12.5 C
Warszawa
poniedziałek, 29 maja, 2023

Jakich fachowców brakuje w Warszawie?

Rynek pracy w każdym mieście wygląda inaczej. Szukając pracy w Warszawie, pod uwagę trzeba wziąć specyfikę tego miasta i jego zapotrzebowanie na pracowników. Warszawa jest nie tylko stolicą kraju, ale i miastem biznesowym, nowoczesnym, które ciągle się rozwija. Co roku pracę podejmują tu tysiące nowych pracowników, ale i pojawiają się nowi inwestorzy i firmy, które zaczynają swoją działalność. Ponadto, jak w każdym dużym mieście poszukiwani są tu też specjaliści z konkretnym wykształceniem. Kto może dostać pracę w Warszawie od ręki?

Jakich fachowców brakuje w Warszawie?

Zawsze na rynku pracy wyróżniają się osoby, które mają konkretne kompetencje zawodowe, uprawnienia i doświadczenie. W Warszawie nie brakuje pracy dla finansistów, menedżerów, jak i przedstawicieli branży IT. Jednak nie można zapominać, że to bardzo duże miasto, które szybko się rozwija, więc tak naprawdę potrzebne są osoby z każdej grupy zawodowej. A kto może zarobić najlepiej? Tę kwestię może przedstawić https://www.aplikuj.pl/kalkulator-wynagrodzen, gdzie widać wyraźnie, jakie zawody są najlepiej opłacalne.

W stolicy brakuje nie tylko pracowników wysokiego szczebla, ale i fachowców niższego szczebla, a także budowlańców, operatorów wózków widłowych czy kierowców. Także osoby, które mają doświadczenie w handlu i w bezpośredniej obsłudze klienta szybko znajdą pracę w sklepach stacjonarnych, jak i w obsłudze sklepów online. Poszukiwani są również fachowcy w branży gastronomicznej tacy jak barmani, bariści czy szefowie kuchni. Dlatego można powiedzieć, że rekrutowani są specjaliści praktycznie z każdej branży.

Warszawa to nie tylko praca w korporacji

Do Warszawy ściągnęło wiele zagranicznych korporacji, które bardzo chętnie rekrutują do pracy. W korporacji może zacząć pracę praktycznie każdy, kto ma doświadczenie w handlu lub finansach. Potrzebni są różni pracownicy, od sprzedawców po dyrektorów. Dlatego bardzo często mówi się, że najłatwiej można dostać pracę właśnie w korporacji. Firmy usługowe i sieci handlowe mają cały czas otwartą rekrutację, jednak nie tylko one.

Wraz ze wzrostem liczby otwieranych firm, w tym korporacji, potrzebni są też inni usługodawcy na rynku pracy. Choćby w branży hotelarskiej. Przyjeżdżający do Polski inwestorzy, dyrektorowie placówek, kontrolerzy i goście specjalni dużych przedsiębiorstw muszą gdzieś mieszkać. Kolejna branża, która z tego powodu zatrudnia coraz więcej pracowników, to gastronomia. Przyjeżdżający do Warszawy goście i inwestorzy, jak i sami pracownicy, muszą gdzieś zjeść lunch czy kolację. Wraz z rozwojem korporacji w Warszawie również hotelarstwo i gastronomia zanotowały większe zapotrzebowanie na pracowników.

Nowi pracownicy są potrzebni w każdej branży

Gdzie można sprawdzać najnowsze ogłoszenia o pracę? Publikowane są one choćby na: Aplikuj.pl. Przeglądając ogłoszenia, można zobaczyć, że poszukiwani są pracownicy z konkretnym wykształceniem, jak i ci bez doświadczenia gotowi się uczyć pracy od podstaw. Oferty pracy można znaleźć praktycznie w każdej branży. Wiele firm szuka księgowych czy pracowników do spraw obsługi klienta. Są też przedsiębiorstwa, które szukają kierowców, magazynierów i specjalistów do spraw sprzedaży. Zatrudnienie znajdą też lektorzy różnych języków obcych. Można więc powiedzieć, że Warszawa ma bardzo duży rynek pracy i zapotrzebowanie na pracowników w każdej branży.

Najnowsze
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj