-1.1 C
Poznań
czwartek, 2 lutego, 2023

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zabawek dla dziewczynki?

Lalki i wózki to zabawki będące atrybutem każdej dziewczynki. Jednak nie tylko takie propozycje można znaleźć dla nich w sklepach. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na wybór bezpiecznej i mądrej zabawki?

Zainteresowania dziewczynek

Podchodząc do zakupu zabawki, na pewno należy zwrócić uwagę na zainteresowania młodej damy. To fakt, że pożądanie wzbudzić mogą zestawy, które służą do zabawy „w dom” (np. zestaw filiżanek, zestaw do sprzątania, wózek dla lalki). Oferta sklepów jest zdecydowanie szersza. Coraz częściej zacierają się granice przy podziale zabawek na typowo chłopięce i dziewczęce. Klocki konstrukcyjne, maszyny budowlane itp. są mile widziane podczas zabawy wśród dziewczynek. Sami rodzice przykładają ogromną uwagę do tego, aby pokazać dziewczynkom, że ich możliwości na zabawę wykraczają zdecydowanie dalej poza stereotypowo kobiece czynności gospodarcze.

Najważniejsze są zainteresowania dziecka, które już na pewnym etapie życia będzie w stanie wskazać, co tak naprawdę jej się podoba.

Zabawki wysokiej jakości

Zabawek dla dziewczynek warto poszukać w księgarniach internetowych, gdzie zakupy są łatwiejsze, a wybór większy, ale może też wybrać się do sklepów stacjonarnych. Niezależnie od miejsca zakupu, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania danego produktu. Dobre produkty są sprawdzone, a do tego wykonane przez solidną, znaną markę. Cena nie powinna być najważniejszym czynnikiem. Te najtańsze produkty mają niekiedy krótki okres żywotności, nieprzekraczający niekiedy kilku dni.

Ważne jest również bezpieczeństwo dziecka. Koniecznością jest sprawdzenie od jakiego wieku, dziecko będzie mogło używać danej zabawki. Nie należy przekraczać tej granicy. W szczególności, jeżeli w grę wchodzą małe elementy i dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Edukacyjne zabawki

Mają największą wartość. To one pomagają dziewczynkom poznać otaczający świat. Wśród takich edukacyjnych zabawek na pewno można wymienić puzzle, czy też gry planszowe. One to pomagają rozwijać zdolności logicznego myślenia. Wspierają naukę koncentracji, umiejętności manualne (w szczególności zestawy kreatywne).

Zabawkowe kuchnie, wózki z lalkami i tym podobne propozycje również niosą ze sobą wartości edukacyjne. Podobnie jak książki, które już od pierwszych lat życia pokazują, jak ważne jest czytanie.

Na samym końcu warto wspomnieć o certyfikacie CE. Wszystkie zabawki, które dopuszczone są do użytkowania na terenie Unii Europejskiej, muszą posiadać takie oznaczenie. Jest to najwyższy gwarant bezpieczeństwa produktu. Właśnie takie zabawki należy wybierać każdej dziewczynce.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj