15.7 C
Katowice
poniedziałek, 4 marca, 2024

Katowice24: informacje prosto z miasta!

Chcesz wiedzieć, co nowego w Katowicach? Serwis Katowice24 nigdy nie śpi! Najnowsze wiadomości, komentarze i opinie dotyczące bieżących zdarzeń w mieście i w Polsce. Dowiedz się, jak szukać informacji w popularnym katowickim serwisie!

Katowice24 info, o czym jest ten serwis?

Początki portalu sięgają 2014 roku, kiedy portal był jeszcze blogiem dziennikarskim, prowadzonym przez Grzegorza Żądło. Niezależne opinie i rzetelne treści szybko przypadły do gustu mieszkańcom miasta, a blog zyskiwał czytelników. W 2016 strona zamieniła się w serwis informacyjny.

Administratorzy serwisu Katowice24, w tym założyciel strony, zaznaczają, że nie jest to „śmieciowy” portal z newsami. Katowice 24 to strona dla osób, które stawiają na jakość. Nie oznacza to, że serwis nie zawiera treści rozrywkowych.

Aktualne informacje na Katowice24

Jakie wiadomości ma dla nas portal Katowice24 Info na początku 2021? Rok 2020 skończył się nadzieją, że rzeczywistość okaże się lepsza. Niestety, pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza. Na szczęście katowicki portal nie zasypuje nas wiadomościami na temat zakażeń i mało pocieszających prognoz. Zdecydowanie jest to serwis, dzięki któremu można odzyskać dobry humor, a przynajmniej dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się w mieście, poza newsami, które wałkują wszystkie podrzędne serwisy.

Z aktualnych wpisów na stronie możemy dowiedzieć się na przykład, że w kwietniu pojawi się kilkadziesiąt elektrycznych autobusów. Miasta w Polsce rozwijają się pod względem życia w zgodzie ze środowiskiem i elektryczne autobusy stanowią jedną z większych inwestycji w kraju. Nowoczesność autobusów z pewnością wpłynie na komfort podróżowania komunikacją miejską.

Kategorie na stronie

Katowice24 dzielą się na kilka kategorii, które znajdziemy u góry strony. Z kolei na stronie głównej znajdują się najciekawsze wpisy z różnych kategorii. Wszystkie są odpowiednio oznaczone. Strona jest przejrzysta i bogata w treści.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami, Katowice24 ma dla Ciebie specjalną zakładkę: WAŻNE, oznaczoną na czerwono. Na pasku przewijają się najbardziej polecane tematy. Do wyboru mamy również następujące kategorie.

Informacje

Zakładka informacje dzieli się na podkategorie: inwestycje, wydarzenia, sport, region i kraj. W tej kategorii znajdziemy wiadomości, które zainteresują rozmaitych odbiorców.

Biznes

Treści związane z planami inwestycyjnymi w Katowicach i gospodarką miasta. Najnowsze wpisy dotyczą planów powstania elektrowni fotowoltaicznej w mieście. Warto przeczytać również bardzo ciekawy tekst o spalarni śmieci w Katowicach.

Kultura

Mimo Covid-19 kultura i sztuka nie umarła. Wiele spektakli i wydarzeń przeniosło się do świata online, ale bez wątpienia pozytywną informacją jest ponowne otwarcie kin i bibliotek.

Opinie

Nielegalna wycinka drzew w mieście? Wyższe opłaty dla lepiej zarabiających? Zakładka opinie dostarcza wiele emocji. Artykuły są napisane z dziennikarskim zacięciem do demaskowania nieprawidłowości w systemie prawnym lub jawnego nieprzestrzegania prawa. .

Wywiady

Kolejna ciekawa zakładka, która gromadzi komentarze osób spoza portalu Katowice24. Niezależne i merytoryczne publikacje!

Styl życia

Luźniejsza kategoria, z której również można się sporo dowiedzieć. Na przykład o darmowych biletach do kina, czy możliwości otrzymania budki lęgowej dla ptaków.

Dzielnice

Aktualne informacje z różnych dzielnic miasta. Dużo emocji wzbudzają nielegalne wycinki drzew, do jakich dopuścili się inwestorzy w 2021 roku. Z zakładki możemy także wyczytać, że od niedawna po Katowicach kursują odnowione składy tramwajowe. Jak donosi serwis, mieszkańcy są pod wrażeniem przemiany 20-letnich odrestaurowanych składów!

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj