11.2 C
Toruń
czwartek, 29 września, 2022

Co zawiera dobra polisa turystyczna? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie na wakacje!

Planujesz długo wyczekiwane wakacje w ciepłych krajach lub krótki, aktywny city -break w Europie? Jeśli Twoja walizka jest już niemal spakowana, a plan podróży ustalony, sprawdź czy nie zapomniałeś o najważniejszym!

Polisa turystyczna – co to właściwie jest?
Przy wyborze ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na najważniejsze jego elementy.
Każda polisa turystyczna zawiera w sobie części składowe takie jak koszty leczenia, NNW czy Assistance, różniące się sumą i zakresem ubezpieczenia.
Assistance to nic innego jak wsparcie całodobowego Centrum Alarmowego. Kontakt z doświadczonym konsultantem daje nam poczucie bezpieczeństwa i pewność, że zawsze otrzymamy wsparcie. Z kolei zwrot kosztów leczenia jest bardzo przydatny w sytuacji, gdy podczas wakacji najbliższy nam szpital jest placówką prywatną. Nie wszędzie bowiem koszt leczenia i transportu medycznego pokryje publiczny ubezpieczyciel.

Polisa turystyczna a karta EKUZ.
Dlaczego dodatkowa polisa turystyczna jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że popularna karta EKUZ jest z pewnością dobrą podstawą, jednak w wielu przypadkach może być niewystarczająca. W niektórych krajach spoza Unii Europejskiej oraz EFTA, koszty kilkudniowego pobytu w szpitalu mogą sięgać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Transport medyczny helikopterem również może okazać się bardzo kosztowny w przypadku gdy złamiemy nogę na alpejskim stoku.

Ochrona dla wszystkich podróżników
Kto zatem powinien rozważyć zakup polisy? Krótko mówiąc: każdy, kto planuje podróż za granicę. To, jaki ma być jej zakres, zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Zadaniem ubezpieczyciela jest dopasowanie warunków polisy do potrzeb klienta. Dlatego w ERGO Ubezpieczenia Podróży dostępny jest cały wachlarz polis turystycznych – od pakietów indywidualnych po ubezpieczenia grupowe.
Na inny pakiet decydują się osoby planujące wakacje na plaży, inny natomiast wybierają miłośnicy górskiej wspinaczki. Dla tych drugich dostępne są także dodatkowe rozszerzenia, zawierające ubezpieczenie wykonywania sportów wysokiego ryzyka. Narciarze i snowboardziści powinni z kolei rozważyć wybór pakietu zawierającego zwrot kosztów ratownictwa na stoku lub odszkodowanie za zniszczenie sprzętu sportowego.
Niezależnie od planowanej destynacji oraz charakteru wakacji, pomocne może okazać się także dodatkowe ubezpieczenie bagażu oraz Car Assistance.

W jaki sposób wykupić polisę turystyczną?
Jeśli cenimy tradycyjne metody, możemy skontaktować się z najbliższym biurem podróży. Proponujemy jednak dużo szybszy i wygodniejszy sposób – zakup polisy turystycznej online. Przed jej wyborem, warto sprawdzić pakiety i rozszerzenia, znajdujące się w ofercie ERGO Ubezpieczenia Podróży.

Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
Ostatnio dodane
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here