28.2 C
Kraków
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Gazeta Krakowska: wiadomości dla każdego mieszkańca!

Wiedza o tym, co dzieje się na mieście w 2021 roku to istotna kwestia. W dobie pandemii Covid-19 brak tej wiedzy może skutkować mandatem. Zobacz aktualne wieści z Krakowa, bądź na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami, dzięki Gazecie Krakowskiej. Bez wychodzenia z domu!

Wiadomości Kraków: informacje, które znajdziesz na stronie

Gazeta Krakowska w wersji elektronicznej to znakomite źródło informacji o aktualnych wydarzeniach z miasta. Jak wszystkie serwisy lokalne, również ten dziennik zapewnia nam dostęp do aktualnych wydarzeń z wybranego rejonu, w tym wypadku Małopolski.

Podział strony

Serwis jest bardzo przejrzysty i nie ma wielu kategorii, mając za to dużo wpisów. Jeśli przejrzymy już stronę główną i przeczytamy interesujące nas wpisy, możemy przejść do następujących kategorii.

Wiadomości

Wszystkie aktualne wydarzenia i tematy, które są aktualne dla Krakowa, ale którymi bardzo często żyje również cała Polska. Wiadomości dzielą się na podkategorie, które przenoszą nas do wiadomości z Małopolski.

Gazeta Online

Możesz wykupić swoją prenumeratę Gazety Krakowskiej online. Dzięki temu masz dostęp do treści z papierowej wersji gazety, tyle że wszystkie artykuły wyświetlasz na swoim komputerze lub telefonie.

Koronawirus

Jeśli chodzi o koronawirusa, newsów nie brakuje. To nie tylko statystyki dotyczące nowych zachorowań i zgonów, ale również aktualne obostrzenia i plany walki z wirusem.

Sport

Aktualności ze świata sportu. Serwis skupia się na osiągnięciach sportowych Krakowa i okolic. Ostatnio głośno jest o rezygnacji trenera Cracovii, Michała Probierza, z piastowanego dotychczas stanowiska. Bogata w treści zakładka sport to dla miłośników tematu źródło wielu informacji i rozrywki.

Zdrowie

Kategoria Zdrowie jest zdominowana przez Covid-19. Wszyscy są zainteresowani szczepionką, która jest światową nadzieją na powrót do normalności. Niestety trudno jest przewidzieć konsekwencje szczepienia i zdarzają się pojedyncze przypadki, które po szczepieniu czują się gorzej. Ostatnio odnotowano również przypadek śmierci. W zakładce zdrowie znajdziemy również porady, jak wzmocnić swoje zdrowie i jak się chronić przed zachorowaniem nie tylko na Covid-19, jak i na inne schorzenia, które mimo pandemii nie przestały istnieć.

Strona Kobiet

Kategoria Strona Kobiet to specjalna zakładka z artykułami, które z pewnością zainteresują damskie grono, ale nie tylko. Sporo artykułów dotyczy macierzyństwa, mody i ciekawostek ze świata sław. Do wyróżnionych artykułów należą jednak relacje ze Strajku Kobiet. Trwające od kilku miesięcy protesty kobiet są związane z wyrokiem TS w sprawie aborcji. Protesty odbywają się nie tylko w Krakowie, ale całej Polsce.

Motofakty

Kategoria Motofakty to kategoria idealna dla miłośników motoryzacji. Znajdziemy tu ciekawostki dotyczące najnowszych technologii. Obok wpisów rozrywkowych znajdują się relacje dotyczące aktualnego stanu krakowskich dróg oraz wieści o wypadkach mających miejsce na terenie miasta i całego województwa.

Biznes

Restauracje otwarte mimo oficjalnego zakazu? O tym jest teraz głośno w mediach. Zrozpaczeni właściciele lokali gastronomicznych nie mają wyboru, chcąc ratować dorobek swojego życia lub starając się zarobić na życie. Mimo zapowiadanego na 1 luty 2021 poluzowania obostrzeń gastronomia wciąż ma pozostać zamknięta, wstępnie do marca, przy czym większość lokali nie jest w stanie przetrwać najbliższych tygodni. W Strefie Biznesu znajdziemy również aktualne plany inwestycyjne miasta.

Agro

Parki, gospodarstwa, zwierzęta i inwestycje związane z zielenią w mieście. Gazeta Krakowska relacjonuje dyskusje i dociera do miejsc, które zostały zapomniane przez rząd. W kategorii Agro znajdziemy również wyjątkowe zapisy z kamer, na których pojawiają się lokalne zwierzęta. Wilki i rysie, a nawet niedźwiedzie!

Dla kogo serwis Gazeta Krakowska?

Witryna jest dla każdego mieszkańca Krakowa, ponieważ informacje na stronie dotyczą przede wszystkim krakowskiej społeczności. Dzięki zróżnicowanej treści na stronie każdy znajdzie interesujące wpisy dla siebie. To przede wszystkim strona z aktualnościami, na której nie brakuje również luźniejszych artykułów i poradników. Łowcy ciekawostek docenią na przykład artykuł będący wspomnieniem lat 90. Wyjątkowe zdjęcia i relacje umożliwiają prawdziwy skok w przeszłość.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj