Uszlachetnianie opakowań kartonowych. Jak nadać im efektowny wygląd?

0
100
Uszlachetnianie opakowań kartonowych. Jak nadać im efektowny wygląd?

Uszlachetnianie opakowań kartonowych za pomocą technik takich jak złocenie, wytłaczanie, foliowanie i inne może nadać im efektowny wygląd. Jakie metody uszlachetniania najczęściej używane są do wykańczania opakowań kartonowych?

 

Uszlachetnianie opakowań – złocenie

Złocenie polega na nałożeniu cienkiej warstwy metalicznego materiału, najczęściej folii na powierzchnię tektury. Tworzy luksusowy i lśniący efekt, dając wrażenie wysokiej jakości i luksusu.

 

Uszlachetnianie opakowań – wytłaczanie

Wytłaczanie to proces tworzenia wypukłych lub wklęsłych wzorów na powierzchni tektury. Dodaje opakowaniu głębi i powoduje, że jest przyjemne w dotykaniu. Elementy tłoczone mogą zawierać logo marki, wzory lub inne elementy projektu, dlatego opakowania kartonowe z nadrukiem mogą uzyskać wtedy ciekawszy wygląd.

 

Uszlachetnianie opakowań – foliowanie

Foliowanie to nakładanie metalicznej lub kolorowej folii na tekturę. Tworzy odblaskowy, błyszczący i przyciągający uwagę efekt. Folii można użyć do podkreślenia określonych obszarów, takich jak nazwy marek, obramowania lub szczegóły projektu.

 

Uszlachetnianie opakowań – punktowy lakier UV

Taka metoda uszlachetniania polega na nałożeniu błyszczącej, wypukłej powłoki na określone obszary opakowania. Dzięki temu uszlachetnienie to tworzy kontrast i przyciąga wzrok, nadając wybranym elementom połysk i fakturę, podczas gdy reszta powierzchni pozostaje matowa. Przykładowo opakowania kartonowe z nadrukiem wykończone tą metodą mogą dać efekt podświetlania logo, tekstu lub obrazów.

 

Uszlachetnianie opakowań – sztancowanie

Sztancowanie polega na wycinaniu określonych kształtów lub wzorów z tektury, tworzeniu okien lub dodawaniu innego rodzaju wycinanych elementów do projektu. Pozwala na tworzenie kreatywnych i niestandardowych kształtów opakowań, poprawiając ich atrakcyjność wizualną.

 

Uszlachetnianie opakowań – laminowanie

Laminowanie polega na nałożeniu na karton cienkiej warstwy tworzywa sztucznego lub folii. Zapewnia powłokę ochronną, która może zwiększyć trwałość opakowania i odporność na wilgoć, zapewniając jednocześnie gładkie i błyszczące wykończenie.

 

Uszlachetnianie opakowań – matowe lub błyszczące wykończenia

Matowe wykończenia zapewniają matowy, gładki elegancki wygląd, a błyszczące wykończenia zapewniają błyszczący i żywy wygląd opakowania.

 

Aby opakowania kartonowe z nadrukiem zostały uzupełnione o tego typu uszlachetnienia, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego projektu graficznego, a także znalezienie drukarni, która ma doświadczenie w ich przygotowywaniu oraz posiada niezbędne zaplecze techniczne do ich produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj