-0.5 C
Poznań
piątek, 27 stycznia, 2023

Psycholog Poznan: top 10 najlepszych specjalistów w mieście!

Dowiedz się, do jakich psychologów warto udać się na konsultacje psychologiczne. Poniżej lista 10 najlepszych specjalistów w Poznaniu.

Najlepsi psycholodzy Poznań ranking

Najlepsi psycholodzy Poznań ranking

Zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne, a gabinety psychologiczne są pełne osób szukających pomocy w rozwiązaniu trudności psychicznych, które spotkali w swoim życiu. Niezależnie od zakresu problemu: czy są to zaburzenia emocjonalne, zaburzenia osobowości, czy kryzysy życiowe – psychoterapia jest uznawana za najskuteczniejsze rozwiązanie. Dobry specjalista i dopasowana opieka psychologiczna potrafią zdziałać cuda! Na szczęście w Poznaniu nie brakuje psychologów godnych zaufania. Poniżej lista psychoterapeutów i psychologów z Poznania, którzy cieszą się najlepszymi opiniami.

Najlepsi psycholodzy Poznań ranking

Psycholog Poznań Gabinet Psychologiczny Beata Szczęsna

Psycholog Poznań Gabinet Psychologiczny Beata Szczęsna

Dyplomowany psycholog i psychoterapeuta w trakcie specjalizacji. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oferuje pomoc w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, nadwrażliwości emocjonalnej, zaniżonej samooceny, problemów w relacjach, problemów w związkach partnerskich, czy brakiem tożsamości własnej. Do tego psychologa na wizytę mogą umówić się osoby dorosłe oraz dzieci od 13 roku życia.

Oceny terapii w gabinecie psycholog Beaty Szczęsnej są niemal zawsze pozytywne. Psycholog jest zaangażowana, empatyczna, pełna energii i skutecznych rozwiązań. Konsultacja przynosi oczekiwany efekt.

Skorzystaj z pomocy psychologicznej online lub w gabinecie pod adresem: Śniadeckich 16/51, Grunwald, Poznań. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztują 140 zł.

Psycholog Poznań Marcin Haak Gabinet Psychologiczny

Psycholog Poznań Marcin Haak Gabinet Psychologiczny

Psycholog i seksuolog w trakcie certyfikacji we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. W swojej pracy opiera się na nurcie integratywnym i w tym kierunku się kształci. Specjalista udziela pomocy psychologicznej i poradnictwa psychologiczno-seksuologicznego. Swoją ofertę kieruje dla osób w każdym wieku.

Psycholog, psychoterapeuta Marcin Haak zebrał ponad 100 wyłącznie pozytywnych opinii. Terapeuta wyróżnia się dużą skutecznością i wspaniałym podejściem do pacjenta. Skupiony, zaangażowany, pełen empatii. Umiejętnie nawiązuje kontakt z pacjentem i znajduje rozwiązania, które pozwalają zwalczyć zaburzenia, czy problemy, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Psycholog przyjmuje online lub w Centrum Terapii HAAK przy ul. Limanowskiego 10/11, Grunwald, Poznań. Konsultacja kosztuje 150 zł.

Psycholog, psychoterapeuta Barbara Kuryś Gabinet Psychologiczno-Pedagogiczny

Psycholog, psychoterapeuta Barbara Kuryś Gabinet Psychologiczno-Pedagogiczny

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, a także doświadczającymi różnego rodzaju kryzysów życiowych i trudności adaptacyjnych. W swojej pracy opiera się na nurcie psychodynamicznym i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Psycholog jest oceniana jako miła, zaangażowana, z odpowiednim podejściem do pacjentów w każdym wieku. Miła, pogodna i umiejętnie tłumaczy ewentualne przyczyny problemów.

Mgr Barbara Kuryś udziela pomocy psychologicznej online lub w gabinecie przy ul. Heweliusza Jana 20 Poznań. Konsultacja, a także psychoterapia dzieci i dorosłych kosztują 150 zł.

Psycholog Poznań Marcin Nowak Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska

Psycholog Poznań Marcin Nowak Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska

Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – na kierunku psychologii klinicznej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – na kierunku Pedagogiki Ogólnej. Psycholog ma dużą wiedzę i doświadczenie. Pracuje zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i dorosłymi. Wspólnie z pacjentem stara się znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu lub trudności.

Psychoterapeuta dostosowuje sposób działania i wsparcia do potrzeb pacjenta, co pozwala na skuteczną pomoc. Według pacjentów psycholog Marcin Nowak jest spokojny, zaangażowany, miły. Ma dużą wiedzę i doświadczenie.

Na konsultacje psychologiczne lub terapię indywidualną u tego psychologa możesz umówić się pod kilkoma adresami. Jednym z nich jest Marcelińska 62b/23, I piętro, Grunwald, Poznań, gdzie znajduje się Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska. Koszt wizyty wynosi od 120 zł do 140 zł.

Psycholog Poznań Gabinet Psychologiczny Strefa Otwarta Agnieszka Wojtkiewicz

Psycholog Poznań Gabinet Psychologiczny Strefa Otwarta Agnieszka Wojtkiewicz

Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Poznaniu (psychologia kliniczna i psychologia transportu). Mgr Agnieszka Wojtkiewicz ukończyła także kurs I stopnia w Szkole Racjonalnej Terapii Zachowania CPI. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Opieki Medycznej HCP. Należy do grona specjalistów, którzy podchodzą do pacjenta bardzo indywidualnie.

Psycholog jest oceniana jako niesamowicie ciepła, pełna empatii, wspierająca osoba. Życzliwa, a do tego profesjonalna. Brak negatywnych opinii i kilkadziesiąt pozytywnych świadczy o tym, że jest to naprawdę dobry psycholog, który oferuje pomoc z szerokiego zakresu problemów i zaburzeń.

Psycholog, psychoterapeuta Agnieszka Wojtkiewicz przyjmuje online lub w gabinecie pod adresem: Opalenicka 71/4, Grunwald, Poznań. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia indywidualna kosztują 130 zł. Terapia par 160 zł.

Psycholog Poznań Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid Frąckowiak

Psycholog Poznań Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid Frąckowiak

Psycholog, psychoterapeuta Dawid Frąckowiak ma imponujące wykształcenie i duże doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi. W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuje różne nurty psychoterapii, by dostosować pomoc psychologiczną idealnie do potrzeb pacjenta. Obecnie współpracuje z osobami dorosłymi.

Pacjenci potwierdzają indywidualne podejście psychoterapeuty, który udziela skutecznego wsparcia swoim zaangażowaniem, wiedzą i umiejętnościami terapeutycznymi. Miły, zadaje trafne pytania, profesjonalny i pełen zrozumienia.

Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany KU NOWEMU Dawid Frąckowiak mieści się pod adresem: Cienista 4, Jeżyce, Poznań. Pierwsza konsultacja psychologiczna w gabinecie kosztuje 200 zł, kolejne konsultacje 150 zł. Za terapię indywidualną również zapłacisz 150 zł. Dostępne konsultacje online.

Psycholog Poznań Ewa Zasada-Diczew HealthyMind Gabinet Psychologiczny

Psycholog Poznań Ewa Zasada-Diczew HealthyMind Gabinet Psychologiczny

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie w trakcie certyfikacji z psychoterapii w Wielkopolskim Instytucie Terapii Systemowej. Oferuje wsparcie dla osób dorosłych, par i rodzin. W terapii wykorzystuje podejście systemowe, poznawczo-behawioralne i mindfulness. Zapewnia wsparcie dla pacjentów, którzy cierpią z powodu depresji, lęku, zmagają się z zaburzeniami odżywiania, przeżywają kryzys życiowy, czują się zagubione, utraciły poczucie sensu i celu w życiu.

Psycholog udziela skutecznego wsparcia, zapewnia miłą atmosferę podczas konsultacji, a przy tym jest profesjonalna. Uważnie słucha i wyciąga trafne wnioski. Osoby wystawiające opinie są zadowolone zarówno z terapii, jak i pojedynczych konsultacji, podczas których psycholog udziela pomocy psychologicznej.

Gabinet HealthyMind mieści się pod adresem: Osiedle Stare Żegrze 114c/5, Grunwald, Poznań. Konsultacja psychologiczna i terapia indywidualna kosztują 150 zł. Terapia dla par 170 zł, a terapia rodzinna 200 zł. Dostępne konsultacje online.

Psycholog Poznań Anna Janiszewska Gabinet Psychologiczny

Psycholog Poznań Anna Janiszewska Gabinet Psychologiczny

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog z imponującą wiedzą i wykształceniem. Członkini Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA – American Psychological Association) oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. W terapii wykorzystuje podejście systemowe. Na konsultacje do mgr Anny Janiszewskiej mogą wybrać się wszystkie osoby, które przeżywają problemy w związku, relacjach z innymi ludźmi i partnerem, oraz problemy związane z macierzyństwem.

Z opinii osób uczęszczających na wizyty do psychoterapeuty wynika, że Anna Janiszewska należy do prawdziwych profesjonalistów. Miła, zaangażowana i z humorem. Do tego zawsze zostawia informację zwrotną dla pacjenta, co stanowi duże ułatwienie podczas pracy nad sobą.

Umów wizytę online lub w gabinecie pod adresem: Literacka 211, Poznań. Za psychoterapię lub konsultacje psychologiczne zapłacisz 150 zł.

Psycholog, psychoterapeuta Wojciech Walczak Poradnia Zdrowia Psychicznego Praxis Poznań

Psycholog, psychoterapeuta Wojciech Walczak Poradnia Zdrowia Psychicznego Praxis Poznań

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Swoją ofertę kieruje do osób uzależnionych i współuzależnionych. Zajmuje się także osobami DDA i DDD. Jeśli znajdujesz się w sytuacji, kiedy uzależnienie lub wychowywanie się w rodzinie dysfunkcyjnej uniemożliwia Ci prowadzenie normalnego życia, ten specjalista jest dla Ciebie.

Wojciech Walczak jest oceniany jako niezwykle skuteczny i profesjonalny. Przy całej swojej wiedzy i doświadczeniu psycholog jest sympatyczny i pełen zrozumienia dla pacjentów. Potrafi słuchać i udzielić budującego wsparcia. Udziela pomocy psychologicznej z zakresu bardzo ciężkich zaburzeń i problemów, jakie wiążą się z uzależnieniem.

Podobnie jak inni psychoterapeuci, Wojciech Walczak również prowadzi konsultacje online lub w gabinecie w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Emilii Sczanieckiej 5/1, Nowe Miasto, Poznań. Za terapię zapłacisz 150 zł.

Psycholog, psychoterapeuta Edyta Ignatowska-Tomasik Bezpieczna Strefa Poznań

Psycholog, psychoterapeuta Edyta Ignatowska-Tomasik Bezpieczna Strefa Poznań

Mgr Edyta Ignatowska-Tomasik to psycholog, psychoterapeuta i psycholog dziecięcy z dużą wiedzą i doświadczeniem. Certyfikowany terapeuta traumy i doradztwa specjalistycznego w zakresie traumy. Członek Nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Oferuje pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy opiera się na różnych nurtach terapii, m.in. nurcie systemowym, czy programie Kids Skills.

Psycholog, psychoterapeuta Edyta Ignatowska-Tomasik jest oceniana jako empatyczna, miła, pełna zrozumienia i posiadająca dużą wiedzę. Uważnie słucha i pozwala spojrzeć na trudności z innej perspektywy, skutecznie udzielając pomocy. Kompetentna, konkretna, tworząca miłą atmosferę w gabinecie.

Centrum Zdrowia Psychicznego Bezpieczna Strefa mieści się pod adresem: Marcelińska 94/205, Poznań. Obecnie, w związku z pojawieniem się sytuacji epidemiologicznej, psycholog przyjmuje wyłącznie online. Konsultacja psychologiczna, poradnictwo i terapia kosztują 150 zł.

Czym różni się konsultacja psychologiczna od psychoterapii?

Czym różni się konsultacja psychologiczna od psychoterapii?

Pojedyncza konsultacja u psychologa to moment, w którym dochodzi do wzajemnego poznania się terapeuty z pacjentem. To bardziej rozmowa ogólna i wstępny zarys problemu lub ewentualnych trudności, z jakimi zmaga się osoba korzystająca z pomocy. To także dobry moment na wykonanie badań psychologicznych. Pierwsza konsultacja jest również bardzo często decydująca – czy pacjent będzie uczęszczał dalej na konsultacje psychologiczne, czy na psychoterapię. Oczywiście ostateczną decyzję podejmuje pacjent – jeśli nie chcesz uczęszczać na spotkania do tego konkretnego specjalisty, nie masz takiego obowiązku.

Czym różni się konsultacja psychologiczna od psychoterapii?

Konsultacje psychologiczne, czy to dla par, czy indywidualne, polegają na regularnych spotkaniach z psychologiem i rozmowie. Bardziej pasuje tu określenie poradnictwo psychologiczne. W przeciwieństwie do psychoterapii tutaj nie otrzymujesz zadań do wykonania poza gabinetem. Tego rodzaju spotkania z psychologiem mogą odbywać się w czasie kilku tygodni, a mogą się przeciągnąć do kilku miesięcy lub lat. Odwrotnie jest w przypadku psychoterapii. Tego rodzaju pomoc trwa zwykle dość długo. Psychoterapia nie jest wyłącznie rozmową ze specjalistą – to ogrom pracy, którą musi wykonać pacjent.

konsultacje psychologiczne poznan

Czy konsultacje online są skuteczne?

Czy konsultacje online są skuteczne?

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wielu psychologów, również z Poznania, decyduje się na spotkania online. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale zdecydowanie warto mieć w tym celu dobry sprzęt i działającą kamerkę. Telefoniczne rozmowy z psychologiem dają spore ograniczenia w psychoterapii. Przede wszystkim psycholog nie widzi pacjenta, a więc nie ma wglądu w mimikę, gestykulację i inne komunikaty niewerbalne, które są bardzo istotne w ocenie stanu pacjenta. Jeśli masz do wyboru spotkania online lub w gabinecie, doradzamy wizyty stacjonarne jako wygodniejsze dla obu stron.

Terapia indywidualna, terapia dla par, czy grupowa? Co wybrać?

Terapia indywidualna, terapia dla par, czy grupowa? Co wybrać?

Psychoterapeuci dopasowują rozwiązania do potrzeb pacjenta. Zwykle najpierw poleca się terapię indywidualną, a po jakimś czasie ewentualnie grupową. Naturalnie są przypadki, kiedy od razu poleca się terapię grupową. Sposób pracy zawsze ustala się z psychologiem, który pomoże podjąć właściwą decyzję.

Terapia indywidualna, terapia dla par, czy grupowa? Co wybrać?

Terapia par jest dla osób, które mają problemy w relacji i szukają profesjonalnej pomocy w poradzeniu sobie z nieporozumieniami. Warunkiem podjęcia psychoterapii par jest zgoda obu stron. Jeśli Twój partner nie wyraża zgody na terapię, możesz skorzystać z indywidualnych spotkań psychologicznych.

Co to jest coaching?

Co to jest coaching?

Psychologia wykorzystywana jest w wielu innych dziedzinach. Coaching wspomaga osobisty rozwój i wykorzystuje przy tym mnóstwo zagadnień psychologicznych. Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje, poziom umiejętności, chcesz się rozwijać, ale potrzebujesz dodatkowej motywacji – coaching jest dla Ciebie.

Ile trwa czas oczekiwania na wizytę u psychologa?

Ile trwa czas oczekiwania na wizytę u psychologa?

Wolny termin u terapeuty lub psychiatry to często dość skomplikowana sprawa. Rozchwytywani specjaliści zwykle nie mają wolnych terminów w ciągu najbliższych dni, a wielu z nich nie przyjmuje już kolejnych chętnych, ponieważ terminy są zarezerwowane na kilka następnych miesięcy! Umów wizytę z wyprzedzeniem, bez względu na to, czy jest to pierwsza konsultacja, czy następne.

Jeśli potrzebna Ci natychmiastowa pomoc, udaj się do szpitala, na przykład na dzienny oddział psychiatryczny. A jeśli dasz radę zaczekać na wolny termin, postaraj się znaleźć terapeutę, który oferuje pomoc, której szukasz. Następnie od razu zadzwoń, umawiając się na konkretny termin. Do psychoterapeuty lepiej nie umawiać się online, ponieważ wolne terminy nie zawsze są aktualne. Najbliższa konsultacja u psychoterapeuty w miejscowości Poznań jest możliwa w ciągu kilku dni. Zdarzają się wolne terminy z dnia na dzień.

Ile trwa czas oczekiwania na wizytę u psychologa?

Przy okazji warto wspomnieć o zasadach odwoływania wizyt. Należy to robić z wyprzedzeniem 24 godzin. Dlaczego? Ponieważ terapeuta ma zarezerwowany czas dla pacjenta i każda odwołana w odstępie kilku godzin wizyta jest dla niego stratą pieniędzy i czasu, który mógłby wykorzystać inny pacjent. Takie same zasady są dla konsultacji online i stacjonarnych.

Dlaczego nie każdy psycholog oferuje terapię dla dzieci i młodzieży?

Dlaczego nie każdy psycholog oferuje terapię dla dzieci i młodzieży

Każdy psycholog wybiera dziedzinę, w której się specjalizuje. Psycholog dziecięcy ma za sobą odpowiednie wykształcenie i praktykę we współpracy z dziećmi. Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży ma inny charakter niż praca z dorosłymi. Oznacza współpracę z dziećmi i ich rodzicami. To duża odpowiedzialność i konieczność posiadania określonych umiejętności, dlatego nie każdy psycholog oferuje współpracę z dziećmi.

Co robić, kiedy wizyty u terapeuty nie przynoszą efektów?

Co robić, kiedy wizyty u terapeuty nie przynoszą efektów

Przede wszystkim się nie poddawać. Czasami zawodzi komunikacja między pacjentem a terapeutą. Czasami psycholog nie posiada wystarczającego doświadczenia, by móc zaoferować odpowiednie wsparcie pacjentowi. To się zdarza nawet najlepszym psychologom, dlatego nie zniechęcaj się, kiedy kontakt z wybranym przez Ciebie specjalistą nie jest taki, jak się spodziewałeś.

kiedy wizyty u terapeuty nie przynoszą efektów

Konsultacje są płatne, co może powodować poczucie straty i zniechęcenia. Warto jednak nie oszczędzać na własnym zdrowiu, ponieważ bez niego żadne pieniądze nie mają znaczenia. Z tego względu nie poddawaj się i szukaj skutecznego wsparcia. Warto! W miejscowości Poznań pracuje mnóstwo doświadczonych specjalistów – z pewnością znajdziesz ofertę dla siebie.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj