14.1 C
Bydgoszcz
piątek, 12 kwietnia, 2024

Czy specjalizacja biura rachunkowego ma sens?

Bycie lekarzem to nie tylko powołanie, to też zawód. Prowadząc swój gabinet medyk musi dbać nie tylko o swoich pacjentów, ale również jest zobowiązany prowadzić księgowość, co nie jest łatwe. Dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalistów. Jednak, czy specjalizacja biura rachunkowego ma sens? Czy warto skorzystać z usług biura księgowego specjalizującego się w rozliczeniach dla branży medycznej? Poznajcie odpowiedź na to pytanie.

Dlaczego księgowość dla lekarzy jest specyficzna? 

Księgowość lekarzy jest trudna, ale i specyficzna. Wynika to z faktu, iż lekarze mogą pracować na kontraktach, ale często również prowadzą swoje prywatne gabinety. Dodatkowo część ich usług oferowana jest w ramach NFZ, a część w ramach własnej działalności gospodarczej. Ponadto mogą być na kontraktach B2B. Trzeba również pamiętać, że lekarze przyjmują pacjentów nie tylko, by zdiagnozować daną przypadłość, ale często wykonują zabiegi czy nawet operacje prywatnie, stąd też nadążenie za ciągle zmieniającymi się przepisami dla medyka, który pracuje tak dużo może być trudne. Jako że prawo podatkowe dla medyków jest skomplikowane, warto od razu skorzystać z usług biura rachunkowego, które oferuje usługi szeroko rozumianej branży medycznej. Dzięki temu zyskuje się pewność, że wszystkie rozliczenia będą wykonane prawidłowo, a księgowi zajmą się nawet kontrolami z urzędu skarbowego.       

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego, które ma doświadczenie w księgowości dla lekarzy i sektora medycznego? 

Doskonałą jakość usług w zakresie obsługi księgowości lekarzy i sektora medycznego oferuje biuro rachunkowe Meditax z siedzibą w Osielsku pod Bydgoszczą. Firma oferuje swoje usługi online na terenie całego kraju. Można zapoznać się z ofertą na stronie www.meditax.pl i zamówić konsultację. Księgowość dla lekarzy prowadzona jest w formie KPIR. Dodatkowo księgowi mogą reprezentować medyków przed urzędami. Doradzą również w zakresie finansów w ramach działalności medycznej w branży medycznej. Dzięki temu jej prowadzenie będzie bardziej opłacalne. Można skupić się na pracy medyka i nie trzeba zajmować się rozliczaniem podatków. Meditax ma ponad 30-letnie doświadczenie w prowadzeniu rozliczeń dla lekarzy i branży medycznej. Księgowi są na bieżąco ze wszystkimi zmianami w podatkach. W związku z tym nie ma obaw o nieprawidłowe rozliczenia. Dodatkowo jak każdy podmiot z tego sektora rozliczeń finansowych, biuro rachunkowe objęte jest ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, zatem ponosi koszty ewentualnych błędów.       

Przemysław Dąbrowski
Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
OSTATNIO DODANE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj