14.8 C
Koszalin
niedziela, 26 maja, 2024

Atrakcje Koszalin, co warto zobaczyć w mieście?

Dowiedz się, jakie atrakcje w Koszalinie warto zobaczyć osobiście!

Atrakcje w Koszalinie – najpopularniejsze miejsca

Koszalin jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Ponad 40% terenów Koszalina stanowią lasy i parki. Ze względu na to, że w minionych wiekach Koszalin trawiły pożary, zachowało się niewiele zabytków. Mimo to lokalne muzea zgromadziły prawdziwe skarby! W Koszalinie jest sporo ciekawych miejsc do obejrzenia i aktywnego spędzania czasu. Jeśli celem Twojej podróży jest Polska i jej nadmorska część, do Koszalina warto zajrzeć. Zapraszamy na krótkie zestawienie atrakcji i ciekawych miejsc w Koszalinie!

Park Książąt Pomorskich Koszalin

Początki Parku Książąt Pomorskich w Koszalinie sięgają 1816 roku. Organizację terenu ukończono dopiero w 1934 roku. Obecnie Park Książąt Pomorskich podzielony jest na dwie części – większą część A, oraz mniejszą część B. To doskonałe miejsce do wypoczynku i obserwacji naprawdę rzadkich gatunków drzew.

W Parku Książąt znajduje się ciekawe miejsce – amfiteatr nazywany Chipsem, a właściwie Pod Chipsem. Skąd taka nazwa? Wystarczy spojrzeć na dach tej atrakcji, by wszystko stało się jasne. Koszaliński amfiteatr należy do największych miejsc tego typu, jakie ma Polska.

Jezioro Jamno i Lubiatowo Północne Koszalin

Lubiatowo Północne Koszalin

Malownicze jeziora, nad którymi położone jest miasto Koszalin – Jamno i Lubiatowo Północne. I chociaż Koszalin wyróżnia się bliskim dostępem do morza, jeziora są równie popularne.

Muzeum w Koszalinie

Wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów, Muzeum w Koszalinie powstało w 1947 roku. Wewnątrz budynku znajduje się mnóstwo atrakcji w postaci znakomitych eksponatów. Muzeum posiada wiele zbiorów. Warto również zwrócić uwagę na znajdujący się obok Skansen Jamneński, który stanowi prawdziwą atrakcję tego miejsca.

Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP Koszalin

Przenosimy się teraz do najcenniejszego zabytku w Koszalinie, a jest nim dawny kościół farny. Budynek katedry pochodzi z XIV wieku, został zbudowany w latach 1300–1333. Katedra ma 3 nawy i wysoką wieżę, a w jej wnętrzu kryje się wiele znakomitych pamiątek z przeszłych stuleci.

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego Koszalin

W Koszalinie możesz także zaczerpnąć kultury. Wystarczy, że udasz się do znajdującego się na terenie miasta Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Początki teatru sięgają 1954 roku i dzisiaj jest on najważniejszą instytucją kulturalną regionu Pomorza Środkowego.

Domek Kata w Koszalinie

Ciekawe miejsce w Koszalinie to bez wątpienia Domek Kata. Charakterystyczna kamienica z XV wieku była kiedyś domem koszalińskiego kata. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie legenda związana z tym miejscem. Jaka? Dowiesz się, odwiedzając Koszalin.

Atrakcje związane z tym miejscem mają również współczesny charakter. Obecnie w budynku mieści się teatr.

Góra Chełmska Koszalin

Atrakcje miasta bardzo często związane są z pięknem natury. Wał moreny czołowej w Koszalinie (Góra Chełmska), uświetnia miasto znajdującym się tam wzgórzem Krzyżanka (136 m n.p.m.). Na szczycie Krzyżanki znajduje się m.in. Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Dla zwiedzających dostępna jest także wieża widokowa.

Kościół Zamkowy z XIII/XIV wieku Koszalin

Nieliczne zabytki w Koszalinie to najczęściej budynki kościołów. Jednym z nich jest Kościół Zamkowy pochodzący z XIII/XIV wieku. Początkowo wybudowany jako siedziba klasztoru cysterek, obecnie znajduje się tu kościół prawosławny.

Park linowy Cascaderpark Koszalin

Wspominaliśmy, że Koszalin posiada liczne parki i tereny zielone. Cascaderpark wykorzystuje piękno natury i zapewnia wyjątkowe atrakcje dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Park linowy to świetna okolica dla dzieci i dorosłych.

Koszalin atrakcje, czy warto spędzać czas w mieście?

Nieliczne muzea i zabytkowe budynki sprawiają, że miasto Koszalin nie jest popularnym celem podróży. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu co robić. Koszalin jest przede wszystkim piękny, zielony i spokojny. Warto zapoznać się z historią miasta i przyjechać tu na aktywny weekend lub kilka dni spokojnego urlopu.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
POPULARNE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj