28.2 C
Kraków
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Gdzie znaleźć opiekę dla psa w Krakowie?

Niektóre pieski po prostu nie mogą zostawać same w domu nawet na parę godzin i cierpią na lęk separacyjny. Inne radzą sobie z rozłąką, ale jednak troskliwi opiekunowie nie chcą, by zostawały same w domu, gdy wychodzą do pracy czy jadą na wakacje, a nie zawsze można liczyć na pomoc rodziny czy znajomych. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, gdzie znaleźć opiekę dla psa w Krakowie.

Czy hotel lub przedszkole dla psa to dobre rozwiązanie? Czy istnieje alternatywa dla tych rozwiązań 

Jednym ze sposobów na to, by pies nie siedział sam w domu czy mieszkaniu pod nieobecność opiekunów jest hotel dla psów. Jednak nie w każdym hotelu zwierzęta mają dobre warunki. Często są zostawiane w klatkach kennelowych na wiele godzin, a to źle wpływa na ich psychikę i jeszcze wzmaga tęsknotę za właścicielem. Kolejnym z rozwiązań jest psie przedszkole. Dzięki temu młody pies może socjalizować się z innymi, uczyć się czystości czy podstawowych komend. Jednak nie jest to rozwiązanie dla psów starszych, takich które nie miały do czynienia z behawiorystą i nie każdy psiak się w takich warunkach odnajduje. Na szczęście poza tymi dostępnymi w Krakowie rozwiązaniami jest jeszcze jedno, a mianowicie petsitter. Osoba, która zajmuje się tym zawodowo lub traktuje jako dodatkowe źródło zarobkowania i hobby, a dodatkowo jest miłośnikiem zwierząt chętnie może zająć się Twoim psem i zaoferować mu miejsce na czas nieobecności w swoim domu. Więcej szczegółów możesz poznać na stronie: https://petsy.pl/hotel-dla-psow/krakow/. Znajdziesz zarówno osoby, które mieszkają z własnymi pupilami, jak i takie, które nie mają w domu zwierząt. Co ważne większość osób oferuje swoje usługi nie tylko we własnym mieszkaniu, ale również może zająć się Twoim pupilem w Twoim mieszkaniu czy domu w Krakowie. 

Opieka nad psem petsittera w Twoim mieszkaniu – co warto wiedzieć?     

Jeżeli decydujesz się na to, by dana osoba opiekowała się Twoim psem w Twoim mieszkaniu, to na pewno musisz mieć pewność, że jest ona sprawdzona i zweryfikowana. Taką gwarancję masz, jeśli kontaktujesz się z petsitterem na stronie: https://petsy.pl/opieka-nad-psem/krakow/. Taka opieka może obejmować zarówno zabawę, karmienie, jak i wyprowadzanie pieska o określonej porze. Oczywiście w tym przypadku musisz tę osobę zaopatrzyć w klucze do swojego domu. Dobrze jest też podpisać krótką umowę zawierającą warunki współpracy jeśli nie jest to opieka jednorazowa. Przekazanie kluczy jest problematyczne, ale zawsze możecie się umówić na to przed Twoim wyjściem do pracy czy wyjazdem. Można też skorzystać z rozwiązań, które są praktykowane przez osoby oferujące pokoje i mieszkania na wynajem, a więc skrzynki z kluczem na kod przekazywany SMS-em. Oczywiście opieka nad Twoim psiakiem może odbywać się także wtedy, gdy jesteś obecny w domu i np. pracujesz w tym czasie zdalnie. Twojemu psiakowi się nie nudzi, a ty możesz spokojnie popracować. 

Wyprowadzanie psów przez petsittera w Krakowie 

Różne bywają w życiu sytuacje i czasem choroba nie pozwala wychodzić z domu. Mieliśmy tego doskonały przykład w czasie pandemii koronawirusa, zwłaszcza w okresie gdy panowały kwarantanny. Obecnie nie ma już takich obostrzeń, ale jednak w czasie choroby, zwłaszcza tej cięższej nie ma się często siły na spacer z psem, a przecież pupil na spacer wyjść musi. Tu z pomocą może przyjść petsitter w Krakowie. Wystarczy wejść na stronę: https://petsy.pl/wyprowadzanie-psow/krakow/, by znaleźć odpowiednią osobę, która za niewielką opłatą wyprowadzi psa.         
       

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj