7.8 C
Wrocław
czwartek, 29 września, 2022

Jak często serwisować klimatyzację?

Klimatyzacja jest jednym z bardziej innowacyjnych rozwiązań, na które decyduje się coraz więcej osób. Profesjonalne sprzęty sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Wszystko za pomocą najnowocześniejszych technologii wprowadzanych do produkcji klimatyzatorów. Wysokiej jakości sprzęty między innymi marek LG, Gree, AUX, Samsung, Rotenso, gwarantują profesjonalne działanie przez lata. Wykorzystywane materiały do budowy urządzeń charakteryzują się trwałością i precyzyjnym wykonaniem, przez co można mieć pewność, iż staną się jednym z najlepszych udogodnień w domu. Niezwykle proste i komfortowe w użyciu klimatyzatory są jednocześnie wpasowującymi się w wystrój wnętrza sprzętami. Jednak warto wiedzieć, w jaki sposób możemy je pielęgnować, by zapewnić jak najdłuższą żywotność w niezmiennym stanie i bez jakichkolwiek usterek.

Czyszczenie klimatyzacji – na czym polega?

Dość często mówi się o serwisie klimatyzacji, jednak niewiele wiadomo na temat częstotliwości dokonywania tego rodzaju serwisu, ani na czym takowa usługa polega. Do czynności pielęgnacyjnych należy dezynfekowanie tzw. odgrzybianie klimatyzatora. Ten zabieg zapobiega powstawaniu i namnażaniu się drobnoustrojów, które mogłyby przechodzić kanałami wentylacyjno-klimatyzacyjnymi i rozprzestrzeniać się po domowej przestrzeni. Jest to niezwykle ważny aspekt, gdyż pominięcie czyszczenia sprzętu może wywoływać u domowników alergie, stanu zapalne, a także choroby układu oddechowego. Nie należy ignorować serwisu klimatyzatora ze względu na zdrowie.

Jak często serwisować klimatyzator?

Skoro już wiadome jest, iż pielęgnacja sprzętu jest niezwykle ważna dla zdrowia, warto wiedzieć, co jaki czas powinniśmy korzystać z serwisu klimatyzacji. Specjaliści radzą, aby taką usługę przeprowadzać dwukrotnie w ciągu roku. Ma to związek z faktem, że urządzenie pracuje wtedy w specyficznych warunkach, zarówno latem, jak i zimą. Wzmożone działanie klimatyzatora w czasie upalnych dni może nagromadzać większą ilość pyłku, kurzu, który pozostaje w postaci osadu. Z tego względu najlepiej wykonać serwis przed sezonem letnim lub w jego trakcie. Natomiast zimą sytuacja jest podobna, gdyż chcąc ogrzać pomieszczenie za pomocą klimatyzacji, może ona wypuszczać wcześniej zgromadzone w wewnątrz drobnoustroje i negatywnie oddziaływać na zdrowie mieszkańców.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzatorów zależny jest głównie od obszaru, w którym poszukujemy firmy. Cena w Warszawie będzie znacznie wyższa niż na obrzeżach miasta czy w mniejszych miejscowościach. Choć nie da się ukryć, montaż klimatyzacji we Wrocławiu (https://czystyklimat.pl/content/6-montaz-klimatyzacji-wroclaw) cechuje się optymalnymi cenami, a kontrola układu z wymianu filtra i jego napełnieniem może kosztować około 120-160 złotych. Do kosztów serwisu dochodzi jeszcze odgrzybianie w wysokości mniej więcej 100 złotych. Jeżeli wziąć pod uwagę, iż taki serwis powinien być przeprowadzany dwa razy do roku, nie jest to duży wydatek. Zresztą to dzięki takiej pielęgnacji, nasz klimatyzator będzie niezmiennie służyć w wysokiej jakości przez lata. Zalecamy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, który poza oczyszczeniem urządzenia, sprawdzi inne elementy klimatyzatora, czy działają w nienaruszonym i prawidłowym stanie.

Źródło zdjęć: freepik.com

Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here