8 C
Wrocław
wtorek, 27 września, 2022

Psycholog Wrocław: top 10 najlepszych specjalistów w mieście

Pierwsza wizyta u psychologa? Dowiedz się, gdzie warto umówić się na wizytę. Poniżej lista najlepiej ocenianych psychologów we Wrocławiu.

Najlepsi psycholodzy Wrocław

Najlepsi psycholodzy Wrocław Ranking

Współpraca z psychologiem lub psychoterapeutą może stanowić nieocenioną pomoc w przypadku wielu trudnych sytuacji. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, nie zwlekaj. Podjęcie terapii to rozwiązanie na zaburzenia psychiczne, kryzysy i trudności, których czasami nie jesteśmy w stanie przepracować samodzielnie.

Najlepsi psycholodzy Wrocław Ranking

Zapraszam na ranking najlepszych specjalistów w zakresie psychologii i psychoterapii w miejscowości Wrocław. Ranking powstał na podstawie ilości pozytywnych opinii osób, które uczęszczały na spotkania lub psychoterapię w niżej opisanych gabinetach psychologicznych.

Psycholog Wrocław Europejskie Centrum Psychologiczno-Medyczne Anna Gunia-Malicha

Centrum Psychologiczno-Medyczne Anna Gunia-Malicha

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Założycielka, dyrektorka i superwizor Poradni Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Długa lista osiągnięć naukowych dr Anny Gunia-Malicha nie oddaje w pełni jej umiejętności. Te widać dopiero w trakcie leczenia i spotkań z psychoterapeutą. Psycholog oferuje konsultacje psychologiczne i terapię krótkoterminową. Do tego psychologa mogą umawiać się dorośli i dzieci od 14 roku życia.

Specjalista Anna Gunia-Malicha zebrała aż 200 pozytywnych opinii na portalu Znany Lekarz i ani jednej negatywnej. Tym samym należy do wąskiego grona najlepszych specjalistów we Wrocławiu. Potrafi pomóc w różnych sytuacjach, daje skuteczne rady na problemy i udziela skutecznej pomocy w przypadku zaburzeń i trudności z nimi związanych. Psycholog godny zaufania, zdecydowanie polecam!

Konsultację z psychologiem można umówić w Europejskim Centrum Psychologiczno-Medycznym, które znajduje się pod adresem: Grabiszyńska 281 p. 610, 6 piętro, Fabryczna, Wrocław. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztują 130 zł. Brak możliwości konsultacji online.

Psycholog, psychoterapeuta Gabinet Psychologiczny Katarzyna Markowska

Gabinet Psychologiczny Katarzyna Markowska

Psycholog, terapeuta behawioralny i coach z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi terapię dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmuje się m.in. ofiarami przemocy, uzależnień, osobami cierpiącymi na depresję, lęki, zaburzenia emocjonalne. Ponadto prowadzi coaching życia i biznesu. Współzałożycielka Centrum Radzenia Sobie ze Stresem, oraz właścicielka Centrum Szkoleń. W swojej pracy opiera się na teraźniejszości – terapia jest krótkoterminowa, a jej celem jest poprawa jakości życia pacjenta.

Mgr Katarzyna Markowska zbiera pozytywne opinie od dorosłych i dzieci. Empatyczna, zaangażowana, umiejąca słuchać. Pacjenci doceniają profesjonalizm, wiedzę i skuteczność psycholog.

Gabinet specjalisty mieści się przy ul. Wincentego Stysia 33 B, Krzyki, Wrocław. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztują 150 zł. Psycholog oferuje dodatkowo badania psychologiczne, terapię rodzinną, partnerską, a także testy psychologiczne. Maksymalny koszt wizyty wynosi 300 zł. Dostępne konsultacje online.

Psycholog Wrocław Gabinet Psychologiczny Maria Tarczyńska-Curyło

Gabinet Psychologiczny Maria Tarczyńska-Curyło

Psycholog kliniczny, psychoonkolog i mentor kryzysowy. Specjalizuje się w pomocy psychologicznej dla osób przeżywających kryzys w związku, po rozstaniach lub zmagających się ze stratą dziecka. Ponadto oferuje pomoc i wsparcie dla osób zmagających się z chorobami przewlekłymi, a także ich rodzin. Psycholog przyjmuje dorosłych i dzieci w każdym wieku.

Psycholog Maria Tarczyńska-Curyło jest oceniana jako sympatyczna, zapewniająca miłą atmosferę w gabinecie, mająca dużą wiedzę i doświadczenie. Pozytywne opinie dotyczą zarówno pierwszej wizyty, jak i długoterminowych spotkań.

W celu skorzystania z konsultacji umów wizytę online lub w gabinecie pod adresem: plac Teatralny 3/40, Fabryczna, Wrocław. Konsultacje psychologiczne kosztują 150 zł.

Psycholog Wrocław Gabinet Pomocy Psychologicznej i Energoterapii Marta Kwiatkowska

Gabinet Pomocy Psychologicznej i Energoterapii Marta Kwiatkowska

Psycholog kliniczny, sportu i energoterapeuta, a do tego wieloletni praktyk techniki ZEN. Mgr Marta Kwiatkowska w swojej pracy łączy psychologię z energoterapią. Oferuje pomoc przy zaburzeniach nastroju, nerwicach, stresie, depresji, chorobie afektywnej dwubiegunowej i wielu innych trudnościach, które mają negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie.

Nietypowa forma pomocy psychologicznej w gabinecie przynosi pozytywne efekty, o czym świadczą liczne opinie. Chociaż połączenie psychoterapii z energoterapią wydaje się eksperymentalne, to jest naprawdę skuteczne, często w przypadku bardzo ciężkich problemów i zaburzeń.

Konsultacja psychologiczna z psychologiem jest możliwa online lub w gabinecie pod adresem: Krucza 39/15, Fabryczna, Wrocław. Konsultacja psychologiczna i terapeutyczna, coaching oraz interwencja kryzysowa kosztują 150 zł.

Psycholog Wrocław Poradnia Zdrowia Psychicznego HARMONIA Krzysztof Hanusyk

Poradnia Zdrowia Psychicznego HARMONIA Krzysztof Hanusyk

Psycholog, psycholog dziecięcy i psychoterapeuta wykształcony w nurcie Terapii Gestalt. Oferuje psychoterapię dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapewnia wsparcie i pomoc w przypadku kryzysów egzystencjalnych, zaburzeń lękowych, nastroju i osobowości. W psychoterapii wykorzystuje głównie nurt psychoanalityczny, ale dzięki wiedzy z zakresu psychoterapii integracyjnej, dostosowuje formę pomocy psychologicznej do potrzeb pacjenta.

Psycholog Krzysztof Hanusyk umie znaleźć rozwiązanie w różnych sytuacjach. Należy do grona specjalistów, którzy umiejętnie wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie. Terapeuta jest spostrzegawczy, uważnie słucha i skupia się na zdaniach wypowiedzianych między słowami. Psychoterapia u tego specjalisty naprawdę przynosi efekty.

Poradnia Zdrowia Psychicznego HARMONIA znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich 95, Wrocław. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia indywidualna u tego psychologa kosztują 150 zł. Psychoterapia partnerska 220 zł, a koszt psychoterapii rodzinnej wynosi 250 zł. Dostępne konsultacje online i konsultacje telefoniczne.

Psycholog Wrocław Prywatny Gabinet Marzena Gmiterek

Psycholog Wrocław Prywatny Gabinet Marzena Gmiterek

Psycholog ze specjalizacją z seksuologii i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. W psychoterapii wykorzystuje nurt poznawczo-behawioralny. Oferuje wsparcie i pomoc dla osób dorosłych w przypadku rozmaitych trudności lub zaburzeń, na przykład kryzysy życiowe, problemy w pracy, wypalenie zawodowe, etc. Mgr Marzena Gmiterek posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe, które umiejętnie wykorzystuje w codziennej pracy.

Psycholog zebrała wyłącznie pozytywne opinie na portalu Znany Lekarz, które wskazują, że ten psycholog, psychoterapeuta wyróżnia się wysoką skutecznością. Zapewnia przyjazną atmosferę podczas spotkań, skłania pacjentów do otwartości i pozwala zmierzyć się z trudnościami. Umie pomóc w każdej sytuacji.

Wizytę u specjalisty można odbyć online lub stacjonarnie pod adresem: al. Armii Krajowej 53, TRANSBUD bud. A, gabinet nr 1 na parterze, Wrocław. Koszt konsultacji psychologicznych i psychoterapii wynosi 150 zł. Psychoterapia partnerska również kosztuje 150 zł.

Psycholog Wrocław Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Magdalena Szczygłowska

Psycholog Wrocław Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Magdalena Szczygłowska

Psycholog, psychoterapeuta Magdalena Szczygłowska jest specjalistką z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Oferuje wsparcie dla osób cierpiących z powodu zaburzeń lękowych, psychosomatycznych, nastroju, osobowości. Ponadto udziela wsparcia psychologicznego ofiarom mobbingu i przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Obecnie pracuje z osobami dorosłymi.

Pozytywne opinie na temat psychoterapeuty i psychologa wskazują, że mgr Magdalena Szczygłowska skutecznie pomaga swoim pacjentom w zmaganiach z problemami. Dopasowana forma psychoterapii, duża wiedza i doświadczenie sprawiają, że spotkania są korzystne dla pacjenta. I chociaż psychoterapia to proces, każda konsultacja daje pozytywny efekt i nadzieję na przyszłość.

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii i gabinet psychologiczny Magdaleny Szczygłowskiej znajduje się pod adresem: Dyrekcyjna 33 f (parter), Wrocław. Konsultacje psychologiczne i psychoterapia indywidualna kosztują 150 zł. Koszt psychoterapii partnerskiej i psychoterapii rodzinnej wynosi 230 zł. Oprócz terapii, oferuje także wykonywanie badań i testów psychologicznych.

Psycholog Wrocław Prywatny Gabinet Tomasz Bogucki

Psycholog Wrocław Prywatny Gabinet Tomasz Bogucki

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w takich miejscach, jak Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu oraz Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego. Spotkania terapeutyczne opiera na nurcie integracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem nurtu psychodynamicznego, systemowego oraz ericksonowskiego.

Mgr Tomasz Bogucki należy do grona psychologów, którzy cechują się indywidualnym podejściem do pacjenta i oferują pomoc dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Psycholog, seksuolog Bogucki oceniany jest jako empatyczny, zaangażowany, wyrozumiały i bardzo miły. Skutecznie rozwiązuje problemy.

Gabinet psychologa mieści się pod adresem: Plac Solny 13/45, Stare Miasto, Wrocław. Konsultacja psychologiczna kosztuje 140 zł, konsultacja seksuologiczna 150 zł, psychoterapia partnerska 180 zł. Dostępne konsultacje online.

Psycholog, psychoterapeuta Wrocław Poradnia Psychologiczna Psyche Marta Kalinowska

Poradnia Psychologiczna Psyche Marta Kalinowska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu SWPS. Obecnie jest w trakcie certyfikacji z psychoterapii w nurcie psychodynamicznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Warcie, czy Dolnośląskim Centrum Onkologii. Do tego psychologa mogą umawiać się osoby dorosłe i dzieci od 16 roku życia.

Mgr Marta Malinowska to zaangażowany psycholog i psychoterapeuta, który zapewnia miłą atmosferę podczas każdego spotkania. Dobra atmosfera w gabinecie psychoterapeuty sprzyja otwartości, dzięki czemu specjalista może zanalizować problemy i poszukać odpowiedniego rozwiązania.

Poradnia psychologiczna Psyche mieści się pod adresem: Białowieska 3a/5d, Wrocław. Pierwsza wizyta, a także kolejne konsultacje i psychoterapia kosztują 140 zł. Dostępne konsultacje online.

Psycholog, psychoterapeuta Wrocław Prywatny Gabinet Agata Pacholska

Psycholog, psychoterapeuta Wrocław Prywatny Gabinet Agata Pacholska

Psycholog, psycholog dziecięcy i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem. W swojej pracy wykorzystuje różne nurty psychoterapii, by dostosować skuteczną metodę leczenia, dostosowaną do problemów danej osoby. Mgr Agata Pacholska w psychoterapii wykorzystuje wiedzę z zakresu z zakresu psychologi, pedagogiki, medycyny energetycznej i biologii totalnej. Przyjmuje osoby dorosłe i dzieci w każdym wieku.

Nowatorskie podejście, wiedza, umiejętności i zaangażowanie psychoterapeuty jest doceniane przez pacjentów. Specjalista skutecznie pomaga pokonywać trudności, czy wychodzić z kryzysów. Wykorzystywanie różnych taktyk psychologicznych pomaga w budowaniu dobrego kontaktu z pacjentem, co przekłada się na pozytywne efekty spotkań.

Pracownia Agaty Pacholskiej mieści się pod adresem: Rejtana 8/1A., Stare Miasto, Wrocław. Konsultacja psychologiczna, konsultacja online i interwencja kryzysowa kosztują 200 zł.

Jak przygotować się do spotkania z psychoterapeutą?

Konsultacja z psychologiem zawsze powoduje mniejszy lub większy stres. W końcu musimy odkryć przed obcą osobą swoją najintymniejszą stronę. Konsultacje online mogą być dobrą opcją łagodzenia stresu, jednak większość psychologów na pierwszą wizytę zaprasza do gabinetu. Na szczęście nie ma się czego bać!

Jak przygotować się do spotkania z psychoterapeutą?

Czy konsultacja z psychologiem wymaga jakiegoś przygotowania? Niekoniecznie. Warto jednak ułożyć sobie w głowie pewne myśli, by móc powiedzieć specjaliście, na czym polega nasz problem lub jak wyglądają objawy, przez które zdecydowaliśmy się na wizytę w gabinecie. Pamiętaj przy tym, że wizyta u terapeuty trwa 50 minut i za bardzo nie ma możliwości jej wydłużenia. To oznacza, że nie musisz opowiedzieć całego swojego życia na 1 wizycie. Zarówno pomocnicze wizyty, jak i długotrwała psychoterapia to proces.

Jak przygotować się do spotkania z psychologiem

W czasie spotkań terapeutycznych nie tylko rozmawia się z psychologiem, ale dodatkowo wykonuje się ogromną pracę nad sobą. Psycholog jest tą osobą, która nadaje naszym działaniom odpowiedni kierunek i wspiera na każdym etapie leczenia. Dobry specjalista pozwala nam zrozumieć mechanizmy, które kierują naszym zachowaniem. Dzięki wsparciu specjalisty zyskujemy wzgląd w pewne rejony osobowości i zaczynamy rozumieć przyczyny i skutki pewnych wydarzeń, czy działań, które są częścią prywatnego życia.

Kto powinien skorzystać z pomocy psychologicznej?Kto powinien skorzystać z pomocy psychologicznej?

Specjaliści w dziedzinie psychologii oferują pomoc w różnych sytuacjach. Wsparcie w rozwiązywaniu problemów, kryzys życiowy, depresja, zaburzenia odżywiania, a może chęć rozwoju? Istnieje wiele problemów, wiele trudności i mnóstwo sytuacji, kiedy indywidualna terapia nie jest potrzebna, ale wsparcie profesjonalisty jak najbardziej.

Kto powinien skorzystać z pomocy

Niezależnie od sytuacji polecam skorzystanie z usług psychologa, ponieważ taki kontakt pozwala spojrzeć na własne trudności z innej strony. Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta – wybierz odpowiedniego specjalistę i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Ile czasu trwa terapia?

Ile czasu trwa terapia?

Wszyscy specjaliści są zgodni – terapia to proces. Czas trwania psychoterapii jest różny we wszystkich sytuacjach i zależy od nasilenia problemów, trudności lub zaburzenia. Terapeuta indywidualnie ustala czas pracy z każdym pacjentem. Proces leczenia może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy lub nawet lat. Warunkiem zakończenia psychoterapii jest osiągnięcie celów określonych na początku spotkań – rozwiązania problemów, trudności powodowanych przez zaburzenia, czy dotarcie do oczekiwanego etapu rozwoju.

Ile czasu trwa oczekiwanie na termin konsultacji?

Ile czasu trwa oczekiwanie na termin konsultacji?

Doświadczeni specjaliści pracują zarówno prywatnie, jak i w ramach NFZ. Jak się okazuje, niezależnie od tego, terminy leczenia mogą być naprawdę odległe. Pracownia, poradnia psychologiczna, a nawet prywatny gabinet – specjaliści wszędzie mają dużo pracy. Wolne terminy pojawiają się w ciągu kilku dni, tygodni, a najczęściej miesięcy. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zgłoś się do szpitala.

Ile czasu trwa oczekiwanie na spotkanie psychologiem

W przypadku psychoterapii lub konsultacji z terapeutą w miejscowości Wrocław, konsultacje trzeba umawiać wcześniej, najlepiej telefonicznie, ponieważ wtedy masz pewność, że termin został na pewno zarezerwowany.

Co robić, kiedy konsultacje u terapeuty nie przynoszą efektów?

Co robić, kiedy konsultacje u terapeuty nie przynoszą efektów?

Przede wszystkim się nie poddawać. Czasami zawodzi komunikacja między pacjentem a terapeutą. Czasami psycholog nie posiada wystarczającego doświadczenia, by móc zaoferować odpowiednie wsparcie pacjentowi. To się zdarza nawet najlepszym psychologom, dlatego nie zniechęcaj się, kiedy kontakt z wybranym przez Ciebie specjalistą nie jest taki, jak się spodziewałeś.

Konsultacje są płatne, co może powodować poczucie straty i zniechęcenia. Warto jednak nie oszczędzać na własnym zdrowiu, ponieważ bez niego żadne pieniądze nie mają znaczenia. Z tego względu nie poddawaj się i szukaj skutecznego wsparcia. Warto skorzystać z pomocy i cieszyć się codziennością.

Czy konsultacje online są skuteczne?

Czy konsultacje online są skuteczne?

Konsultacje online pojawiły się w czasie pandemii koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa kontakty w gabinetach specjalistycznych zostały ograniczone do minimum. Obecnie sytuacja epidemiologiczna powoli się stabilizuje, ale wygląda na to, że konsultacje online zagoszczą na stałe, nie tylko w medycynie, ale i wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Czy konsultacje online są skuteczne? O ile leczenie psychiatryczne nie wymaga bezpośredniego kontaktu, o tyle psychoterapia wymaga od terapeuty ogromnej uwagi. Liczą się nie tylko słowa pacjenta, ale również jego mimika, gestykulacja i wszelkie formy komunikacji niewerbalnej, których nie da się ocenić podczas rozmowy telefonicznej lub rozmowy online.

Obecnie niemal każda pracownia psychologiczna i gabinet oferują wybór sposobu, w jaki ma odbyć się wizyta, ale jeśli jest to możliwe, warto udać się do gabinetu. W ten sposób istnieje szansa na lepsze zrozumienie ze strony specjalisty i skuteczniejszą pomoc w rozwiązywaniu trudności i problemów.

Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here