-4.6 C
Katowice
środa, 29 listopada, 2023

Psycholog Katowice: top 10 najlepszych specjalistów w mieście!

Wizyta u psychologa Cię stresuje? Niepotrzebnie! Wiele problemów można rozwiązać, mnóstwo zaburzeń okiełznać, a przeszłe traumy poskromić za pomocą jednego, dobrego psychologa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda wizyta i poznać najlepszych psychologów w Katowicach, zapraszam do czytania!

Najlepsi psycholodzy w Katowicach Ranking

Najlepsi psycholodzy w Katowicach Ranking

Czujesz się źle i ten stan utrzymuje się już długie tygodnie? Zauważasz, że Twoje lęki lub problemy zaczynają negatywnie wpływać na relacje z innymi ludźmi? Tracisz efektywność w pracy? Nie powiem Ci, na czym polega Twój problem. Sam również możesz tego nie określić, bo trudno jest spojrzeć na samego siebie z dystansem. Jeśli Twoje problemy Cię przerastają, nie wahaj się sięgnąć po profesjonalną pomoc. Efekty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć.

Najlepsi psycholodzy w Katowicach Ranking

Poniżej znajduje się ranking psychologów cieszących się najlepszymi opiniami w miejscowości Katowice!

Psycholog Katowice Katarzyna Smaruń Pracownia Psychoterapii SOLUTIO

Psycholog Katowice Katarzyna Smaruń Pracownia Psychoterapii SOLUTIO

Psycholog, psychoterapeuta Katarzyna Smaruń to absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie ukończyła studia magisterskie. Obecnie jest w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Ukończyła 4 letnią specjalizację z psychlogii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi diagnostykę i terapię indywidualną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Psycholog Katarzyna Smaruń udziela pomocy w przypadku zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, depresji, traumy, PTSD, ADHD, nerwicy. Na portalu Znany Lekarz zgromadziła 165 opinii, z czego 164 to opinie pozytywne, co stanowi znakomity wynik. Konsultacje z panią psycholog są oceniane jako skuteczne i bardzo pomocne. Psychoterapeutka tworzy miłą atmosferę podczas wizyty, jest miła, zaangażowana i cierpliwa.

Katarzyna Smaruń przyjmuje online lub w gabinecie w Pracowni Psychoterapii SOLUTIO, przy ul. Mickiewicza 21, Katowice. Konsultacja psychologiczna online kosztuje 200 zł. Wizyta w gabinecie 150 zł, a psychoterapia indywidualna 140 zł. Wolny termin za niecały miesiąc.

Psycholog Katowice Aleksandra Sarna Prywatny Gabinet Psychoterapii

Psycholog Katowice Aleksandra Sarna Prywatny Gabinet Psychoterapii

Dr Aleksandra Sarna to psycholog, psychoterapeuta z dużą wiedzą i doświadczeniem. Na swoim profilu na stronie Znany Lekarz, specjalistka informuje o ukończonych specjalizacjach – Dr nauk humanistycznych w zakresie psychologii, psychoterapeutka z wieloletnim stażem klinicznym, diagnosta, szkoleniowiec. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim i specjalizację na Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Dr Aleksandra Sarna oceniana jest jako konkretny i rzetelny specjalista. Tworzy przyjemną atmosferę podczas wizyty, jest miła, empatyczna, zaangażowana i bardzo pomocna. Pacjenci zaznaczają, że ma ogromną wiedzę i doświadczenie, które umiejętnie wykorzystuje. Psychoterapeuta przyjmuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci z opiekunami.

Gabinet Psychoterapii Aleksandry Sarna mieści się przy ul. Dąbrowskiego 16/3, Katowice. Dostępna jest także możliwość umówienia wizyty online. Konsultacja z psychologiem kosztuje 150 zł, tak samo jak psychoterapia, czy konsultacja seksuologiczna (psycholog jest w trakcie specjalizacji z seksuologii). Najbliższy wolny termin za miesiąc.

Psycholog Katowice Centrum Terapii Rodziny Adam Zalewski

Psycholog Katowice Centrum Terapii Rodziny Adam Zalewski

Psycholog, psychoterapeuta, trener, coach. Mgr Adam Zalewski uzyskał dyplom psychologa na Uniwersytecie SWPS. Ukończył również kursy i specjalizacje, które umożliwiają mu prowadzenie terapii w nburcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Racjonalnej Terapii Zachowań. Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. W swojej pracy jest mocno skoncentrowany na rozwoju pacjenta. Pomaga w zwiększeniu poczucia własnej wartości, wspiera w walce o poprawę relacji w związku, pomaga również w walce z kryzysem życiowym i zaburzeniami lękowymi. Oferuje konsultacje dla osób dorosłych.

Mgr Adam Zalewski jest oceniany jako skuteczny w udzielaniu pomocy psychologicznej specjalista. Konsultacje odbywają się w przyjemnej atmosferze, a psycholog jest empatyczny, zaangażowany i wnikliwy, dzięki czemu oferuje skuteczną pomoc.

Centrum Terapii Rodziny mieści się przy ul. Kościuszki 26/6, Katowice. Dostępna jest również konsultacja psychologiczna online. Koszt wizyty i psychoterapii wynosi 150 zł. Psychoterapia partnerska kosztuje 250 zł.Najbliższy wolny termin za około 2 miesiące.

Psycholog Katowice Magdalena Fres Organ Prywatny Gabinet Psychoterapii

Psycholog Katowice Magdalena Fres Organ Prywatny Gabinet Psychoterapii

Dr Magdalena Fres Organ uzyskała tytuł magistra i doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim. Kursy i specjalizacje ukończyła między innymi w Central European University w Budapeszcie. Ponadto ma za sobą także Kurs psychologii analitycznej i psychoterapii jungowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej. Pracuje jako psycholog i psychoterapeuta, a także superwizor coachingu. Przyjmuje osoby dorosłe.

Dr Magdalena Fres Organ należy do grona doświadczonych psychologów i jest doceniana przez pacjentów z Katowic. Osoby, które odbywają konsultacje z psycholog Fres Organ wskazują na miłą atmosferę podczas wizyty, dużą cierpliwość specjalisty, wyrozumiałość i wystarczający czas, by konsultacja niosła realną pomoc psychologiczną. Kontakt z psychologiem polecam zwłaszcza osobom, które czują duże skrępowanie i nie wiedzą na kogo się zdecydować z grona licznych specjalistów w Katowicach.

Dr Magdalena Fres Organ prowadzi prywatny gabinet psychoterapii przy ul. Wojewódzka 50/8, Katowice. Dostępne są także konsultacje online. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia indywidualna kosztuje 140 zł. Wolny termin w gabinecie obecnie nie jest dostępny. W celu umówienia konsultacji należy skontaktować się bezpośrednio z psychologiem.

Psycholog Katowice Agnieszka Fiszer Psychoterapia i Rozwój

Psycholog Katowice Agnieszka Fiszer Psychoterapia i Rozwój

Psycholog, psychoterapeuta w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyła psychologię kliniczą na Uniwersytecie SWPS. Mgr Agnieszka Fiszer to również Coach Praktyk Biznesu. Obecnie odbywa 5-letni akredytowany kurs psychoterapii w podejściu integracyjnym w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Pracuje jako psycholog i psychoterapeuta dorosłych oraz młodzieży i dzieci od lat 12. Staż pracy mgr Fiszer sięga 10 lat. Wspiera pacjentów w rozwoju osobowości, umiejętności społecznych, leczy zaburzenia, nerwice i depresję.

Psycholog, psychoterapeuta Agnieszka Fiszer oceniana jest jako specjalista pomagający w kryzysach życia, skuteczny w zwalczaniu trudności i problemów poprzez owocne konsultacje psychologiczne. Podczas konsultacji i psychoterapii nie tylko uważnie słucha, ale dodatowo zadaje trafne pytania, potrafi nadać rozmowie konkretny kierunek, który bardzo pomaga pacjentom w mówieniu o swoich problemach. Empatyczna, zaangażowana, cierpliwa i wyrozumiała. Polecam zwłaszcza osobom nieśmiałym i zamkniętym.

Psycholog Agnieszka Fiszer pracuje na terenie Katowic i Bytomia. Możliwe umówienie konsultacji psychologicznej online. Gabinet Psychoterapia i Rozwój mieści się pod adresem Gliwicka 2/8, Katowice. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztuje 120 zł. Najbliższy wolny termin dostępny za niecały miesiąc.

Psycholog Katowice Barbara Kunert Gabinety Psychoterapii Na Rymera

Psycholog Katowice Barbara Kunert Gabinety Psychoterapii Na Rymera

Psycholog Barbara Kunert ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych z zakresu psychotraumatologii. Pracuje w Oddziale Neurologii Szpitala Rehabilitacyjnego Repty w Tarnowskich Górach. Specjalizuje się w pomocy psychologicznej między innymi w przypadku kryzysów, traum, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń relacji. Udziela pomocy osobom dorosłym.

Oosoby, które trafiły do gabinetu psycholog, oceniają kontakt z psychologiem wyłącznie pozytywnie. Swoim profesjonalnym podejściem i zaangażowaniem psycholog Barbara Kunert udziela skutecznej pomocy i umożliwia powrót do normalnego życia.

Umów wizytę online lub telefonicznie. Psycholog Barbara Kunert ma swój gabinet obok innych specjalistów w Gabinetach Psychoterapii Na Rymera przy ul. Józefa Rymera 5/5, Katowice. Możliwa konsultacja psychologiczna. Najbliższy wolny termin dostępny za kilku dni. Cena za konsultacje psychologiczne podawana jest przy rejestracji na wizytę.

Psycholog Katowice Marzena Pawlik Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU

Psycholog Katowice Marzena Pawlik Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU

Dyplomowany psycholog, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji. Uczestniczy w Kursie Psychoterapii realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. Młoda psycholog odbywała praktykę między innymi w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks na Oddziale Leczenia Nerwic w Katowicach, Oddziale Psychiatrycznym w Sosnowcu, Centrum terapii i wspomagania rozwoju – Poradni Focus w Gliwicach, jak również w Zespole Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Mgr Marzena Pawlik to dobry psycholog i specjalista w leczeniu osób dorosłych. Kontakt z psychologiem jest oceniany wyłącznie pozytywnie. Konsultacje psychologiczne przynoszą efekty, a pani psycholog jest empatyczna, zaangażowana i umie słuchać. Terapia jest prowadzona na zasadzie dialogu, a psychoterapeuta dzieli się z pacjentami trafnymi wnioskami i udziela cennych rad. Polecam szczególnie osobom, które szukają aktywnego psychoterapeuty.

Gabinet Marzeny Pawlik mieści się w Ośrodku Psychoterapii STREFA ROZWOJU przy ul. Rymera 4/8 w Katowicach. Na wizytę można umówić się online lub telefonicznie. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztują 120 zł. Najbliższy wolny termin dostępny za około 2 tygodnie.

Psycholog Katowice Katarzyna Orlikowska-Kryń Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU

Psycholog Katowice Katarzyna Orlikowska-Kryń Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU

Psycholog, psychoterapeuta z certyfikatem Terapeuty Motywującego PTTM Nr 53. Socjolog, absolwentka Szkoły Trenerów Metrum oraz Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła akredytowany kurs psychoterapii w podejściu systemowo–ericksonowskim w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Ma za sobą ponad 10 letnie doświadczenie pracy w zawodzie psychologa. Podczas wieloletnich praktyk prowdziła terapie dla osób walczących z uzależnieniami. Wspierała również osoby przeżywające traumy. Obecnie szkoli się również w kierunku psychoterapii par.

