żydowskiej. Ponad 30% mieszkańców w Lublinie to byli Żydzi. Jak zapewne się domyślasz, wojnę przetrwała zaledwie garstka. Większość żydowskich mieszkańców natychmiast umieszczono w getcie, które powstało na terenie Lublina.

Dzisiaj możemy zobaczyć miejsca upamiętniające Żydów, którzy mieli ogromny wkład w rozwój miejscowości. Niestety, nie było im dane zobaczyć, jak miasto pięknie się rozwinęło… Podczas spacerów po Lublinie znajdziesz upamiętnione granice dawnego getta. W Lublinie znajdziesz także fragmenty listów i wspomnieć zapisane na murach kamienic. Chwytają za serce i nie pozwalają zapomnieć o tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w całej Polsce.

Lublin posiada jeszcze jedną pamiątkę, a jest nią stara latarnia uliczna. Latarnia Pamięci znajduje się na terenie dawnej dzielnicy żydowskiej w Lublinie. Dzisiaj po dawnych kamienicach i uliczkach nie ma śladu. Ale zachowała się latarnia. W 2004 roku, z inicjatywy instytucji kultury w Lublinie, latarnię wyposażono w elektryczne światło, dzięki czemu Latarnia Pamięci od tamtego czasu pali się nieustannie. Obok niej mieści się płyta upamiętniająca ludzi, którzy stanowili 1/3 społeczności Lublina.

Pomnik Unii Lubelskiej Lublin

Wyjątkowy pomnik z 1826 roku upamiętniający unię Korony Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim, która odbyła się w 1569 roku. Zdajemy sobie sprawę, że pomniki nie dla każdego stanowią atrakcję, ale ten jest wyjątkowy.

Pomnik Unii Lubelskiej w Lublinie mieści się na Placu Litewskim na końcu Jagiellońskiego Szlaku Unii Lubelskiej, którego początkiem jest Zamek Lubelski. Warto wspomnieć, że pierwszy pomnik upamiętniający to wydarzenie powstał w 1569 roku, ale w XiX wieku podjęto plan wystawienia nowego pomnika, takiego badziej na miarę tamtych czasów. Pomnik przeszedł ostatnią renowację w 2008 roku i obecnie ma bardzo zbliżoną formę do tej, którą prezentował w 1826 roku.

Dawna Uczelnia Mędrców Lublina (Jesziwas Chachmej Lublin)

W miejscu Dawnej Uczelni Mędrców Lublina mieści się obecnie hotel, ale część budynku można zwiedzić, uprzednio kontaktując się z administracją hotelu. Cóż ciekawego możemy zobaczyć w tym miejscu?

Szkołę nazywano potocznie Jesziwą. Powstały w 1924 roku budynek był uważany za jeden z najnowocześniejszych i najbardziej reprezentatywnych budynków przedwojennej Polski. Szkoła posiadała swego czasu naprawdę imponującą bibliotekę, a uczniowe mieli dostęp do takich pomieszczeń, jak jadalnia, pralnia, czy kuchnia. Wszystko było doskonale zorganizowane. Znakomitą historię tego miejsca przerwała wojna, na szczęście część pamiątek udało się ocalić i dzisiaj możemy podziwiać je w znajdującym się w hotelu muzeum.

Dla zwiedzających czynna jest także Synagoga. Na zwiedzanie tego miejsca można wybrać się każdego dnia, ponieważ hotel czynny jest codziennie.

Kamień Nieszczęścia w Lublinie

Wśród ciekawostek przepełniających Lublin jest także historia o Kamieniu Nieszczęścia, który leży sobie spokojnie przy jednej z kamienic na Starym Mieście. Podobno za sprawą tego właśnie kamienia zginęło wiele osób – większość z nich zgubiły zapewne własne nieczyste zamiary. Kiedyś kamień przynosił pecha wylącznie złym ludziom, ale w momencie, gdy życie straciła niewinna osoba, niepozorny głaz stał się złym omenem omijanym szerokim łukiem. Przez wiele lat służył również katom jako podstawa… w wiadomym celu.

Na jak długo warto jechać do Lublina? Weekend czy urlop?

Naszym zdaniem Lublin to znakomite miejsce na dłuższy urlop. Miasto zyskuje coraz większą popularność wśród turystów z Polski i zagranicy, ale wciąż zachowuje swój klimat. W mieście nie jest na tyle tłoczno, by psuło to radość ze zwiedzania.

Zarówno mieszkańcy Lublina, jak i turyści, którzy mieli okazję być w Lublinie wiele lat temu, przyznają, że w mieście wiele się zmieniło w ciągu ostatnich lat. Miasto ogromnie się rozwinęło i jest jeszcze bardziej interesujące, niż kiedyś.

Kategorie
Bez kategorii

Koronawirus Lublin: najnowsze wiadomości!

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim!

Liczba nowych zakażeń na terenie województwa lubelskiego

W ciągu ostatniej doby (dane z 21.05. 2021) potwierdzono ponad 80 nowych przypadków koronawirusa, z czego 8 osób zmarło. Według najnowszych danych województwo lubelskie jest na 9 miejscu pod względem liczby zakażeń koronawirusem.

Liczba nowych zakażeń na terenie województwa lubelskiego

Dla porównania, cała Polska zanotowała w sumie 1 679 nowych przypadków koronawirusa, z czego 191 przypadków zakończyło się śmiercią. W tym momencie ponownie zanotowano spadek zakażeń koronawirusem, zarówno w wojewódzwie lubelskim, jak i całym kraju.

Koronawirus w Lublinie

Spadek zakażeń koronawirusem i nadchodzące lato spowodowały poluzowanie obostrzeń. Lublin cieszy się spadkiem pacjentów z Covid-19 i na ten moment koronawirus nie jest głównym tematem w województwie lubelskim.

Koronawirus w Lublinie

Mimo pozytywnych nastrojów koronawirus wciąż jest obecny i w trosce o utrzymanie zdrowia, należy chronić się przed koronawirusem. Noś maseczkę na ustach i nosie, często myj i dezynfekuj dłonie, a w przypadku zakażenia zostań w domu. Jeśli koronawirus daje ciężkie objawy, zadzwoń na telefon alarmowy 999 lub 112.

Koronawirus w Lublinie

Więcej informacji możesz uzyskać od Narodowego Funduszu Zdrowia. Uruchomiona została specjalna infolinia czynna całodobowo. Specjaliści odpowiadają na pytania dotyczące zakażenia koronawirusem, szczepionek i testów na koronawirusa w Lublinie.

Testy na Covid-19 w Lublinie

Prostym sposobem na to, czy doszło do zakażenia koronawirusem, jest wykonanie testu na Sars-Cov-2. Test na Covid-19 możesz wykonać w specjalnych punktach pobrań, które znajdują się na terenie województwa lubelskiego i w Lublinie. Poniżej lista przykładowych punktów diagnostycznych.

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Terebelska 57-65, 21-500 Biała Podlaska.
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, Stanisława Staszica 16, 20-400 Lublin.
  • Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Szpitalna 53, 22-100 Chełm.
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Aleje Grunwaldzkie 1, 22-600 Tomaszów Lubelski.

Test na obecność wirusa Sars-Cov-2 możesz wykonać prywatnie lub w ramach NFZ. Wyniki testu pojawiają się w kilka godzin od wykonania i są dostępne online.

Szczepionka na koronawirusa Sars-CoV-2

Szczepionka na koronawirusa Sars-CoV-2

Aktualne informacje na temat szczepień w Lublinie i województwie lubelskim podaje Lubelski Urząd Wojewódzki. Bezpłatna szczepionka jest już dostępna dla wszystkich chętnych osób, niezależnie od wieku. W celu zapisania się na szczepienie skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym lub skorzystaj ze strony pacjent.gov.pl.

Kategorie
Bez kategorii

Psycholog Lublin: top 10 najlepszych specjalistów w mieście!

Pomoc psychologiczna jest nieoceniona w przypadku niespodziewanych trudności życiowych. Niezależnie od problemu, jeśli czujesz, że potrzebna Ci profesjonalna pomoc, umów wizytę u dobrego psychologa. Poniżej lista najlepiej ocenianych psychologów w Lublinie!

Najlepsi psycholodzy Lublin Ranking

Najlepsi psycholodzy Lublin Ranking

Jeśli przeżyłeś w swoim życiu zmiany, które doprowadziły Cię do kryzysu psychicznego, jeśli cierpisz na zaburzenia lub zmagasz się z trudnościami, z którymi nie jesteś w stanie sobie poradzić, pozwól sobie pomóc. Lublin to miejsce pracy wielu doświadczonych specjalistów w dziedzinie psychiatrii i psychologii. Dobry terapeuta potrafi skutecznie pomóc w powrocie do równowagi i szczęśliwego życia. Oferuje również wsparcie w rozwoju i stale towarzyszy w obliczu zmian.

Najlepsi psycholodzy Lublin Ranking

Umów się na wizytę online lub w gabinecie. Poniżej ranking dobrych specjalistów w miejscowości Lublin.

Psycholog Lublin Edyta Pytlak GABINETY PSYCHOTERAPII

Psycholog Lublin Edyta Pytlak GABINETY PSYCHOTERAPII

Mgr Edyta Pytlak ma za sobą studia magisterskie i podyplomowe – kierunek Seksuologia Kliniczna. Odbyła czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obecnie pracuje jako psycholog, psychoterapeuta i seksuolog.

Pacjenci doceniają miłą atmosferę w gabinecie psychologa. Wskazują, że mgr Edyta Pytlak jest empatyczna, ciepła, miła i daje dużo przestrzeni do swobodnego mówienia o swoich problemach. Obecnie ma ponad 100 pozytywnych opinii, które świadczą o skutecznej pomocy udzielonej osobom dorosłym.

Gabinet psycholog mieści się pod adresem: Długa 101A, Lublin. Dostępne wizyty online. Konsultacja psychologiczna kosztuje 130 zł, konsultacja seksuologiczna 150 zł.

Psycholog Lublin Małgorzata Furmanek Ośrodek Psychoterapii i Psychoedukacji Jestem

Psycholog Lublin Małgorzata Furmanek Ośrodek Psychoterapii i Psychoedukacji Jestem

Mgr Małgorzata Furmanek to psycholog, psychoterapeuta i pedagog. Obecnie odbywa szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, po którym będzie mogła uzyskać certyfikat psychoterapeuty. Oferuje pomoc psychologiczną dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi psychoterapię na podstawie integracyjnej szkoły terapii doświadczeniowej (psychoterapia humanistyczna).

Psycholog Małgorzata Furmanek jak dotąd zebrała same pozytywne opinie na swoim profilu. Wynika z nich, że jest dobrym psychoterapeutą z realistycznym podejściem. Pełna zrozumienia, rzetelna i cierpliwa. Polecam szczególnie tym osobom, które zmagają się z dużymi trudnościami, które ciężko zdiagnozować.

Psycholog przyjmuje w swoim gabinecie w Ośrodku Psychoterapii Jestem przy ul. Kołątaja 6/6a, Lublin. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztują 120 zł. Terapia par 150 zł. Dostępne konsultacje online.

Psycholog Lublin Gabinet Psychoterapii Marta Wiercińska

Psycholog Lublin Gabinet Psychoterapii Marta Wiercińska

Psycholog, psychoterapeuta po ukończonym 4-letnim kursie psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Collegium Medicum w Krakowie i rocznym kursie w centrum terapii poznawczo-behawioralnej w Warszawie. Opiera swoją pracę na nurcie poznawczo-behawioralnym. Mgr Marta Wiercińska zajmuje się diagnozą, pomocą psychologiczną, interwencjami kryzysowymi oraz psychoterapią. Ma duże doświadczenie w zakresie terapii par.

Konsultacje z panią psycholog są oceniane jako pomocne i rzetelne. Skutecznie pomaga pacjentom, a przy tym jest pogodna, zaangażowana i tworzy miłą atmosferę w gabinecie.

Psycholog przyjmuje w gabinecie przy ul. Orlanda 25 w Lublinie. Koszt za wizytę nie został podany – niezbędne informacje otrzymasz przy rejestracji telefonicznej.

Psycholog Lublin Gabinet Psychoterapii Agnieszka Podgórska

Psycholog Lublin Gabinet Psychoterapii Agnieszka Podgórska

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji. Doświadczenie zdobywała m.in. w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie, Ośrodku Terapii Uzależnień w Lublinie oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego SP ZOZ MSW w Lublinie. Obecnie jest w trakcie czteroletnich studiów podyplomowych z psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej, dzięki czemu jest w stanie zastosować formę wsparcia dopasowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Mgr Agnieszka Podgórska jest jednym z najlepiej ocenianych specjalistów. Konsultacje psychologiczne w jej gabinecie upływają w miłej atmosferze i przynoszą oczekiwane efekty. Psycholog oceniana jest jako empatyczna, zaangażowana i przyjazna. Z uwagi na łatwość współpracy tego specjalistę polecam osobom, które bardzo stresują wizyty u specjalistów.

Mgr Podgórska udziela pomocy psychologicznej w gabinecie przy ul. Wojciechowska 7 pok. 108, Lublin. Koszt konsultacji psychologicznej wynosi 120 zł. Psychoterapia indywidualna również kosztuje 120 zł. Brak możliwości umówienia konsultacji online.

Psycholog Lublin Centrum Medyczne Chodźki Beata Sosnowska-Krawczyk

Psycholog Lublin Centrum Medyczne Chodźki Beata Sosnowska-Krawczyk

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie ze specjalizacją kliniczną. Obecnie w trakcie procesu certyfikacji terapeuty TSR, który opiera pracę na nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Oferuje pomoc psychologiczną dzieciom i dorosłym. Koncentruje się na psychologii pozytywnej – stara się pomóc poprawić jakość życia pacjentów.

Psycholog Beata Sosnowska-Krawczyk oceniana jest jako empatyczna, pełna zrozumienia i skuteczna specjalistka. Pomaga rozwiązać trudne problemy, a swoim zaangażowaniem i empatią szybko zjednuje sobie zaufanie pacjenta, co pozwala mu się otworzyć i szybciej poradzić sobie z trudnościami.

Gabinet psychoterapii mgr Sosnowskiej-Krawczyk mieści się przy ul. Chodźki, Lublin. Koszt konsultacji psychologicznej wynosi 100 zł.

Psycholog Lublin Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o Mirosław Tracz

Psycholog Lublin Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o Mirosław Tracz

Doświadczony psycholog, biegły sądowy i psycholog dziecięcy. W swojej prac zajmuje się terapią osób borykających się z nerwicami, lękiem, depresją, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami emocji i zachowania, kryzysami emocjonalnymi oraz nieradzącymi sobie ze stresem.

Mgr Mirosław Tracz oferuje skuteczną pomoc dorosłym i dzieciom. Profesjonalny we współpracy, zaangażowany i rzetelny. Wzbudza zaufanie i pomaga pacjentom w rozmaitych problemach, które utrudniają normalne życie. To także specjalista w leczeniu zaburzeń. Osoby, które mają za sobą wizyty u specjalisty, oceniają go jako empatycznego, cierpliwego i z dobrym humorem.

Miejscem pracy Mirosława Tracza jest Centrum Medyczne Luxmed sp z o.o, ul. Radziwiłowska 5, Lublin. Konsultacja psychologiczna, badania diagnostyczne i konsultacje dzieci kosztują 100 zł za wizytę.

Psycholog Lublin Magdalena Żukowska Prywatny Gabinet Psychologiczny

Psycholog Lublin Magdalena Żukowska Prywatny Gabinet Psychologiczny

Psycholog dziecięcy i psychoterapeuta. Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji oraz Uniwersytetu SWPS. Ukończyła I stopień szkolenia w obszarze Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz kursy: Terapia poznawczo-behawioralna i Profesjonalny Coaching w Centrum Rozwoju Personalnego. W zawodzie psychologa pracuje od 5 lat.

Mgr Magdalena Żukowska pomaga pacjentom w różnym wieku i jest to naprawdę dobry specjalista, który oferuje profesjonalną pomoc w różnych sytuacjach życiowych. Oceny osób, które uczęszczały na konsultacje z psychologiem, wskazują, że pomoc psychologiczna mgr Żukowskiej jest naprawdę skuteczna. Miła atmosfera podczas wizyty, zaangażowanie, empatia – to tylko przykładowe cechy wskazane w opiniach.

Jeśli chcesz umówić wizytę w gabinecie psychologa, zadzwoń lub umów wizytę online. Koszt wizyty wynosi 150 zł. Możesz również skonsultować się ze specjalistą w parze. W tym wypadku konsultacja psychologiczna kosztuje 200 zł.

Psycholog, psychoterapeuta Mateusz Kilisiński Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

Psycholog, psychoterapeuta Mateusz Kilisiński Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

Mgr Mateusz Kilisiński prowadzi psychoterapię w nurcie psychodynamicznym. Wiedzę w tym zakresie zdobywał w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Zajmuje się psychoterapię indywidualną osób cierpiących m.in. na zaburzenia depresyjne, lękowe, osobowości, zaburzenia funkcjonowania seksualnego, czy mających trudności w relacjach interpersonalnych, będących w kryzysach psychicznych.

Osoby uczęszczające na konsultacje ze specjalistą oceniają go jako empatycznego i zaangażowanego. Psycholog zadaje trafne pytania, umiejętnie słucha i jest w stanie udzielić skutecznej pomocy, niezależnie od tego, jakie trudności masz w życiu.

Psychoterapeuta przyjmuje w swoim gabinecie e Lubelskim Ośrodku Psychodynamicznym przy ul. Czeremchowa 53, Lublin. Do gabinetu zapraszamy osoby dorosłe. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztują 120 zł. Brak możliwości konsultacji online.

Centrum Psychoterapii Lublin psycholog Natalia Lisowska

Centrum Psychoterapii Lublin psycholog Natalia Lisowska

Psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ukończyła szkołę Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Psycholog ma bogate doświadczenie terapeutyczne i stale podnosi swoje kwalifikacje. Pomaga pacjentom borykającym się m.in. z trudnościami w relacjach, niskim poczuciem własnej wartości, w stanach depresyjnych, lękowych, czy problemach psychosomatycznych.

Mgr Natalia Lisowska jest doświadczonym psychologiem, który potrafi skutecznie pomóc w rozwiązaniu problemu lub trudności wynikających z zaburzenia, lub choroby. Pacjentom poświęca pełną uwagę i zadaje trafne pytania. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu jest skutecznym psychoterapeutą, który zawsze wie, co poradzić i jak znaleźć rozwiązanie.

Gabinet mgr Lisowskiej mieści się w Centrum Psychoterapii Lublin ul. Bartosza Głowackiego 35/50. Konsultacja psychoterapeutyczna kosztuje 120 zł. Dostępne konsultacje online.

Centrum Medyczne Luxmed sp z o.o Lublin psycholog Agnieszka Daras-Choina

Centrum Medyczne Luxmed sp z o.o Lublin psycholog Agnieszka Daras-Choina

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II. Psycholog, psychoterapeuta z doświadczeniem zdobytym m.in. na Oddziale Leczenia Nerwic Szpitala Neuropsychiatrycznego w miejscowości Lublin. Udziela pomocy psychologicznej dorosłym, a także dzieciom i młodzieży. W pracy opiera się na nurcie integracyjnym i psychodynamicznym.

Mgr Daras-Choina należy do grona zaangażowanych specjalistów, którzy znajdą sposób na różne problemy. Skutecznie udziela pomocy i wspiera w rozwoju. Utrzymuje dobry kontakt z pacjentem, umiejętnie słucha i poświęca pełną uwagę. Polecam zwłaszcza tym, którzy mają za sobą nieudane próby podjęcia skutecznej pomocy psychologicznej.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę u tego specjalisty, możesz zrobić to poprzez Luxmed w miejscowości Lublin. Gabinet mieści się przy ul. Orkana 7. Dostępne także konsultacje online. W trakcie rejestracji telefonicznej otrzymasz informacje dotyczące ceny za konsultację.

Kiedy widać efekty pracy terapeutycznej?

Kiedy widać efekty pracy terapeutycznej

Psychoterapia to proces, na którego efekty trzeba trochę poczekać. Zmianę zauważysz już po pierwszych spotkaniach, przy rozpoczęciu pracy nad sobą i swoim rozwojem. Dobry psycholog zapewni nadzieję i poprawi samopoczucie już po pierwszej wizycie. Niektórzy potrzebują kilka miesięcy, inni kilka lat pracy, by osiągnąć oczekiwane cele.

Kategorie
Artykuły

Psychiatra Lublin: top 10 lekarzy w mieście!

O chorobach psychicznych mówi się rzadko, co nie znaczy, że problemy natury psychicznej nie istnieją. Wręcz przeciwnie! Traktowanie zaburzeń i chorób psychicznych jako tabu tylko wzmacnia cierpienie chorych. Jeśli czujesz niepokojące objawy, nie zwlekaj z wizytą u lekarza!

Najlepsi psychiatrzy w Lublinie ranking

Choroby i zaburzenia psychiczne wciąż są demonizowane. Nic dziwnego, że ludzie wstydzą się prosić o pomoc, a przede wszystkim wstydzą się mówić o swoich trudnościach. Zupełnie niepotrzebnie! Choroba psychiczna jest jak każda inna choroba – nie wybierasz jej. Dlatego, jeśli potrzebujesz pomocy, nie zwlekaj i skonsultuj się z dobrym lekarzem. Poniżej lista zaufanych lekarzy psychiatrów w Lublinie!

Psychiatra Małgorzata Jabłońska Prywatny Gabinet Lublin

Psychiatra Małgorzata Jabłońska Prywatny Gabinet Lublin

Doktor Małgorzata Jabłońska zgromadziła ponad 300 pozytywnych opinii w serwisie Znany Lekarz. Z tego względu z czystym sumieniem polecam tego psychiatrę wszystkim osobom, które stoją u progu swojej pierwszej wizyty. Pacjenci wskazują na duże zrozumienie, cierpliwość i empatię ze strony lekarza. Pani Małgorzata Jabłońska przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie przy ul. Bursztynowej 3. Na konsultacje można umawiać się także online, chociaż dotyczy to wyłącznie osób już w trakcie leczenia. Pierwsza wizyta kosztuje 170 zł, kolejne konsultacje 130 zł.

Psychiatra Anna Cur Szpital Neuropsychiatryczny Lublin

Szpital Neuropsychiatryczny Lublin

Dr n. med, Anna Cur to specjalista z dużym doświadczeniem. W Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego pracuje już od 16 lat. W kontakcie z pacjentem wykorzystuje zarówno swoją wiedzę, jak i swoją wrażliwość oraz empatię. Pani doktor jest bardzo zaangażowana i pacjenci określają ją jako osobę, która czerpie przyjemność z pomagania ludziom. Na wizytę można umówić się w prywatnym gabinecie przy ul. Elizy Orzeszkowej 2 lub udać się do szpitala. Pierwsza wizyta kosztuje 150 zł, a kolejna 130 zł.

Psychiatra Adam Perzyński Prywatny Gabinet Lublin

Psychiatra Adam Perzyński Prywatny Gabinet Lublin

Psychiatria to dziedzina, w której znakomicie odnajdują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dr n. med. Adam Perzyński to znakomity specjalista, który wyleczył co najmniej setki pacjentów. Kompetentny, rzeczowy, a przy tym sympatyczny, cierpliwy i empatyczny. Doktor przyjmuje w prywatnym gabinecie przy ul. Hirszfelda 3. Koszt pierwszej wizyty wynosi 200 zł. Kolejne konsultacje kosztują 120 zł.

Psychiatra, psychoterapeuta Aneta Pyłypczuk Centrum Terapii Empatia Lublin

Centrum Terapii Empatia Lublin

Dr. nauk medycznych Aneta Pyłypczuk to specjalista w dziedzinie psychiatrii. To także seksuolog i psychoterapeuta z dużym doświadczeniem. Pani doktor zajmuje się leczeniem osób dorosłych. Polecam tego specjalistę szczególnie tym osobom, które zmagają się z problemami w sferze seksualnej lub cierpią na choroby psychiczne typu depresja, schizofrenia czy choroba dwubiegunowa. Lekarz przyjmuje w Centrum Terapii Empatia przy ul. Sierpińskiego 58 B. Pierwsza wizyta kosztuje 180 zł, kolejne 130 zł. Konsultacja seksuologiczna kosztuje 200 zł.

Psychiatra Tomasz Pyter Gabinet Psychiatryczno-Terapeutyczny Lublin

Tomasz Pyter Gabinet Psychiatryczno-Terapeutyczny Lublin

Kolejny godny zaufania specjalista w dziedzinie psychiatrii to lekarz Tomasz Pyter. Głównym obszarem działania psychiatry jest leczenie uzależnień. Profesjonalne i zaangażowane podejście do problemu pacjenta oraz szczegółowa analiza wywiadu owocują pozytywnymi opiniami od leczonych pacjentów. Lekarz stale podnosi swoje kwalifikacje. Szczególnie polecam jego pomoc osobom, które zmagają się z takimi problemami, jak uzależnienie, anoreksja, zaburzenia emocjonalne. Psychiatra przyjmuje osoby powyżej 15 roku życia. Pierwsza wizyta kosztuje 150 zł, następne konsultacje 120 zł.

Psychiatra Marta Flis Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej Lublin

Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej Lublin

Kolejny specjalista, który przyjmuje dorosłych i dzieci od lat 15. Psychiatra Marta Flis zajmuje się między innymi leczeniem depresji i nerwic. Pacjenci wskazują na dobry kontakt z lekarzem, zrozumienie i szczegółowy wywiad. Polecam szczególnie osobom, które boją umówić się na pierwszą wizytę. Najbliższy termin, w którym można umówić się na wizytę, jest za tydzień. Koszt pierwszej wizyty wynosi 200 zł, kolejnych 150 zł.

Psychiatra Halina Dubas-Ślemp Centrum Medyczne Primed Lublin

Centrum Medyczne Primed Lublin

Dr. nauk medycznych Halina Dubas-Ślemp to jeden z najbardziej doświadczonych lekarzy. Psychiatria to dziedzina, którą pani doktor zajmuje się od 27 lat. Jeśli chodzi o opinie, pacjenci doceniają zarówno wiedzę i doświadczenie lekarza, ale także empatię, zaangażowanie i wyrozumiałość. Bardzo dobre podejście do pacjenta pomaga w procesie zdrowienia. Doktor przyjmuje w kilku miejscach, a jednym z nich jest Centrum Medyczne Primed w Lublinie. Strona nie podaje ceny za wizytę, o koszt usługi zapytaj przy kontakcie telefonicznym.

Psychiatra, psychoterapeuta Agata Morawska-Pyter Prywatny Gabinet Lublin

Tomasz Pyter Gabinet Psychiatryczno-Terapeutyczny Lublin

Sympatyczna pani lekarz z doświadczeniem. Pacjenci doceniają przyjemną atmosferę, brak presji czasu i pełne zrozumienie. Po wizycie czują się lepiej i są pełni nadziei na przyszłość. Specjalistyczna opieka psychiatryczna w dobie Covid-19 umożliwia także wizyty online. Proszę pamiętać, że wizyty online są zarezerwowane dla osób, które są już po pierwszej konsultacji w gabinecie. Koszt pierwszej wizyty wynosi 170 zł. Następne konsultacje kosztują 140 zł.

Psychiatra Ewa Stelmach Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

Ewa Stelmach Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

Wsparcie psychiatry Ewy Stelmach polecam osobom, które stresują się przy każdej wizycie u lekarza. Leczenie u pani doktor na pewno będzie przyjemne i z dużą szansą na 100% skuteczności. W związku ze zmianami dotyczącymi Covid-19 obecnymi od marca 2021 roku, możliwe są również wizyty online. Stacjonarne konsultacje odbywają się w Ośrodku Psychodynamicznym w Lublinie, przy ul. Czeremchowej 53. Koszt pierwszej wizyty wynosi 150 zł, za kolejne konsultacje zapłacisz jedynie 100 zł, co stanowi najniższą stawkę, jeśli chodzi o Lublin.

Psychiatra Aneta Gerhant Prywatny Gabinet Lublin

Aneta Gerhant Prywatny Gabinet Lublin

Dr. nauk medycznych Aneta Gerhant z powodzeniem wykorzystuje wykształcenie medyczne i duże doświadczenie w pomaganiu pacjentom. Kompetentna i sympatyczna, z profesjonalnym podejściem. Przyjmuje w gabinecie przy ul. Fryderyka Chopina 14. Możliwe są także wizyty online. Koszty konsultacji są bardzo niskie jak na Lublin, zarówno pierwsza wizyta, jak i kolejne kosztują 120 zł.

Najbliższy termin, czy dobry lekarz? Do kogo umówić się na wizytę?

Wiem, że każdy, kto potrzebuje pomocy, chce jak najszybciej znaleźć pomoc. Wizyta u lekarza psychiatry jest jednak na tyle trudna, że mamy tendencje do jej odwlekania. Pamiętaj, że lekarze są po to, by nam pomagać. Oczywiście wiem też, że nie każdy lekarz podchodzi do swoich obowiązków, jak należy, ale w przypadku psychiatrów dobrych specjalistów w Lublinie jest naprawdę dużo.

Każdy może umówić się na konsultację, do kogo chce. Dobry lekarz powinien wzbudzać nasze zaufanie i stawiać diagnozę na podstawie objawów, a nie własnych domysłów. Jeśli czujesz, że lekarz nie słucha, co mówisz lub Cię lekceważy, nie zniechęcaj się (wiem, że to trudne), tylko poszukaj innego specjalisty. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.

Sprawdź najlepszych psychiatrów w innych miastach

Kategorie
Bez kategorii

Dzisiejsze wiadomości z Lublina! Gdzie szukać informacji?

Lublin przez wielu określany jest jako jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Bez wątpienia miasto ma swój urok. Jeśli chcesz wiedzieć, co nowego dzieje się w Lublinie i województwie lubelskim, prezentujemy serwisy informacyjne, które warto odwiedzać!

Najnowsze wydarzenia z Lublina

Jeśli szukasz relacji z najnowszych wydarzeń z Lublina i województwa lubelskiego, na pewno zainteresuje Cię strona Lublin112. Serwis w całości poświęcony jest lokalnym wydarzeniom. Strona z imponującą regularnością publikuje newsy i relacje z wypadków na regionalnych i krajowych drogach. Oprócz aktualnych wiadomości serwis dostarcza również treści rozrywkowych. Warto mieć na uwadze, że strona zawiera wiele wpisów, które mogą być nieodpowiednie dla osób wrażliwych. Zdecydowanie nie jest to strona dla osób niepełnoletnich.

Strony internetowe lokalnych gazet

Województwo lubelskie ma dwie znane gazety lokalne. Jedną z nich jest Kurier Lubelski, który cieszy się dużą popularnością w sieci. Strona internetowa gazety w sposób rzetelny relacjonuje najnowsze wydarzenia i dostarcza bieżących wiadomości lokalnych z Lublina i okolicznych regionów. Podobnie działa Dziennik Wschodni. To strona internetowa, która również działa jako odpowiednik papierowego dziennika.

Serwisy internetowe popularnych gazet lokalnych umożliwiają zakup prenumeraty i udostępniają znacznie więcej informacji, których nie znajdziesz w papierowym wydaniu. To magia internetu. Udostępnianie informacji w sieci jest znacznie szybsze. Stąd serwisy informacyjne cieszą się ogromną popularnością: dzięki nim możesz być zawsze na bieżąco.

Lublin w serwisach ogólnych

Lokalne serwisy to nie wszystkie strony, na których znajdziesz informacje o Lublinie, czy innych miejscowościach województwa lubelskiego. Swoją stronę Lublin ma również w serwisach ogólnych. Na przykład w Gazecie Wyborczej. Strona internetowa Wyborcza Lublin to podstrona popularnego serwisu w całości poświęcona miastu. Niewątpliwą zaletą Gazety Wyborczej jest ogromna ilość interesujących treści. To witryna, która łączy wiadomości z publicystyką, dzięki czemu serwis nie musi bazować na taniej sensacji i newsach niskiego rzędu, by zainteresować czytelników. Gazeta Wyborcza jest znana jako dziennik opiniotwórczy. Wiadomości lokalne łączy z informacjami z Polski i świata.

Kolejnym ogólnym serwisem, w którym możemy znaleźć informacje o Lublinie, jest Nasze Miasto Lublin. Strona Naszemiasto.pl jest jedną z najbardziej znanych wśród portali informacyjnych. Swoją podstronę w serwisie ma większość miast Polski, co wpływa na popularność witryny. Zaletą tego serwisu jest łatwy dostęp do wiadomości lokalnych z każdego regionu w kraju. W dodatku artykuły są ciekawe i różnorodne.

Naszym zdaniem każdy z wyżej wymienionych serwisów informacyjnych ma w sobie coś interesującego. Jesteśmy pewni, że każdy czytelnik ma swoje wymagania. Serwisy dotyczące Lublina tworzą szereg ciekawych stron, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonaj się sam i zobacz, co ciekawego możesz znaleźć w najnowszych artykułach dotyczących Lublina!