12 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024

Nie wiesz, którego ubezpieczyciela wybrać? Porównaj ich sobie!

Zapewne wiesz, że ceny ubezpieczeń dla poszczególnych właścicieli pojazdów różnią się od siebie. Czy zdawałeś sobie sprawę, że ta sama osoba może u jednego ubezpieczyciela zapłacić więcej za OC, a u innego mniej, mimo że ochrona będzie taka sama? Jaki płynie z tego wniosek? Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na tańsze ubezpieczenie samochodu, to porównuj oferty – nie ręcznie, w porównywarce!

Właściciele samochodu mają obowiązek wykupienia OC. Mogą także wybrać dodatkowe ubezpieczenia – AC, NNW i assistance. Wszystkie je można znaleźć w porównywarce ubezpieczeń za pomocą kalkulatora OC + AC, którego przykładem jest ten Mubi: https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/

Dlaczego warto porównywać?

Wybór ubezpieczenia komunikacyjnego powinien być prosty. W przypadku obowiązkowego OC należy zwracać uwagę wyłącznie na jego cenę, ponieważ jego działanie i zakres są identyczne u każdego ubezpieczyciela. Sprawa nieco bardziej się komplikuje przy poszukiwaniu dodatkowych ubezpieczeń AC, NNW i assistance. Dlaczego?

Zasady działania komunikacyjnych ubezpieczeń dobrowolnych opisane są w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. To dokument, który przygotowują ubezpieczyciele na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Zawiera on najbardziej istotne informacje o ubezpieczeniach: przedmiot, zakres, wyłączenia, obowiązku stron umowy i zasady wypłaty odszkodowania. Dodatkowo AC czy assistance oferowane jest w kilku wariantach, więc porównanie ich ręcznie zajęłoby sporo czasu – wyjaśnia Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl.

Porównywarki ubezpieczeń pozwalają na szybkie zestawienie ofert wielu ubezpieczycieli. Co więcej, w wynikach otrzymasz różne warianty pakietów ubezpieczeń z AC, NNW i Assistance. Dzięki temu nie będziesz musiał przeglądać kolejnych stron w poszukiwaniu najtańszego OC lub najbardziej dopasowanego do Twoich wymagań pakietu ubezpieczeń.

Zalety porównywarki ubezpieczeń

Przy zakupie samochodu, telewizora czy pralki sprawdzamy wiele modeli, zanim podejmiemy decyzję. Porównywarka ubezpieczeń pozwala na to samo przy wyborze ubezpieczenia samochodu i motocykla. Jakie zalety ma to nowoczesne narzędzie internetowe?

 • Wiele ofert w jednym miejscu – w jednym miejscu znajdziesz ubezpieczenie OC i różne pakiety ubezpieczeń od wielu ubezpieczycieli.
 • Oszczędność pieniędzy – porównanie ofert zwiększa szanse na znalezienie tańszej oferty.
 • Szybkość działania – w kilka minut wypełnisz formularz, potem otrzymasz oferty i możesz już ubezpieczyć pojazd.
 • Wygoda użytkowania – ubezpieczenie możesz kupić o każdej porze dnia, nawet w święta, bez wychodzenia z domu.
 • Szczegóły oferty – w wynikach wyszukiwania najlepszych ofert ubezpieczeń znajdziesz także opis oferty ubezpieczenia, który zawiera jego najważniejsze warunki.
 • Czas na przemyślenie – na spokojnie możesz przyjrzeć się wielu ofertom. Nie musisz dokonywać wyboru pod presją.
 • Profesjonalna pomoc – w razie wątpliwości możesz liczyć na profesjonalną pomoc doradców. 

Działanie porównywarki 

Na przykładzie porównywarki Mubi sprawdziliśmy działanie tego narzędzia. Aby otrzymać oferty ubezpieczeń, trzeba skorzystać z kalkulatora OC i AC, w którym znajduje się formularz z pytania potrzebnymi do przeprowadzenia kalkulacji. Podzielony jest on na kilka części.

 • Twoje ubezpieczenie – użytkownik proszony jest o wskazania czy szuka ubezpieczenia na samochód, czy na motor, którego ubezpieczenia szuka i czy auto jest w leasingu.
 • Szczegóły samochodu – należy wskazać jego markę, model, wersję i datę startu ubezpieczenia.
 • Użytkowanie samochodu – sposób korzystania z auta (prywatnie, w ramach firmy), stan licznika, przebieg (obecny, planowany), data pierwszej rejestracji, data zostania właścicielem pojazdu, miejsce parkowania, użytkowanie za granicą, ostatni ubezpieczyciel.
 • Właściciel i dodatkowi kierowcy – data urodzenia i otrzymania prawa jazdy, wskazanie głównego kierowcy, miejsce zamieszkania, płeć, stan cywilny, dzieci poniżej 26 roku życia, dodatkowi właściciele i historia ubezpieczenia.

Po odpowiedzi na powyższe pytania (zdecydowana większość z nich polega na zaznaczeniu odpowiedzi) należy kliknąć przycisk “Kalkuluj”. Po chwili na ekranie wyświetlą się oferty ubezpieczenia OC i pakietów ubezpieczeń uszeregowane od tej najtańszej. Użytkownik może w każdej chwili wyszukać oferty z samym OC lub z AC, NNW i Assistance. 

W razie problemów możesz zamówić rozmowę, wskazując godzinę, która Ci pasuje. W “Szczegółach oferty” zawarto informacje o ubezpieczeniu oraz cenę, gdybyś zdecydował się na kupno polisy w ratach.

Jeśli interesuje Cię szczególny rodzaj ubezpieczenia, a mianowicie OC komisowe, to przydatną wiedzę na jego temat znajdziesz w poradniku OC komisowe – co warto wiedzieć? Zachęcamy do lektury i zapoznania się z porównywarką ubezpieczeń Mubi, gdzie sprawdzisz sobie ubezpieczenia komunikacyjne!    

Przemysław Dąbrowski
Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
NAJNOWSZE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj