5.5 C
Warszawa
piątek, 26 kwietnia, 2024

Rehabilitacja SSŻ – walka z bólem szczęki

Problemy ze szczęką należą do wyjątkowo nieprzyjemnych, bo odczuwamy duży dyskomfort podczas jedzenia czy spania – a więc podczas tych najbardziej podstawowych czynności, których przecież nie jesteśmy w stanie uniknąć. Jeżeli dopada nas sztywność, ból czy “trzaskanie” szczęki to cały czas martwimy się tym, aby sobie czegoś nie uszkodzić – a to jest zwyczajnie męczące także pod względem psychicznym To właśnie dlatego rehabilitacja SSŻ, czyli rehabilitacja stawu skroniowo-żuchwowego – cieszy się tak dużą popularnością.

Ludzie oczywiście nie cieszą się na myśl, iż muszą wykonywać zalecane ćwiczenia i stawiać się w gabinecie rehabilitanta – ale każdemu z nas zależy przecież na komforcie codziennego życia, więc nie mamy tak naprawdę innego wyboru. Nie musimy się jednak tutaj też przesadnie bać, bo rehabilitacja SSŻ warszawa to w dużej mierze także farmakoterapia czy noszenie specjalnej szyny – tutaj więc na pewno nie będziemy odczuwać bólu, a po pewnym czasie zauważymy poprawę naszego stanu zdrowia. 

 

 

Co może obejmować taka rehabilitacja? 

 

Rehabilitacja SSŻ zostanie oczywiście w 100% dopasowana do potrzeb konkretnej osoby, więc w pierwszej kolejności musimy po prostu umówić się na wizytę do specjalisty. Nie warto niepotrzebnie się tutaj zamartwiać, bo przecież i tak jest to konieczne – zwykle idziemy do lekarza dopiero wtedy, gdy sami już nie dajemy sobie rady z problemem, więc nie ma mowy o dalszym odkładaniu tego tematu.  

 

Czasami taka rehabilitacja polega tylko na tym, że jesteśmy uczeni pewnych nawyków – dzięki temu przestajemy na przykład gryźć jedzenie w nieprawidłowy sposób. Dowiadujemy się, jak unikać zaciskania szczęki, jak przeżuwać – a nawet, jak poprawnie ziewać. Może nam się to wydawać niepotrzebne, ale zdziwilibyśmy się wiedząc, jak szybko można tutaj zaobserwować poprawę – jeżeli oczywiście wdrożymy w życie te nowe zalecenia.

 

Czego jeszcze możemy się spodziewać? 

 

Rehabilitacja SSŻ może stanowić połączenie ćwiczeń w gabinecie – z farmakologią, której stosowania niestety czasami po prostu uniknąć się nie da. W niektórych przypadkach zalecony może zostać nawet zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej – w ten sposób leczy się chociażby bruksizm, a więc nadmierne zaciskanie zębów w nocy.  

 

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele będzie tutaj zależało od naszego zaangażowania. Problemy ze szczęką są czasami efektem stresu – my sami musimy więc chcieć z tym walczyć. Musimy robić zalecane ćwiczenia w wolnym czasie i panować nad mięśniami. Rehabilitacja SSŻ jest bardzo skuteczna – ale jest to także czasami ciężka praca z naszej strony. W Warszawie polecam specjalistów z kliniki rehabilitacyjno-ortopedycznej The Pain Clinic

Najnowsze
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj