12.9 C
Toruń
niedziela, 2 października, 2022

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez siłowni dzięki zabiegowi Onda

Z wiekiem metabolizm organizmu zwalnia, przez co tkanka tłuszczowa zaczyna odkładać się w nadmiernych ilościach. Często trudno jest się jej pozbyć tradycyjnymi sposobami, takimi jak dieta czy ćwiczenia. Medycyna estetyczna oferuje jednak skuteczne sposoby modelowania sylwetki. Jednym z nich jest wyjątkowo nieinwazyjny zabieg Onda Coolwaves. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tej technologii, przeczytaj poniższy artykuł.

Spis treści

  1. Co to jest Onda?
  2. Onda Coolwaves – wskazania i przeciwwskazania

Co to jest Onda?

Pod pojęciem Onda kryje się profesjonalne, nowoczesne urządzenie medyczne, które służy do modelowania sylwetki. Umożliwia redukcję nadmiarowej tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu, wygładzanie nierówności skóry oraz przywracanie jej jędrności i elastyczności. Dodatkowo poprawia ukrwienie tkanek, polepszając ich wygląd i kondycję. Doskonale sprawdza się też przy neutralizowaniu zmian skórnych, które powstały w wyniku urazu.

Jak to działa? Stosowane w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy urządzenie Onda Coolwaves emituje energię mikrofalową. Wiązki mikrofal docierają przezskórnie do tkanki tłuszczowej, a następnie rozbijają ją na mniejsze cząsteczki. W ten sposób organizm zostaje pobudzony do metabolizowania uszkodzonych komórek za pośrednictwem układu limfatycznego. W efekcie objętość danej części ciała ulega stopniowemu zmniejszeniu.

Mikrofale Coolwaves emitowane przez system Onda mają ściśle określoną długość, która jest idealna do przeprowadzenia efektywnego spalania tłuszczu. Minimalizuje to ryzyko uszkodzenia naskórka i skóry właściwej. Dzięki temu nie ma zagrożenia wystąpienia trwałych efektów ubocznych, takich jak blizny czy keloidy. 

Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne oczyszczenie skóry i usunięcie z niej wszelkiej biżuterii (np. piercingu). Fizycznie procedura polega na przesuwaniu głowic urządzenia Onda po ciele pacjenta.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Energia mikrofalowa jest przekazywana do tkanki podskórnej aż w 80%. Dzieje się to w sposób nieinwazyjny, a zatem bez przerywania ciągłości tkanek. Pozostałe 20% energii pochodzącej z głowic urządzenia wywołuje na skórze powierzchowny efekt termiczny. Nie wiąże się to z dyskomfortem i w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu pacjenta.

Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po krótkim czasie od jego przeprowadzenia. Stabilizują się w ciągu kolejnych kilku tygodni – po tym czasie uwidaczniają się ostateczne rezultaty terapii.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po jego zakończeniu pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych aktywności z zastrzeżeniem przestrzegania zaleceń.

Onda Coolwaves – wskazania i przeciwwskazania

Zabiegi medycyny estetycznej służące modelowaniu sylwetki mogą być przeprowadzone u każdej osoby, u której nie stwierdza się ku temu przeciwwskazań. Nie jest konieczne zalecenie medyczne, motywacją do przeprowadzenia procedury może być subiektywne niezadowolenie pacjenta z wyglądu własnej figury.

Zabieg Onda poleca się osobom, których celem jest szybkie uzyskanie satysfakcjonujących efektów terapii. Można przeprowadzać go jednorazowo, jednak dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie 4-6 sesji w odstępach czasowych wskazanych przez specjalistę medycyny estetycznej.

Pierwszym etapem procedury jest wywiad lekarski. W jego trakcie omawiane są cele zabiegu i spodziewane rezultaty. Wyklucza się też przeciwwskazania, do których należą przede wszystkim: 

  • ciąża,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • choroba nerek lub wątroby,
  • choroba niedokrwienna serca,
  • przebyty zawał serca,
  • stan zapalny skóry w obszarze zabiegowym,
  • żylaki z owrzodzeniem,
  • choroba nowotworowa.

Zalecenia pozabiegowe obejmują przede wszystkim przyjmowanie dużych ilości płynów (ok. 2,5 litra na dobę). Należy również unikać przegrzewania organizmu – korzystania z sauny, solarium oraz gorących kąpieli. Niewskazane jest podejmowanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Pierwsze trzy dni po zabiegu wymagają stosowania diety ubogotłuszczowej oraz powstrzymania się od picia alkoholu. W tym okresie należy również dbać o odpowiednią pielęgnację skóry – stosować intensywnie nawilżające balsamy i kremy, w których składzie znajduje się aktywna witamina C.

Przemysław Dąbrowski
Uwielbiam szukać najlepszych firm w swoich branżach. Wszystkie artykuły piszę w oparciu o sprawdzone informacje, dzięki czemu łatwiej możesz podjąć swoje decyzje zakupowe.
Ostatnio dodane
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here