Katarzyna Orlikowska-Kryń jest określana jako dobry psycholog z profesjonalnym podejściem. Empatyczna, pełna zrozumienia, miła i pomocna. Dzięki pomocy psychologicznej ze strony psycholog wiele osób wyszło z bardzo trudnych sytuacji życiowych, odzyskawszy pogodę ducha i nadzieję na zdrowe, dobre życie.

Psycholog przyjmuje w Ośrodku Psychoterapii przy ul. Rymera 4/8 w Katowicach. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztują 120 zł. Dowiedz się, jaki jest najbliższy wolny termin, dzwoniąc na numer kontaktowy do psychologa. Możliwa wizyta online lub w gabinecie.

Psycholog Katowice Adrian Tański Gabinet Psychoterapii Centrum

Psycholog Katowice Adrian Tański Gabinet Psychoterapii Centrum

Mgr Adrian Tański ukończył psychologię ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta i jest w trakcie certyfikacji certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywał ws współpracy z centrum zdrowia psychicznego Feniks w Katowicach. Psychoterapia w gabinecie tego psychologa jest prowadzona w nurcie psychodynamicznym z elementami psychodramy.

Terapia u psychologa Tańskiego oceniana jest jako skuteczna i przebiegająca w miłej atmosferze. Psychoterapeuta jest oceniany jako wrażliwy, empatyczny, miły i zaangażowany. Należy do grona specjalistów, którzy wzbudzają zaufanie i są jednymi z najlepszych psychologów na terenie Katowic.

Psycholog, psychoterapeuta Adrian Tański przyjmuje w Gabinecie Psychoterapii Centrum pod adresem Przemysłowa 10 pok.306, Katowice. Centrum zrzesza doświadczonych specjalistów. Konsultacje w gabinecie kosztują 130 zł. Psychoterapia par kosztuje 160 zł. Możliwa wizyta online lub w gabinecie. Wolny termin dostępny za kilka dni.

Psycholog Katowice Małgorzata Odrowąż-Petrykowska Free Mind Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii

Psycholog Katowice Małgorzata Odrowąż-Petrykowska Free Mind Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii

Psycholog, psychoterapeuta Małgorzata Odrowąż-Petrykowska jest psychologiem klinicznym. Wykształcenie zdobywała na Uniwersytecie Śląskim i Uniwersytecie SWPS. Doświadczenie zdobyła podczas pracy w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii, w Powiatowym Ośrodku Wsparcia „Perła” w Wodzisławiu Śl., w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim oraz w Przedszkolach miejskich i prywatnych w Katowicach, a także w szkole podstawowej gimnazjum i liceum.

Psycholog Małgorzata Odrowąż oceniana jest jako empatyczna, bardzo pomocna i zaangażowana. Psychoterapia w gabinecie odbywa się w miłej, ciepłej atmosferze pełnej zrozumienia. To dobry psycholog, który w swojej pracy zajmuje się wsparciem dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wykorzystując swoją empatię i wiedzę. Polecam osobom, które stresują się terapią.

Psycholog, psychoterapeuta Małgorzata Odrowąż-Petrykowska przyjmuje w gabinecie Free Mind pod adresem Wojewódzka 29/3, Katowice. Kosz konsultacji psychologicznej wynosi 150 zł, podobnie jak psychoterapia. Konsultacje online kosztują 100 zł. Najbliższy wolny termin dostępny za kilka dni.

Ile czasu trwa konsultacja psychologiczna?

Czast trwania konsultacji psychologicznej wynosi 50 minut. Wyjątkiem może być pierwsza konsultacja psychologiczna, która służy do zdiagnozowania głównych problemów i określenia celów terapii. Niektórzy psycholodzy poświęcają na nią mniej czasu, niż na wizyty podczas trwania terapii. Warto zapytać o czas knsultacji, zanim wizyta zostanie opłacona.

Ile czasu trwa konsultacja psychologiczna?

Czy konsultacje online z psychologiem są skuteczne?

Konsultacje online pojawiły się w czasie pandemii koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa kontakty w gabinetach specjalistycznych zostały ograniczone do minimum. Obecnie sytuacja epidemiologiczna powoli się stabilizuje, ale wygląda na to, że konsultacje online zagoszczą na stałe, nie tylko w psychologii, ale i wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Czy konsultacje online są skuteczne? O ile leczenie psychatryczne nie wymaga bezpośredniego kontaktu, o tyle terapia wymaga od psychologa ogromnej uwagi. Liczą się nie tylko słowa pacjenta, ale również jego mimika, gestykulacja i wszelkie formy komunikacji niewerbalnej, których nie da się ocenić podczas rozmowy telefonicznej lub rozmowy online.

Czy konsultacje online z psychologiem są skuteczne

Obecnie niemal każda pracownia psychologiczna i gabinet oferują wybór sposobu, w jaki ma odbyć się wizyta, ale jeśli jest to możliwe, warto udać się do gabinetu. W ten sposób istnieje szansa na lepsze zrozumienie ze strony psychologa i skuteczniejszą pomoc w rozwiązywaniu trudności i problemów.

Jakie cechy ma dobry psycholog, psychoterapeuta?

Jakie cechy ma dobry psycholog, psychoterapeuta

Dobry psycholog i psychoterapeuta ma nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również swego rodzaju intuicję i dobrze rozwinięty zmysł obserwacji. Mimo to wciąż jest duża szansa, że konsultacja u dobrego specjalisty nie będzie dla Ciebie satysfakcjonująca. Jak to możliwe? Z psychologiem jest tak samo, jak z każdym innym człowiekiem: nie ze wszystkimi będziesz nadawać na tej samej fali. Najczęściej jednak dobry psycholog jest pierwszym wyborem.

Jeśli przeglądasz profile psychologów online, zwróć uwagę na pozytywne opinie osób, które odwiedziły gabinet danego psychologa przed Tobą. Warto zwracać uwagę nie tylko na oceny pomocy psychologicznej, ale również na doświadczenie specjalisty. Czy oferuje wsparcie dla dzieci i młodzieży, czy wyłącznie dla dorosłych? W czym się specjalizuje i w leczeniu jakich zaburzeń i trudności ma największą praktykę? Czy psycholog oferuje wyłącznie konsultacje online, czy przyjmuje również w gabinecie? Takie szczegóły usług mają znaczenie dla indywidualnego poczucia komfortu każdej osoby.

Na czym polega pomoc psychologiczna?

Na czym polega pomoc psychologiczna

Nie wszystkie osoby wymagają terapii, ludzie bardzo często korzystają z konsultacji z psychologiem, by znaleźć pomoc w rozwiązywaniu trudności. Pomoc psychologiczna może służyć również do rozwoju własnych umiejętności interpersonalnych i pomóc w relacjach z innymi ludźmi. Bardzo często wystarczy kilka spotkań z psychologiem, by znaleźć sposób na rozwiązanie problemów, które wydawały się nie do okiełznania. Na terenie Katowic przyjmuje wielu doświadczonych specjalistów, warto udać się do wybranego gabinetu w poszukiwaniu odpowiedniej pomocy.

Dlaczego nie każdy psycholog to psycholog dziecięcy?

Dlaczego nie każdy psycholog to psycholog dziecięcy

Każdy psycholog wybiera dziedzinę, w której się specjalizuje. Psycholog dziecięcy to specjalista, który ma za sobą odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z dziećmi. Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży ma inny charakter niż praca z dorosłymi. Oznacza współpracę z dziećmi i ich rodzicami. To duża odpowiedzialność i konieczność posiadania określonych umiejętności, dlatego nie każdy psycholog oferuje współpracę z dziećmi.

Jakie choroby i trudności można leczyć u psychologa?

Konsultacja z psychologiem to świetny pomysł w przypadku jakichkolwiek trudności psychicznych, z którymi nie możesz poradzić sobie samodzielnie. Umów się na wizytę, jeśli czujesz, że nie radzisz sobie z obecną sytuacją w życiu. W gabinecie specjalisty, czy to na terenie Katowic, czy innego miasta Polski, nikt Cię nie będzie oceniał.

Jakie choroby i trudności można leczyć u psychologa?

Psycholodzy są ekspertami od walki z zaburzeniami psychicznymi. Zaburzenia po części można leczyć farmakologicznie, ale to terapia jest najskuteczniejszą formą pomocy. Możliwa jest między innymi terapia zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, czy zaburzeń zachowania. Leczenie z zaburzeń wymaga dużo pracy ze strony pacjenta, a także pomocy doświadczonego psychologa, który umiejętnie dobierze formę terapii.

Doświadczony zespół psychologów niejednokrotnie walczy o pacjentów w bardzo ciężkich stanach psychicznych. Warto pamiętać, że powrót do normalnego życia jest możliwy w większości przypadków, nawet jeśli zaburzenia, czy choroba psychiczna są naprawdę ciężkie.

Jak przygotować się do wizyty u psychologa?

Konsultacja z psychologiem zawsze powoduje mniejszy lub większy stres. W końcu musimy odkryć przed obcą osobą swoją najintymniejszą stronę. Konsultacje online mogą być dobrą opcją łagodzenia stresu, jednak większość psychologów na pierwszą wizytę zaprasza do gabinetu. Na szczęście nie ma się czego bać!

Jak przygotować się do wizyty u psychologa

Czy konsultacja z psychologiem wymaga jakiegoś przygotowania? Niekoniecznie. Warto jednak ułożyć sobie w głowie pewne myśli, by móc powiedzieć specjaliście, na czym polega nasz problem lub jak wyglądają trudności, przez które zdecydowaliśmy się na wizytę w gabinecie. Pamiętaj przy tym, że wizyta u psychologa trwa 50 minut i za bardzo nie ma możliwości jej wydłużenia. To oznacza, że nie musisz opowiedzieć całego swojego życia na 1 wizycie. arówno konsultacje psychologiczne, jak i terapia to proces.

W czasie spotkań terapeutycznych nie tylko rozmawia się z psychologiem, ale dodatkowo wykonuje się ogrom pracy nad sobą. Psycholog jest tą osobą, która nadaje naszym działaniom odpowiedni kierunek i wspiera na każdym etapie leczenia. Dobry specjalista pozwala nam zrozumieć mechanizmy, któe kierują naszym zachowaniem. Dzięki wsparciu specjalisty zyskujemy wzgląd w pewne rejony osobowości i zaczynamy rozumieć przyczyny i skutki pewnych wydarzeń, czy działań, które są częścią prywatnego życia.

Na czym polega terapia dla par?

Wielu specjalistów oferuje profesjonalną pomoc dla par. Psychoterapia dla par polega na współpracy z psychologiem w parze. Pierwsza konsultacja trwa do 90 minut i podobnie, jak w przypadku psychoterapii indywidualnej, służy do określenia celów spotkań. Każda strona ma czas, by opowiedzieć o problemach w związku ze swojej perspektywy. Na następnych spotkaniach ustala się wspólnie zasady pracy i realizuje postawione cele.

Na czym polega terapia dla par

Jeśli zdecydujecie się uczęszczać na terapię dla par pamiętajcie, że to nie sama konsultacja ze specjalistą zdziała cuda. Tutaj również będzie dużo pracy poza gabinetem. Co ważne, współpraca ze specjalistą nie oznacza rozpadu małżeństwa i nie prowadzi do eskalacji konfliktów. Dobry psycholog umiejętnie prowadzi rozmowę. Kiedy między partnerami dochodzi do wybuchu: kłótni lub ostrej wymiany zdań, terapeuta rozładowuje napięcie i wycisza negatywne emocje. Dzięki temu para wróci do domu bez negatywnego ładunku, dzięki czemu nie dojdzie do kłótni.

Wiele opinii wskazuje na to, że terapie dla par są niezwykle skuteczne. Bardzo często brak porozumienia w związku wynika z niewyjaśnionych spraw, konfliktów lub z braku zrozumienia. Zanim zrezygnujecie z bycia razem, warto rozważyć pracę nad swoją relacją.

Jak długo czeka się na termin spotkania z psychologiem?

Wolny termin u psychologa lub psychiatry to często dość skomplikowana sprawa. Rozchwytywani specjaliści zwykle nie mają wolnych terminów w najbliższym czasie, a wielu z nich nie przyjmuje już kolejnych osób, ponieważ terminy są zarezerwowane na kilka następnych miesięcy!

Jak długo czeka się na termin spotkania z psychologiem

Zwykło się mówić, że długi czas oczekiwania na kontakt z psychologiem lub terapię jest obecny w przypadku poszukiwania pomocy w ramach NFZ. Tymczasem każda dobra prywatna pracownia psychologiczna również ma mnóstwo pracy.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, udaj się do szpitala, na przykład na dzienny oddział psychiatryczny. A jeśli dasz radę zaczekać na wolny termin, postaraj się znaleźć psychologa, który oferuje pomoc, której szukasz. Następnie od razu zadzwoń, umawiając się na konkretny termin. Do psychologa lepiej nie umawiać się online, ponieważ wolne terminy nie zawsze są aktualne.

Najbliższa konsultacja u psychoterapeuty w miejscowości Katowice jest możliwa w ciągu kilku dni. Zdarzają się wolne terminy z dnia na dzień. Warto pamiętać, że na podstawie ilości wolnych terminów nie da się stwierdzić, czy psycholog jest dobry, czy nie. Nie bój się umówić wizyty u specjalisty, który szybko ma wolny termin, a na jego profilu znajduje się niewiele opinii. Zwykle wynika to z faktu, że dany specjalista jest mniej popularny. Umów wizytę u tego specjalisty, który wzbudza Twoje zaufanie.

Dlaczego przed rozpoczęciem terapii podpisuje się kontrakt?

Pierwsza konsultacja terapeutyczna jest spotkaniem, które pozwala między innymi zdecydować pacjentowi o podjęciu psychoterapii. W tym czasie psycholog ocenia, czy będzie w stanie pomóc danej osobie w jej problemach. Jeśli obie strony wyrażą zgodę, następna konsultacja będzie już spotkaniem terapeutycznym.

Kontrakt ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi. To również szansa dla terapeuty na wyjaśnienie zasad psychoterapii w jego gabinecie. Kontrakt jest więc dokumentem, który daje poczucie bezpieczeństwa obu stronom. Każdy specjalista poprzedza swoją pracę terapeutyczną kontraktem. Nie musisz się tego obawiać. Dokument będzie do wglądu wyłącznie dla Ciebie i Twojego psychoterapeuty.

Czy to Katowice, centrum Warszawy, czy małe miasteczko w Polsce: każdy psycholog oferuje kontrakt. Po podpisaniu kontraktu przez obie strony, można rozpocząć następne konsultacje: online lub stacjonarnie.

Co robić, kiedy psychoterapia nie przynosi efektów?

Przede wszystkim nie poddawać się. Czasami zawodzi komunikacja między pacjentem, a psychologiem. Czasami pycholog nie ma wystarczającego doświadczenia, by móc zaoferować odpowiednie wsparcie pacjentowi. To się zdarza nawet najlepszym psychologom, dlatego nie zniechęcaj się, kiedy kontakt z wybranm przez Ciebie specjalistą nie jest taki, jak się spodziewałeś.

Konsultacje są płatne, co może powodować poczucie straty i zniechęcenia. Warto jednak nie oszczędzać na własnym zdrowiu, ponieważ bez niego żadne pieniądze nie mają znaczenia. Z tego względu nie poddawaj się i szukaj skutecznej pomocy. Warto!

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj