0.7 C
Warszawa
czwartek, 2 lutego, 2023

Kupujesz samochód osobowy? Na to zwróć uwagę!

Rynek używanych samochodów osobowych kwitnie, dzięki czemu poszukujący auta mogą przebierać w wielu ofertach. Atrakcyjne samochody osobowe w korzystnej cenie bardzo szybko znikają z ofert sprzedaży, ale zanim zdecydujesz się na kupno wybranego modelu, sprawdź, czy istotnie jest tak dobry, jak wygląda.

Cechy, na które warto zwracać uwagę przy wyborze auta osobowego

W przypadku zakupu używanego auta warto sprawdzić nie tylko jego stan i przebieg, ale również dokumenty. W Polsce bardzo popularne są samochody osobowe z importu – dobrze jest więc sprawdzić, czy auto zostało już opłacone, czy może koszty akcyzy i tłumaczeń będziesz musiał pokryć sam.

Jeśli kupujesz samochód używany, nie nastawiaj się na bardzo niski przebieg auta. Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, wiele sprzedawców aut używanych cofa liczniki. Jeżeli robią to z umiarem, nie poniesiesz strat, ale czasami pojawiają się naprawdę bezczelne oszustwa. Wobec tego warto sprawdzić stopień zużycia różnych części samochodu i przejrzeć jego dokumentację.

Oceniając stan samochodu, należy również zobaczyć podwozie. Czy na elementach podwozia nie pojawia się rdza? Czy nie widać większych napraw? Być może trudno będzie Ci ocenić auto tak dobrze, jak zrobi to fachowiec, ale wszelkie ukryte wady samochodu z pewnością dostrzeżesz samodzielnie. Na koniec spójrz na ogólny wygląd auta – blachy, opony, wnętrze. Oceń, ile pracy i pieniędzy będzie wymagało doprowadzenie pojazdu do stanu, jakiego oczekujesz i dodaj te koszta do ceny podanej przez sprzedawcę.

Jakiego samochodu osobowego szukasz?

Przy wyborze auta osobowego warto odpowiedzieć sobie na dwa pytania: jakiego auta potrzebuję i do czego go potrzebuję? Wiele osób szuka pojazdu do nauki jazdy, a wiadomo, że na początek lepiej zainwestować w coś taniego, by wszelkie zarysowania i ewentualne stłuczki nie powodowały dodatkowego stresu.

Samochód osobowy musi być przede wszystkim praktyczny. Duże znaczenie ma więc nie tylko wygląd auta, jego stan i przebieg, ale również wielkość bagażnika, ilość siedzeń, rozmiar.

Gdzie szukać dobrych ofert sprzedaży samochodów osobowych?

Używanego samochodu osobowego najlepiej szukać w specjalnych serwisach ogłoszeniowych poświęconych motoryzacji. Takie witryny dają bardzo duży wybór ofert, a do ogłoszeń dołączone są zdjęcia i opisy, które ułatwiają wybór faworytów. Ogłoszenia sprzedaży aut pojawiają się również na serwisach aukcyjnych lub ogólnych portalach ogłoszeniowych, na które także od czasu do czasu można zajrzeć.

Inną opcją jest oglądanie pojazdów bezpośrednio w komisach lub salonach dealerskich, co oczywiście wiąże się z poświęceniem dodatkowego czasu na dojazd i oglądanie na żywo. Przy tym nie masz gwarancji, że jakieś auto faktycznie Ci się spodoba.

Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest przeglądanie ofert w sieci. Polecamy przede wszystkim serwisy motoryzacyjne, gdyż dbają one o jakość opisów, które są konkretne i szczegółowe. W przypadku serwisów ogólnych lub aukcyjnych wiele opisów dostarcza niewiele informacji na temat stanu wybranego auta.

Najnowsze
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj