1 C
Katowice
czwartek, 2 lutego, 2023

Jakich fachowców brakuje w Katowicach?

Choć miasta w województwie śląskim głównie kojarzą się z ofertami pracy dla górników, inaczej jest w wypadku Katowic. Tutaj rynek pracy rządzi się prawami rynku dużego miasta. Górnictwo nie jest tu przodującą branżą, choć wciąż specjaliści z tej dziedziny są poszukiwani i bez trudu znajdą zatrudnienie. Jednakże stolica województwa śląskiego stała się nowoczesnym miastem, w którym oprócz polskich firm jest też wiele przedsiębiorstw o kapitale zagranicznym. Możemy tu znaleźć nawet korporacje, które są domeną Warszawy. W jakiej branży najłatwiej znajdziemy pracę, szukając zatrudnienia w Katowicach?

Jakich fachowców brakuje w Katowicach?

Katowice jako jedno z niewielu polskich miast ma niski stopień bezrobocia. Co to oznacza? W praktyce można powiedzieć, że jest więcej firm zatrudniających niż pracowników, którzy szukają pracy. W zależności od stanowiska pracy, doświadczenia, jak i branży można liczyć na zróżnicowane zarobki. Szukając konkretnych informacji, ile może zarobić fachowiec, warto posiłkować się informacjami z tego kalkulatora: https://www.aplikuj.pl/kalkulator-wynagrodzen

A kto znajdzie zatrudnienie od ręki? Pracownicy branży budowlanej, stolarze, spawacze i ślusarze. Poszukiwani są również pracownicy z kwalifikacjami do obsługi wózków widłowych i maszyn przemysłowych. Zawsze pracę znajdą też kierowcy zarówno do małych firm transportowych, jak i do przedsiębiorstw zajmujących się spedycją międzynarodową. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać również medycy, w tym ratownicy medyczni, pielęgniarki, położne, ale i opiekuni osób starszych.

Różnorodny rynek pracy z potencjałem

W tym mieście na rynku pracy dostępne są bardzo różne oferty. Choć większość kierowana jest do specjalistów, jest też sporo ofert pracy dla osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i dla osób, które chcą zmienić branżę. Ciekawe oferty można znaleźć na: Aplikuj.pl. Bardzo często poszukiwani są programiści, jak i pracownicy z branży SEO. Z drugiej zaś strony jest też cała gama ofert dla osób, które chcą pracować w handlu zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, a także w obsłudze klienta firmowego.

Jak w każdym mieście, w Katowicach osoby z uprawnieniami do prowadzenia księgowości i kadr mogą liczyć na wiele ofert pracy. Potrzebni są również pracownicy działów HR czy specjaliści od wprowadzania nowych produktów na rynek. Znajdziemy oferty pracy dla agentów celnych i managerów do spraw eksportu. Poszukiwani są też nauczyciele, w tym nauczyciele języków obcych, oraz opiekunowie do dzieci, jak i do dorosłych osób z ograniczeniami ruchowymi. Jak więc widać, jest naprawdę bardzo dużo różnych ofert pracy, które swoim zakresem obejmują wiele branż.

Czy warto się przeprowadzać do Katowic dla lepszej posady?

Jako duże miasto z konkurencyjnym rynkiem pracy Katowice są atrakcyjnym miejscem. Z okolicznych miast i miasteczek łatwo tu dojechać autobusem, prywatnym busem, pociągiem czy samochodem. Dlatego wiele osób, choć mieszka kilkadziesiąt kilometrów dalej i tak chętnie dojeżdża do Katowic do pracy. Przeprowadzka również jest ciekawą alternatywą, którą warto rozważyć. Jednak dobrze jest zapoznać się z kosztami życia w tym mieście, aby mieć pewność, że jest to korzystna opcja. Lepsza praca i możliwość awansu z pewnością jest motywacją do podjęcia większych zmian w swoim życiu.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj