Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Najczęściej kojarzona jest z pielęgnacją skóry twarzy, chociaż równie dobrze można zastosować ją na dowolną część ciała w celu: odżywienia, nawilżenia, odmłodzenia, pobudzenia wzrostu włosów czy redukcji cellulitu. W jakim celu wykonuje się mezoterapię igłową?
Spis treści
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Dzięki temu, że mezoterapia igłowa pobudza produkcję kolagenu, sprawia, że skóra odzyskuje jędrność i elastyczność, a drobne zmarszczki zostają spłycone. Mezoterapia igłowa doskonale poprawia kondycję cery – nie tylko ją odmładza, ale też nawilża i odżywia. Zabieg ten wykonywany jest nie tylko u osób dojrzałych, ale też u młodych, które chcą poprawić kondycję skóry i opóźnić efekty starzenia.
Działanie mezoterapii igłowej opiera się na dwóch mechanizmach: pobudzanie skóry do wzmożonych procesów odnowy (produkcja kolagenu i elastyny) oraz działanie określonych substancji aktywnych. Regeneracja tkanek możliwa jest dzięki zastosowaniu iniekcji, która poprzez mikrouszkodzenia „wymusza” produkcję nowych komórek. Dodatkowo skóra właściwa otrzymuje składniki aktywne w formie specjalnie opracowanych preparatów.
Mezoterapia igłowa na twarz
W zabiegach mezoterapii na twarz stosuje się rozmaite koktajle witaminowe, kwas hialuronowy, kolagen czy tzw. stymulatory tkankowe. Na szczególną uwagę zasługuje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, nazywana też wampirzym liftingiem. W osoczu znajdują się głównie peptydy, które stymulują skórę do procesów naprawczych. Zabieg ten jest bardzo naturalny – wykorzystuje zdolność organizmu do samoregeneracji. Dzięki temu, że podczas mezoterapii na twarz składniki odżywcze dostarczane są bezpośrednio do tkanki, skóra szybko odzyskuje świetną kondycję i zdrowy wygląd.
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Zastosowane podczas mezoterapii skóry głowy substancje trafiają wprost do mieszka włosowego, wspomagając odmładzanie skóry głowy i przyczyniając się do odrastania włosów. Umożliwia to leczenie łysienia u jego źródła. Jednym z zabiegów mezoterapii igłowej stosowanych w katowickiej Klinice Miracki w celu pobudzenia wzrostu włosów jest Dr Cyj. To unikalny zabieg wykorzystujący preparat peptydowy, który wspomaga odrost włosów, ale także zatrzymuje proces ich wypadania. W składzie tego koktajlu znajduje się siedem zróżnicowanych peptydów oraz kwas hialuronowy. Takie połączenie pozwala na pobudzenie mikrokrążenia skóry głowy, odżywienie mieszków włosowych oraz stymulowanie komórek do namnażania. Składniki zawarte w preparacie mają również działanie ochronne – hamują niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych.
Mezoterapia na ciało
Mezoterapię igłową na ciało stosuje się przede wszystkim w celu ujędrnienia skóry, redukcji cellulitu, a także spłycenia blizn i rozstępów. Dzięki bezpośredniemu wprowadzeniu składników o działaniu antycellulitowym w głąb skóry zabieg ten znakomicie wspomaga leczenie pomarańczowej skórki. Poprzez uruchomienie istotnych mechanizmów w tkance podskórnej, mezoterapia jest w stanie także zahamować dalszy rozwój cellulitu, a nawet opóźnić jego powstawanie. Polecana przez specjalistów z Kliniki Miracki mezoterapia antycellulitowa Alidya opiera się na wyłapywaniu toksycznych jonów żelaza, które tworzą się w skórze pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.
W razie innych pytań dotyczących mezoterapii skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.