7.7 C
Białystok
środa, 24 kwietnia, 2024

Białystok: deratyzacja magazynu. Jak wygląda i jak się do niej przygotować?

Szczury przenoszą 50 różnych chorób, w tym włośnicę, wściekliznę, dżumę, salmonellę – dlatego tak ważna jest deratyzacja. Problem z gryzoniami często pojawia się w wielkopowierzchniowych magazynach. Podpowiadamy, jak wygląda deratyzacja w takich miejscach i jak się do niej przygotować.

Jak przygotować się do deratyzacji magazynu?

Deratyzacja magazynu przebiega w kilku etapach, jednak zanim ją rozpoczniemy, warto się do niej przygotować. To sprawi, że nasze działania będą bardziej przemyślane i skuteczniejsze. 

W przypadku dostrzeżenia problemu z gryzoniami powinno się na początku:

  • dokonać dokładnych oględzin obiektu, podczas których ocenimy wszelkie zniszczenia i drogi przemieszczania szkodników, istotne jest, aby je uszczelnić, co uniemożliwi szczurom i myszom dalszą migrację;
  • usunąć resztki odpadów, którymi mogłyby żywić się gryzonie;
  • ustalić plan działania, dobrać skuteczne metody do walki z danym rodzajem gryzonia, najczęściej wybiera się połączenie środków mechanicznych i chemicznych.

Jak przebiega deratyzacja magazynu i ile trwa?

Działania deratyzacyjne polegają przede wszystkim na:

  • rozmieszczeniu pułapek lepowych i mechanicznych lub trutki zawierającej rodentycydy w odpowiednich miejscach – najczęściej dla zachowania bezpieczeństwa stosuje się karmniki deratyzacyjne;
  • monitorowaniu i stałej kontroli karmników, w celu usunięcia martwych gryzoni i dołożenia trutki.

To, ile potrwa deratyzacja, będzie zależało od wybranej metody, populacji gryzoni, powierzchni i specyfiki budynku. W domach jednorodzinnych taki problem likwiduje się zazwyczaj w ciągu kilku godzin, w magazynie może to zająć kilka dni lub nawet tygodni. 

W Polsce powierzchnie magazynowe zajmują około 28 milionów m2. Szczury i myszy wyjątkowo często pojawiają się właśnie w magazynach z żywnością, dlatego warto zdecydować się na profesjonalną deratyzację w Białymstoku, którą przeprowadza firma Stander. 

W ten sposób zyskamy gwarancję szybkiego i skutecznego działania z użyciem specjalistycznych środków gryzoniobójczych, które nie są dostępne w zwykłych sklepach. Skorzystanie z usług firmy deratyzacyjnej pozwoli też przyspieszyć cały proces – nadzorowany przez doświadczonych pracowników przebiega sprawniej.

Warto wiedzieć, że po przeprowadzonej deratyzacji szczególnie ważna jest nieustanna kontrola budynku pod kątem obecności gryzoni, jeśli to zaniedbamy, problem powróci. Szczury rozmnażają się bardzo szybko – już w ciągu 6 miesięcy populacja może wzrosnąć z 2 do nawet 50 osobników! 

Jaki jest koszt deratyzacji?

Kosz deratyzacji oblicza się indywidualnie w każdym przypadku, pracownicy firmy DDD ustalają kosztorys po wstępnych oględzinach. Będzie on zależał m.in. od wielkości magazynu, liczby gryzoni, wykorzystanych stacji deratyzacyjnych i rodentycydów, a także wizyt fachowców. Biorąc pod uwagę te czynniki, można oszacować, że deratyzacja na terenie wielkopowierzchniowego magazynu będzie kosztować kilka tysięcy złotych.

Warto dodać, że deratyzację należy przeprowadzać obowiązkowo dwa razy w roku, a terminy wyznacza gmina. Niezastosowanie się do przepisów jest karane grzywną, więc lepiej przeprowadzić zabieg i pozbyć się gryzoni niż płacić wysoką karę.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj