4.7 C
Gdańsk
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Szkoła językowa w Gdańsku – podwajamy szanse na sukces!

Gdańsk to jedno z ciekawszych miejsc do życia, które jak magnes przyciąga i skupia studentów i mieszkańców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. To miasto ma wszystko, czego potrzeba, by dobrze czuć się, uczyć, bawić, pracować i rozwijać – doskonałą infrastrukturę, świetne szkoły i uczelnie, wyjątkowe zaplecze rozrywkowe, kulturalne i hotelowe, staże, oferty i miejsca pracy, ale i całkiem sporą konkurencję. O miejsce w szkołach, firmach i na najlepszych kierunkach walczy sporo chętnych. Dlaczego więc nie podnieść swoich szans znajomością na przykład kilku obcych języków? Opanowanie choćby dwóch może otworzyć niejedne drzwi do kariery.

Dlaczego warto uczyć się dwóch języków obcych ?

Obecnie najbardziej popularnym językiem angielskim sprawnie posługuje się całkiem sporo osób, drugim obcym – już zdecydowanie mniej. Tymczasem opanowanie kolejnych znacząco podnosi szanse na sukces – edukacyjny i zawodowy. Szacuje się, że o ile angielski w stopniu komunikacyjnym znać może niespełna połowa Polaków, język hiszpański czy włoski już tylko kilka lub kilkanaście procent z nich. Jednak jak pokazują badania, większość z nas byłaby w stanie bez większego problemu jednocześnie realizować kilka kursów!

Jeśli zastanawiasz się, po co to robić, odpowiedź jest zaskakująco prosta. Odpowiednio prowadzona nauka dwóch języków jednocześnie jest znacznie bardziej efektywna, niż jednego, a znajomość każdego kolejnego sprawia, że nasze kompetencje gwałtownie rosną. Podczas gdy znajomość angielskiego przez pracodawców traktowana jest jak standardowa sprawność, biegłość we francuskim, włoskim czy hiszpańskim – już niekoniecznie, a to sprawia, że stajemy się bardziej atrakcyjni w miejscu pracy, szkole czy na uczelni.

Dwa kursy językowe? Można uczyć się efektywniej

Jeśli zamierzamy uczyć się dwóch języków na raz i wybraliśmy angielski dla dorosłych, warto będzie sięgnąć po język, którego jeszcze w ogóle nie znamy, np. zapisać się na kurs włoskiego. Istotne jest, by tak zaplanować naukę, aby przyswajanie pierwszych słówek języka – którego uczymy się od podstaw – zaczynać w momencie, gdy już w pewnym stopniu opanowaliśmy pierwszą z mów. Osobom zaawansowanym, które stosunkowo biegle posługują się językiem angielskim, jednak wciąż pogłębiają językową kompetencję, zaleca się wykorzystywanie w trakcie nauki słowników angielsko-włoskich zamiast wersji polskojęzycznych.

Dobra szkoła językowa bez problemu pomoże nam w realizacji tego pozornie tylko skomplikowanego zadania. Istotnym będzie dobry plan edukacyjny, koncentracja na nauce zwrotów, osłuchanie, motywacja i przede wszystkim – regularność. Dlatego najlepsze efekty przyniesie podjęcie cyklicznych, stałych lekcji, jak kurs włoskiego, angielskiego, hiszpańskiego i wszystkich tych języków, które pragniemy opanować. Z założeniem, że jednocześnie poznajemy jedynie dwa z nich – łatwiejszy, którym już nieco umiemy się posługiwać, i drugi – trudniejszy, jaki dopiero odkrywamy.

Kurs angielskiego w Gdańsku – dla dzieci i dorosłych

Osoby dorosłe, które jeszcze nie miały do czynienia z językiem angielskim, czeka nieco dłuższa droga w nauce dwóch języków. Najpierw trzeba będzie opanować podstawy pierwszego z nich – choćby na zajęciach typu angielski dla dorosłych, a następnie kontynuować przyswajanie słownictwa i gramatyki obu wybranych języków. W przypadku najmłodszych natomiast, z uwagi na ogromną plastyczność mózgu naszych pociech, naukę można zacząć niemal równocześnie, zwracając szczególną uwagę na jej formę – koniecznie w postaci przyjemnej, angażującej zmysły zabawy.

Jesteś z Trójmiasta i zastanawiasz się, jak trafić na dobry i naprawdę skuteczny kurs angielskiego? W Gdańsku znaleźć można sporo szkół językowych, w tym świetne, renomowane ośrodki o ponad 20-letnim stażu, jak choćby Szkoła Językowa Moose. Pod okiem wykwalifikowanych lektorów nauka języków nie powinna tu sprawić większych trudności. Angielski dla dorosłych prowadzony jest w rozmaitych formach, systemach i kombinacjach godzinowych, które indywidualnie można dopasować do swoich potrzeb, możliwości i założonych celów.

Ucz się tak, jak lubisz – szerokie możliwości wyboru

Dobrą szkołę oferującą kursy językowe rozpoznasz nie tylko po świetnych lektorach, ale i elastycznym systemie nauczania. Druga praca, nadgodziny, zajęcia dodatkowe naszych dzieci to codzienność, dlatego często trudno jest dodatkowo podjąć kolejne wyzwanie, jakim jest nauka obcego języka, a czasem kolejnego lub dwóch jednocześnie. W sukurs przychodzi wtedy szkoła, w której samodzielnie da się „wynegocjować” najbardziej optymalną formę kursu – określić częstotliwość spotkań, długość lekcji, a nawet miejsce, w którym prowadzone będą zajęcia.

Choć w samym Gdańsku o placówkę nietrudno, to mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą już napotkać nieco problemów ze znalezieniem właściwego miejsca na naukę języków. Warto więc poszukiwać lektorów, którzy zaoferują lekcje z dojazdem bądź korepetycje i lektoraty prowadzone za pośrednictwem internetowych platform komunikacyjnych. Możliwość czasowego przejścia na zdalną naukę może przydać się również w trakcie niewielkiej choroby, służbowego wyjazdu, a nawet wakacji, i zawsze wówczas, gdy nie chcemy przerywać intensywnego kursu z przyczyn losowych.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj