14.4 C
Gorzów Wielkopolski
niedziela, 26 maja, 2024

Koronawirus Gorzów Wielkopolski: aktualne dane na temat nowych zakażeń

Aktualna liczba nowych zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Masz podejrzenie zakażenia koronawirusem? Dowiedz się, co należy zrobić i gdzie wykonać testy w Gorzowie i województwie lubuskim.

Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne dane dotyczące zakażeń Sars-Cov-2

W ciągu ostatniej doby w Polsce (wtorek, dane z godziny 10:53, 20.05. 2021), doszło do 2 086 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 250 przypadków zakończyło się śmiercią chorych. Całkowita liczba zakażeń Covid-19 w całej Polsce wynosi 2 861 351, z czego zmarło 72 500 osób. Według informacji z tego dnia liczba nowych zakażeń koronawirusem spada. Zmniejsza się również liczba zgonów.

Aktualne dane na temat nowych przypadków zakażeń w województwie lubuskim i Gorzowie publikuje Ministerstwo Zdrowia.

Liczba nowych zakażeń Sars-CoV-2 województwo lubuskie 2021

Według najnowszych danych pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskało 39 osób w województwie lubuskim, z czego 7 osób zmarło. Całkowita liczba zachorowań i zgonów od początku 2020 na terenie województwa lubuskiego wynosi 73 821 zakażeń i 2000 zgonów.

Liczba nowych zakażeń Sars-CoV-2 województwo lubuskie 2021

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, zakażenia koronawirusem w całej Polsce zdarzają się rzadziej. Spadła również liczba zgonów z powodu koronawirusa.

Jak chronić się przed Covid-19?

Szczegóły na temat koronawirusa publikuje Ministerstwo Zdrowia. Aby w Polsce nie dochodziło do nowych zakażeń i zachorowań na Covid-19, należy przestrzegać kilku zasad. Noś maseczkę w miejscach publicznych, często myj i dezynfekuj ręce. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

Co robić w przypadku zakażenia koronawirusem?

Koronawirus daje różne objawy, co oznacza, że nikt nie wie, czego się spodziewać w przypadku zachorowania na Covid-19. Do najczęstszych objawów zakażenia koronawirusem należy suchy kaszel, gorączka, brak smaku i węchu. Większość chorych wraca do zdrowia, ale objawów nie wolno ignorować!

Co robić w przypadku zakażenia koronawirusem

Osoby, które zauważają u siebie objawy koronawirusa, powinny zostać w domu i skorzystać z teleporady. W przypadku ciężkich objawów należy zadzwonić na numer alarmowy. W celu potwierdzenia zachorowania na Covid-19 należy wykonać test. Wyniki są dostępne online, najczęściej tego samego dnia.

Gorzów Wlkp., gdzie wykonać test na koronawirusa?

Województwo lubuskie ma kilka punktów pobrań w każdym mieście. Poniżej lista przykładowych punktów pobrań w Gorzowie Wlkp., gdzie w każdej chwili można wykonać testy na Covid-19.

  • MediRaj Gorzowskie Centrum Medyczne, Górczyńska 17, 66-400 Gorzów Wlkp.
  • Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Walczaka 42, 66-418, Gorzów.

Osoby z podejrzeniem koronawirusa mogą wykonać test w kierunku Covid-19 prywatnie lub na NFZ. W drugim przypadku konieczne jest skierowanie lekarza.

Roman Jaworski
Roman Jaworski
Tworzenie rankingów to moja specjalność. Mam nadzieje, że moje artykuły przypadły Ci do gustu :)
POPULARNE
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj