17.6 C
Warszawa
niedziela, 25 września, 2022

Endermologia – jak wymodelować ciało bez ćwiczeń?

Endermologia to jeden z najpopularniejszych zabiegów ujędrniających, oferowanych przez gabinety kosmetologiczne i kliniki medycyny estetycznej. Polecany jest w celu usuwania cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale czy rzeczywiście jest tak skuteczny? Czy endermologia może zastąpić ćwiczenia i zdrową dietę?

Czym jest endermologia?

Endermologia to intensywny masaż mechaniczny połączony z podciśnieniem. Zabieg ten jest równie bezpieczny i korzystny dla ciała, jak masaż manualny, jednak przynosi dużo wyraźniejsze efekty. Regularne wykonywanie endermologii przynosi satysfakcjonujące rezultaty w wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki.

Działanie endermologii opiera się przede wszystkim na stymulacji odnowy komórkowej. Dzięki temu jest skutecznym sposobem na wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Oprócz tego endermologia poprawia krążenie krwi i limfy, likwiduje nadmiar płynów w organizmie i pomaga usunąć z niego toksyny. Regularne powtarzanie zabiegów pozwala wygładzić blizny i rozstępy.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Endermologia LPG dostępna w katowickiej Klinice Miracki wykonywana jest przy pomocy głowicy wyposażonej w dwie szybko obracające się rolki. Jedna z nich posiada dodatkowo zmotoryzowaną klapkę. Dzięki temu możliwe jest wykonanie wielowymiarowego masażu całego ciała.

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi włożyć specjalny kostium, tzw. endermowear, który ułatwia poślizg rolek urządzenia na powierzchni ciała. Kosmetolog powoli przesuwa głowicę masującą po ciele. Urządzenie zasysa fałdy skóry i intensywnie rozmasowuje. Jedna rolka zwija skórę, druga ją rozwija. Rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. Skóra jest mocno ugniatana w wielu kierunkach. W ten sposób rozbijane są podskórne złogi tłuszczowe odpowiedzialne m.in. za powstawanie cellulitu. Komórki tłuszczowe są następnie wydalane z organizmu w procesach metabolicznych. Zjawisko to jest możliwe dzięki temu, że rolmasaż połączony jest z działaniem podciśnienia, które poprawia przepływ krwi i limfy, usprawniając wymianę płynów.

Dzięki opisanym mechanizmom endermologia nie tylko skutecznie wyszczupla i modeluje ciało, ale również:

  • przyspiesza detoksykację organizmu,
  • wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu,
  • likwiduje obrzęki i zastoje limfatyczne,
  • łagodzi bóle mięśniowe,
  • wspomaga leczenie blizn i rozstępów,
  • stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych – produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność skóry,
  • odmładza skórę,
  • odpręża i relaksuje.

Modelowanie ciała bez ćwiczeń – czy to możliwe?

Pozytywne efekty działania endermologii można zauważyć już po trzech zabiegach. Spektakularnych rezultatów w postaci wyraźnej redukcji cellulitu czy wyszczuplenia ciała można spodziewać się natomiast po 5-6 zabiegach. Specjaliści zalecają jednak stosowanie endermologii systematycznie, co pozwoli na utrzymanie ciała w świetnej kondycji przez cały czas.

Endermologia to skuteczny sposób na ujędrnienie ciała i ograniczenie retencji wody w organizmie. Zabieg ten wspomaga usuwanie cellulitu i tkanki tłuszczowej, jednak nie zastąpi całkowicie ćwiczeń i zdrowej diety. Decydując się na modelowanie ciała w gabinecie kosmetologiczny, warto utrzymywać przynajmniej umiarkowaną aktywność fizyczną, prawidłowo się odżywiać i odpowiednio nawadniać organizm. Dzięki takiemu postępowaniu można jeszcze zwiększyć efektywność zabiegu endermologii.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
Najnowsze
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj