21.7 C
Łódź
wtorek, 16 lipca, 2024

Psycholog Łódź: top 15 najlepszych specjalistów w mieście!

Skorzystanie z profesjonalnej pomocy psychologicznej może pomóc w różnych sytuacjach życiowych. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy nie zwlekaj, umów wizytę u dobrego psychologa! Zapoznaj się z listą najlepiej ocenianych psychologów w Łodzi!

Najlepsi psycholodzy Łódź Ranking

Najlepsi psycholodzy Łódź Ranking

Czy konsultacja psychologiczna może zmienić życie? Tak, ponieważ bardzo często jest wstępem do istotnych zmian w życiu, które pomagają poradzić sobie z wieloma trudnościami. Chcesz poprawić swoje relacje z innymi ludźmi? Potrzebujesz pomocy w walce z depresją, stanami lękowymi? A może jesteś w trakcie kryzysu i czujesz, że problemy Cię przerastają? Nie zwlekaj, odwiedź gabinet dobrego specjalisty. Poniżej lista nejlepszych psychologów w Łodzi.

Psycholog Łódź Ewa Bienert Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

Ewa Bienert Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii

Psycholog,psychoterapeuta, biegły sądowy, psycholog dziecięcy. Mgr Ewa Bienert to absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Dzisiaj jest doświadczonym psychologiem ze specjalnością psychologia zdrowia i kliniczna, pedagogiem, psychologiem transportu, mediatorem sądowym i biegłym sądowym. Jak sama podaje, jest człowiekiem o bogatych zainteresowaniach naukowych i zawodowych. Dzięki temu dysponuje ogromną wiedzą, którą wykorzystuje podczas swojej pracy.

Pacjenci wskazują, że mgr Ewa Bienert oprócz doświadczenia i wiedzy ma także ogromną intuicję i talent do wykonywania zawodu. Oferuje skuteczną pomoc w problemach różnego rodzaju. Skutecznie wspiera w walce z zaburzeniami psychicznymi, depresją i nerwicami. Oferuje także pomoc psychologiczną w kryzysach. Odbywa konsultacje psychologiczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Psycholog przyjmuje pod różnymi adresami. W Łodzi najczęściej w Instytucie Analiz Psychologicznych i Psychoterapii, przy ul. Tylna 4C / 28, Śródmieście, Łódź. Psycholog Ewa Bienert prowadzi także konsultacje online. Kosz wizyty wynosi 130 zł. Psychoterapia indywidualna kosztuje 150 zł.

Psycholog Łódź Katarzyna Kukielińska Centrum Medyczne Damed

Psycholog Łódź Katarzyna Kukielińska Centrum Medyczne Damed

Absolwentka Uniwersytetu w Łodzi i Uniwersytetu SWPS w miejscowości Warszawa. Praktykę zawodową zdobyła w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi. Obecnie uczęszcza na studia podyplomowe na kierunku pedagogika ogólna. Pomoc psychologiczna mgr Katarzyny Kukielińskiej skupia się wokół relacji matek z dziećmi. Oprócz leczenia zaburzeń nastroju, depresji i nerwic, psycholog wspiera również w rozwoju osobistym. Na uwagę zasługuje fakt, że konsultacja psychologiczna w gabinecie psycholog trwa 1,5 godziny, a nie standardowe 50 minut. Psycholog przyjmuje osoby dorosłe.

Psycholog Katarzyna Kukielińska tworzy w gabinecie fantastyczną atmosferę, która sprzyja otwartości. Posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę, by udzielić dopasowanej pomocy psychologicznej. Psycholog oceniana jest jako ciepła, wyrozumiała, empatyczna i dająca możliwość wygadania się. Tego psychologa polecam szczególnie osobom, które lubią dużo mówić i potrzebują dodatkowej przestrzeni do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Mgr Katarzyna Kukielińska prowadzi prywatny gabinet przy ul. Narutowicza 86, Śródmieście, Łódź. Przyjmuje również w Centrum Medycznym Damed przy ul. Pomorska 45/47, Śródmieście, Łódź. Konsultacja psychologiczna kosztuje od 100 zł do 130 zł. Dostępne konsultacje online.

Psycholog Łódź Anna Jurek Pracownia Dobrych Emocji

Anna Jurek Pracownia Dobrych Emocji

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog z wiedzą zdobywaną na 3 uczelniach (Łódź, Warszawa). Zajmuje się wsparciem psychologicznym, seksuologicznym oraz psychoterapią indywidualną i psychoterapią par. Doświadczenie zawodowe zdobywała przez czternaście lat w służbie zdrowia, szpitalu psychiatrycznym, ośrodkach opieki społecznej i placówkach edukacyjnych oraz prywatnych gabinetach psychoterapii.

Psycholog, psychoterapeuta Anna Jurek jest oceniana bardzo pozytywnie. Profesjonalna, stawiająca trafne diagnozy, udzielająca skutecznej pomocy psychologicznej. Bezpośrednia, konkretna, należy do grona specjalistów, którzy szanują czas i pieniądze pacjentów. Skuteczna w leczeniu zaburzeń. W gabinecie psycholog wsparcie i pomoc mogą otrzymać również osoby LGBTQ+, które przeżywają trudności związane z brakiem akceptacji społecznej.

Stałym miejscem pracy psycholog jest Pracownia Dobrych Emocji przy ul. Babickiego 10/175, Polesie, Łódź. Obecnie, ze względu na sytuację epidemiologiczną, psycholog Anna Jurek przyjmuje wyłącznie online. Konsultacja psychologiczna kosztuje 160 zł.

Psycholog Łódź Magdalena Rachubińska Centrum Integracji Psychoterapii i Dietetyki

Magdalena Rachubińska Centrum Integracji Psychoterapii i Dietetyki

Psycholog, psychoterapeuta integracyjny oraz specjalista leczenia zaburzeń odżywiania. Ukończyła studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną i zdrowia oraz studia pedagogiczne w zakresie resocjalizacji. Ukończyła też 4-letnie szkolenie w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie, posiadającej rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia. Oferuje także konsultacje psychologiczne i interwencję kryzysową.

Z opinii pacjentów wynika, że mgr Magdalena Rachubińska jest świetnym psychologiem oferującym skuteczną pomoc w sytuacjach kryzysowych. Terapia w gabinecie psycholog naprawdę przynosi efekty i jest to zdanie kilkudziesięciu osób, które zdecydowały się pozostawić swoją opinię na temat terapii u tego terapeuty. Psycholog Magdalena Rachubińska zapewnia przyjazną atmosferę w gabinecie, cechuje się profesjonalnym podejściem do pacjenta i potrafi znaleźć skuteczne rozwiązanie na problemy pacjenta.

Gabinet psycholog mieści się w Centrum Integracji Psychoterapii i Dietetyki przy ul. Limanowskiego 121, piętro 3, Bałuty, Łódź. Konsultacja psychologiczna kosztuje 150 zł. Psychoterapia partnerska 200 zł.

Psycholog Łódź Anna Zatke Pracownia Psychoterapii i Wyciszania Stresu Terapea

Anna Zatke Pracownia Psychoterapii i Wyciszania Stresu Terapea

Psycholog, psychoterapeuta z 13-letnim doświadczeniem w zawodzie. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła Profesjonalne Studium Psychoterapii i Szkolenie dla nauczycieli Mindfullness. Zajmuję się terapią dorosłych i nastolatków, a także terapią par, małżeństw i rodzin. W swojej pracy skupia się na krótkoterminowej pomocy psychologicznej. W terapii skupia się na tereźniejszym życiu pacjenta, a nie jego przeszłości i dzieciństwie.

Psycholog oceniana jest jako osoba kontaktowa, empatyczna i profesjonalna. Terapia w gabinecie jest skuteczna a dopasowane rozwiązania pomagają pacjentom w powrocie do normalnego życia. Opinie na profilu terapeuty są wyłącznie pozytywne i pochodzą zarówno od pacjentów indywidualnych, jak i uczęszczających na terapię partnerską. Zdecydowanie jest to dobry psycholog skoncentrowany na rozwiązaniu problemów.

Gabinet Anny Zatke mieści się w Pracowni Psychoterapii i Wyciszania Stresu Terapea przy ul. Wólczańska 164/19, Śródmieście, Łódź. Konsultacja psychologiczna kosztuje 120 zł, psychoterapia indywidualna 140 zł, konsultacje rodzinne 160 zł, terapia partenrska 160 zł. Dostępne konsultacje online.

Psycholog Łodź Michał Pyter Gabinety Psychoterapii EMPATIA

Michał Pyter Gabinety Psychoterapii EMPATIA

Psycholog i dyplomowany psychoterapeuta. Psychologię ukończył na Wydziale Psychologii i Pedagogiki WSEI w Lublinie. Studia podyplomowe ukończył w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Zajmuje się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par i małżeństw, diagnozą, pomocą psychologiczną oraz poradnictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na Oddziale Psychiatrii Środowiskowej oraz w Przychodni Specjalistycznej Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie. Mgr Michał Pyter oferuje pomoc dla dorosłych.

Psycholog, psychoterapeuta Michał Pyter oceniany jest jako profesjonalista w każdym calu. Zaangażowany, empatyczny, punktualnie przychodzi na wizyty, oferuje skuteczną pomoc. Jeden z najchętniej wybieranych specjalistów w Łodzi.

Miejscem pracy psychologa są Gabinety Psychoterapii EMPATIA znajdujące się przy ul. 6 Sierpnia 74, Polesie, Łódź. Zarówno konsultacja psychologiczna, jak i psychoterapia w gabinecie kosztują 150 zł. Dostępne konsultacje online. Najbiższy wolny termin za kilka dni.

Psycholog, psychoterapeuta Katarzyna Matyja Łódź Centrum Terapii i Zdrowia Psychicznego

Katarzyna Matyja Łódź Centrum Terapii i Zdrowia Psychicznego

Psycholog, psychoterapeuta z doświadczeniem. Prowadzi konsultacje, poradnictwo psychologiczne, terapię uzależnień, hipnoterapię, terapię indywidualną i grupową. Pracuje również jako trener rozwoju osobistego. Doświadczenie i umiejętności praktyczne z zakresu wsparcia terapeutycznego zdobyła m. in. jako pracownik socjalny w ośrodku dla psychicznie chorych kobiet na oddziale ogólnopsychiatrycznym w Żabiczkach, w Ośrodku Adopcyjnym w Łodzi i w Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.

Mgr Katarzyna Matyja należy do lubianych i polecanych specjalistów w mieście Łódź. Psycholog jest empatyczna, pełna zrozumienia, a w gabinecie zapewnia przyjazną i bezpieczną atmosferę. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie, które umiejętnie wykorzystuje podczas wizyty pacjenta. Jeśli cierpisz na syndrom DDA, borykasz się z niskim poczuciem własnej wartości lub cierpisz na zaburzenia emocjonalne, umów się na wizytę do psycholog, a otrzymasz skuteczną pomoc.

Katarzyna Matyja przyjmuje w Centrum Terapii i Zdrowia Psychicznego przy ul. Kościuszki 23/25, Śródmieście, Łódź. Przyjmuje dorosłych i dzieci od 16 lat. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia w gabinecie kosztują 120 zł. Psychoterapia partnerksa 130 zł. Dostępne konsultacje online. Najbliższy wolny termin dostępny za kilka dni.

Psycholog Łódź Marcin Bazan Centrum Badań Psychiatrycznych i Psychologicznych

Marcin Bazan Centrum Badań Psychiatrycznych i Psychologicznych

Psycholog, absolwent Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, psychoterapeuta w nurcie Psychoterapii Systemowej. Główną dziedziną usług specjalisty jest psychologia sportu. W swojej działalności oferuje pomoc w walce z niskim poczuciem wartości, zaburzeniami emocjonalnymi, stresem i depresją. Specjalizuje się w pomocy dorosłym i dzieciom od lat 10.

Pacjenci doceniają profesjonalne podjeście, spokój i życzliwość psychoterapeuty. Specjalista bez trudu znajduje rozwiązanie na rozmaite problemy. Jeśli cierpisz na któreś z wyżej wymienionych zaburzeń i problemów, w gabinecie mgr Marcina Bazan z pewnością otrzymasz profesjonalną pomoc.

Gabinet psychoterapeuty mieści się w Centrum Badań Psychiatrycznych i Psychologicznych przy al. Kościuszki 71, Śródmieście, Łódź. Konsultacja psychologiczna i psychoterapia kosztują 120 zł. Koszt wykonania badań psychologicznych wynsi 150 zł. Dostępne konsultacje online. Najbliższy wolny termin dostępny za kilka dni.

Psycholog Łódź Magdalena Kolasa MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

Magdalena Kolasa MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

Psychologiem rodzinny, trenere umiejętności psychospołecznych oraz terapeuta Integracji Sensorycznej. Pracuje w nurcie systemowym. Ukończone specjalizacje to neuropsychologia, psychologia kliniczna i psychoterapia. Doświadczenie zawodowe zdobywa od ponad 10 lat, m.in. odbywając ponad 1250 godzin dodatkowych szkoleń, kursów, warsztatów i konferencji. Psycholog stale podnosi swoje kwalifikacje, by nieść skuteczną pomoc. Oferuje konsultacje także dla dzieci.

Mgr Magdalena Kolasa jest oceniana jako specjalista nieoceniający, zaangażowany i umiejący słuchać. Psycholog szybko wyciąga wnioski i stosuje rozwiązania, które naprawdę pomagają pacjentom poradzić sobie z trudnościami. Osoby uczęszczające na konsultacje wskazują również na empatię, zrozumienie i odpowiednie podejście do dzieci.

Mgr Magdalena Kolasa prowadzi gabinet psychoterapii w Poradni MelissaMed przy ul. Narutowicza 42, Śródmieście, Łódź. Konsultacja psychologiczna kosztuje 150 zł. Istnieje możliwość umówienia wizyty online. Najbliższy wolny termin dostępny za kilka dni.

Psycholog Łódź Małgorzata Sęczkowska Prywatny Gabinet Psychoterapii

Małgorzata Sęczkowska Prywatny Gabinet Psychoterapii

Psychoterapeuta, psycholog Małgorzata Sęczkowska pracuje w zawodzie od kilkunastu lat. Pracuje terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i całymi rodzinami. Prowadzi również praktykę jako terapeuta związków i psycholog dziecięcy. Członek Polskiego Towarzystwo Psychiatrycznego, Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Posiada bogatą praktykę zawodową, m. in. w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Szpitalu ZOZ w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje.

Na portalu Znany Lekarz mgr Małgorzata Sęczkowska zebrała 60 opinii i wszystkie są pozytywne. Zdecydowanie należy do grona psychologów, którzy skutecznie pomagają pacjentom w różnym wieku. Osoby wskazują na wysoki profesjonalizm, empatię, zrozumienie i skuteczność leczenia. Mgr Małgorzata Sęczkowska jest oceniana jako rzetelna, konkretna, rzeczowa i fachowa, a przy tym miła i pełna zrozumienia.

Psycholog prowadzi prywatny gabinet psychoterapii przy Organizacji „Wolność i Niezawisłość” 32a, lok.1, Śródmieście, Łódź. Konsultacja psychologiczna, psychoterapia indywidualna i poradnictwo kosztują 130 zł. Koszt psychoterapii partnerskiej wynosi 160 zł. Dostępne konsultacje online. Wolny termin nie jest obecnie dostępny. W celu umówienia wizyty należy skonsultować się telefonicznie.

Psycholog Łódź Aleksandra Miklaszewska Medivia Ośrodek Psychologiczno – Edukacyjny

Aleksandra Miklaszewska Medivia Ośrodek Psychologiczno - Edukacyjny

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie ukończyła studia podyplomowe. Obecnie pracuje jako mediator rodzinny, terapeuta i instruktor. Psychoterapię prowadzi w nurcie eklektycznym, czyli takim, który łączy różne szkoły psychoterapii. Specjalizuje się w konsultacjach z młodzieżą i dorosłymi. Posiada dużą praktykę, a jako doświadczony seksuolog skupia się na pokonywaniu trudności pacjenta, które związane są zaburzeniami seksualnymi. Osoby, które doświadczyły przemocy seksualnej również znajdą odpowiednią pomoc.

Psycholog Aleksandra Miklaszewska jest oceniana bardzo pozytywnie. Należy do grona specjalistów, którzy oferują skuteczną pomoc i cieszą się uznaniem wśród pacjentów. Psycholog jest empatyczna, zaangażowana, ciepła i wyrozumiała. Umiejętnie udziela wsparcia psychologicznego, a konsultacje pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia.

Mgr Aleksandra Miklaszewska pracuje w Ośrodku Psychologiczno – Edukacyjnym Medivia przy ul. Konstantynowska 34/115, Polesie, Łódź. Konsultacja, badania oraz psychoterapia kosztują 150 zł. Istnieje możliwość odbycia wizyty online. Najbliższy wolny termin dostępny za 3 tygodnie. Umów wizytę online lub telefonicznie.

Psycholog Łódź Karolina Gutkowska KlinikaGutkowska

Karolina Gutkowska KlinikaGutkowska

Psycholog, seksuolog i psychoterapeuta. Mgr Karolina Gutkowska jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek – psychologia), Uniwersytetu im. A. Mickiewicza (kierunek – seksuologia), a także uczestniczyła w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Praktykę zawodową zdobywała w placówkach państwowych m.in. w poradni psychologiczno-pedagogicznej czy poradni zdrowia psychicznego. Prywatny gabinet prowadzi od 2015 roku. Oferuje wsparcie dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Psycholog zapewnia przyjemną atmosferę podczas wizyty. Pogodna, zaangażowana, ma dużą wiedzę i umiejętnie ją wykorzystuje. Udając się do gabinetu mgr Gutkowskiej możesz mieć pewność, że otrzymasz skuteczną pomoc. W Klinice prowadzonej przez panią psycholog przyjmują także inni doświadczeni specjaliści, którzy również oferują profesjonalne wsparcie.

KlinikaGutkowska mieści się pod adresem Drewnowska 49/ lok. 19, piętro 4, Bałuty, Łódź. Psycholog pracuje w gronie innych doświadczonych specjalistów. Zwykła konsultacja kosztuje 100 zł. Koszt wizyty seksuologicznej wynosi 160 zł. Dostępne konsultacje online. Najbliższy wolny termin dostępny w ciągu kilku dni. Umów wizytę online lub telefonicznie.

Psycholog Łódź Sylwia Bikiewicz PORADNIA CLUE

Sylwia Bikiewicz PORADNIA CLUE

Psycholog, seksuolog i terapeuta TSR. Absolwentka Centrum Terapii Seksuologicznej Lew-Starowicz w Warszawie oraz Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Psychologia. Ukończyła I stopień Brief Solution Focused Therapy (BSFT), czyli Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). W trakcie 4-letniego szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej LPS w Warszawie. Oferuje krótkoterminowe wsparcie dorosłym i młodzieży.

Konsultacja w gabinecie psycholog przynosi wspaniałe efekty. Pacjenci oceniają mgr Sylwię Bikiewicz jako empatyczną , wyrozumiałą, cierpliwą, miłą i naprawdę pomocną. Wśród 55 opinii nie ma ani jednej negatywnej oceny. Należy do najlepszych specjalistów w miejscowości Łódź.

Psycholog przyjmuje w Poradni Clue przy ul. Organizacji WiN 50, Bałuty, Łódź. Konsultacja kosztuje 140 zł. Psychoterapia partnerska kosztuje 250 zł. Dostępne konsultacje online i stacjonarnie. Najbliższy termin dostępny za kilka miesięcy, gdyż specjalista przebywa na zwolnieniu. Umów wizytę w poradni Clue, by skorzystać z usług innych doświadczonych specjalistów.

Psycholog Łódź Anita Sobczak-Kubiak Pracownia Psychoterapii ZACISZE

Anita Sobczak-Kubiak Pracownia Psychoterapii ZACISZE

Mgr Anita Sobczak-Kubiak jest psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr 554) oraz terapeutą schematów. Zajmuje się diagnozą psychologiczną, psychoterapią indywidualną oraz psychoterapią partnerską. Psycholog pracuje z osobami dorosłymi. Praktykę zawodową zdobywała m.in. w Centrum Medycznym Scanmed Multimedis (Warszawa), Pracowni Psychologicznej UL (Warszawa), Fundacji Rozwój-Lepsza Przyszłość w Dubiu, w Domu Dziecka w Łodzi, na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Oddziale Psychiatrii Dziecięcej w Łodzi.

Wizyty w gabinecie psycholog Sobczak-Kubiak prawdopodobnie zawsze kończą się poprawą nastroju i nadzieją na przyszłość. Psychoterapeutka posiada nie tylko imponujące wykształcenie i praktykę, ale również może pochwalić się intuicją i empatią, którą powinni cechować się wszyscy godni polecenia specjaliści.

Mgr Anita Sobczak-Kubiak posiada własną Pracownię Psychoterapii ZACISZE , gdzie można umówić się na wizytę. Gabinet mieści się pod adresem Lęborska 9, lok. 7, Widzew, Łódź. Konsultacja kosztuje 150 zł. Droższa jest jedynie psychoterapia partnerska, której koszt wynosi 200 zł. Możliwa konsultacja online. Najbliższy wolny termin dostępny w ciągu kilku dni.

Psycholog Łódź Justyna Michalak Poradnia Clue

Justyna Michalak Poradnia Clue

Psycholog i psychoterapeuta z kilkuletnim stażem. w trakcie 4-letniego studium psychoterapii w nurcie psychodynamicznym w Laboratorium Psychoedukacji (WARSZAWA). Pracuje w nurcie psychodynamicznym z dorosłymi oraz młodzieżą. Praktykę zawodową zdobywała m.in. dobywała między innymi w Środowiskowym Domu Samopomocy, pomagając pacjentom w kryzysie, w Ośrodku Leczenia Nerwic i Depresji TROMEDIC w Łodzi, Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR w Łodzi.

Konsultacja w gabinecie psycholog przebiega w miłej i bezpiecznej atmosferze. Mgr Michalak jest empatyczna, miła, profesjonalna, współczująca i chętnie udziela pomocy. Uważnie słucha pacjentów i udziela konkretnych rad.

Poradnia Clue, w której pracuje mgr Justyna Michalak, mieści się przy ul. Organizacji WiN 50, Bałuty, Łódź. Psycholog oferuje różne formy wsparcia. Konsultacja kosztuje 140 zł. Istnieje możliwość wizyty online. Najbliższy wolny termin dostępny za miesiąc.

Ile czasu trwa konsultacja psychologiczna?

Ile czasu trwa konsultacja psychologiczna?

Czast trwania konsultacji psychologicznej wynosi 50 minut. Wyjątkiem może być pierwsza konsultacja psychologiczna, która służy do zdiagnozowania głównych problemów i określenia celów konsultacji. Niektórzy psycholodzy poświęcają na nią mniej czasu, niż na wizyty podczas spotkań terapeutycznych. Warto zapytać o czas knsultacji, zanim wizyta zostanie opłacona. Niektórzy specjaliści poświęcają więcej czasu na wizytę, niż jest to ogólnie przyjęte. Warto również zaznaczyć, że konsultacje partnerskie trwają 90 minut.

Kto potrzebuje pomocy psychologicznej?

Konsultacja z psychologiem to świetny pomysł w przypadku jakichkolwiek trudności psychicznych, z którymi nie możesz poradzić sobie samodzielnie. Umów się na wizytę, jeśli czujesz, że nie radzisz sobie z obecną sytuacją w życiu. W gabinecie specjalisty, czy jest to Łódź, centrum Warszawy, czy jakiekolwiek inne miasto Polski, nikt Cię nie będzie oceniał.

Kto potrzebuje pomocy psychologicznej?

Psycholodzy są ekspertami od walki z zaburzeniami psychicznymi. Zaburzenia po części można leczyć farmakologicznie, ale to psychoterapia jest najskuteczniejszą formą pomocy. Możliwa jest między innymi psychoterapia zaburzeń lękowych, osobowości, czy zachowania. Leczenie z zaburzeń wymaga dużo wysiłku ze strony pacjenta, a także pomocy doświadczonego psychologa, który umiejętnie dobierze formę pomocy.

Doświadczony zespół psychologów niejednokrotnie walczy o pacjentów w bardzo ciężkich stanach psychicznych. Warto pamiętać, że powrót do normalnego życia jest możliwy w większości przypadków, nawet jeśli zaburzenia, czy choroba psychiczna są naprawdę ciężkie.

Dlaczego większość psychologów oferuje terapię wyłącznie dla osób dorosłych?

Dlaczego większość psychologów oferuje terapię wyłącznie dla osób dorosłych?

Każdy psycholog wybiera dziedzinę, w której się specjalizuje. Psycholog dziecięcy to specjalista, który ma za sobą odpowiednie wykształcenie i praktykę we współpracy z dziećmi. Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży ma inny charakter niż praca z dorosłymi. Oznacza współpracę z dziećmi i ich rodzicami. To duża odpowiedzialność i konieczność posiadania określonych umiejętności, dlatego nie każdy psycholog oferuje współpracę z dziećmi.

Czy konsultacje online z psychologiem są skuteczne?

Konsultacje online pojawiły się w czasie pandemii koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa kontakty w gabinetach specjalistycznych zostały ograniczone do minimum. Obecnie sytuacja epidemiologiczna powoli się stabilizuje, ale wygląda na to, że konsultacje online zagoszczą na stałe, nie tylko w medycynie, ale i wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Czy konsultacje online z psychologiem są skuteczne

Czy konsultacje online są skuteczne? O ile leczenie psychatryczne nie wymaga bezpośredniego kontaktu, o tyle psychoterapia wymaga od terapeuty ogromnej uwagi. Liczą się nie tylko słowa pacjenta, ale również jego mimika, gestykulacja i wszelkie formy komunikacji niewerbalnej, których nie da się ocenić podczas rozmowy telefonicznej lub rozmowy online.

Obecnie niemal każda pracownia psychologiczna i gabinet oferują wybór sposobu, w jaki ma odbyć się wizyta, ale jeśli jest to możliwe, warto udać się do gabinetu. W ten sposób istnieje szansa na lepsze zrozumienie ze strony specjalisty i skuteczniejszą pomoc w rozwiązywaniu trudności i problemów.

Jak przygotować się do wizyty u terapeuty?

Konsultacja z psychologiem zawsze powoduje mniejszy lub większy stres. W końcu musimy odkryć przed obcą osobą swoją najintymniejszą stronę. Konsultacje online mogą być dobrą opcją łagodzenia stresu, jednak większość psychologów na pierwszą wizytę zaprasza do gabinetu. Na szczęście nie ma się czego bać!

Jak przygotować się do wizyty u terapeuty?

Czy konsultacja z psychologiem wymaga jakiegoś przygotowania? Niekoniecznie. Warto jednak ułożyć sobie w głowie pewne myśli, by móc powiedzieć specjaliście, na czym polega nasz problem lub jak wyglądają objawy, przez które zdecydowaliśmy się na wizytę w gabinecie. Pamiętaj przy tym, że wizyta u terapeuty trwa 50 minut i za bardzo nie ma możliwości jej wydłużenia. To oznacza, że nie musisz opowiedzieć całego swojego życia na 1 wizycie. Zarówno pomocnicze wizyty, jak i długotrwała psychoterapia to proces.

W czasie spotkań terapeutycznych nie tylko rozmawia się z psychologiem, ale dodatkowo wykonuje się ogromną pracę nad sobą. Psycholog jest tą osobą, która nadaje naszym działaniom odpowiedni kierunek i wspiera na każdym etapie leczenia. Dobry specjalista pozwala nam zrozumieć mechanizmy, któe kierują naszym zachowaniem. Dzięki wsparciu specjalisty zyskujemy wzgląd w pewne rejony osobowości i zaczynamy rozumieć przyczyny i skutki pewnych wydarzeń, czy działań, które są częścią prywatnego życia.

Jak długo czeka się na termin spotkania z terapeutą?

Wolny termin u terapeuty lub psychiatry to często dość skomplikowana sprawa. Rozchwytywani specjaliści zwykle nie mają wolnych terminów w najbliższym czasie, a wielu z nich nie przyjmuje już kolejnych chętnych, ponieważ terminy są zarezerwowane na kilka następnych miesięcy!

Jak długo czeka się na termin spotkania z terapeutą

Zwykło się mówić, że długi czas oczekiwania na kontakt z psychoterapeutą lub terapię jest obecny w przypadku poszukiwania wsparcia w ramach NFZ. Tymczasem każda dobra prywatna pracownia psychologiczna również ma bardzo napięty grafik.

Jeśli potrzebna Ci natychmiastowa pomoc, udaj się do szpitala, na przykład na dzienny oddział psychiatryczny. A jeśli dasz radę zaczekać na wolny termin, postaraj się znaleźć terapeutę, który oferuje pomoc, której szukasz. Następnie od razu zadzwoń, umawiając się na konkretny termin. Do psychoterapeuty lepiej nie umawiać się online, ponieważ wolne terminy nie zawsze są aktualne.

Najbliższa konsultacja u psychoterapeuty w miejscowości Katowice jest możliwa w ciągu kilku dni. Zdarzają się wolne terminy z dnia na dzień. Warto pamiętać, że na podstawie ilości wolnych terminów nie da się stwierdzić, czy psycholog jest dobry, czy nie. Nie bój się umówić wizyty u specjalisty, który szybko ma wolny termin, a na jego profilu znajduje się niewiele opinii. Zwykle wynika to z faktu, że dany specjalista jest mniej popularny. Wybierz tego specjalistę, który wzbudza Twoje zaufanie i umów wizytę online lub przez telefon.

Co robić, kiedy wizyty u terapeuty nie przynoszą efektów?

Przede wszystkim się nie poddawać. Czasami zawodzi komunikacja między pacjentem a terapeutą. Czasami psycholog nie posiada wystarczającego doświadczenia, by móc zaoferować odpowiednie wsparcie pacjentowi. To się zdarza nawet najlepszym psychologom, dlatego nie zniechęcaj się, kiedy kontakt z wybranym przez Ciebie specjalistą nie jest taki, jak się spodziewałeś.

Co robić, kiedy wizyty u terapeuty nie przynoszą efektów?

Konsultacje są płatne, co może powodować poczucie straty i zniechęcenia. Warto jednak nie oszczędzać na własnym zdrowiu, ponieważ bez niego żadne pieniądze nie mają znaczenia. Z tego względu nie poddawaj się i szukaj skutecznego wsparcia. Warto!

Na czym polega pomoc psychologiczna?

Na czym polega pomoc psychologiczna?

Nie wszystkie osoby wymagają relacji terapeutycznej, ludzie bardzo często korzystają z konsultacji z terapeutą, by znaleźć pomoc w rozwiązywaniu problemów. Pomoc psychologiczna może służyć również do rozwoju własnych umiejętności interpersonalnych i pomóc w relacjach z innymi ludźmi. Bardzo często wystarczy kilka spotkań z terapeutą, by znaleźć sposób na rozwiązanie problemów, które wydawały się nie do okiełznania. Na terenie Katowic przyjmuje wielu doświadczonych specjalistów, warto udać się do wybranego gabinetu (stacjonarnie lub online), w poszukiwaniu odpowiedniego wsparcia.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj