5.6 C
Katowice
piątek, 12 kwietnia, 2024

Bar Caffe Buon Giorno – kawiarnia i pizzeria, która podbiła okolicę

Bar Caffe Buon Giorno to lokal znajdujący się w Kętach, oferujący włoską pizzę i świeżo mieloną kawę, ale nie tylko! Co sprawia, że miejsce to stało się tak popularne w okolicy? Z całą pewnością duży wpływ ma na to możliwość zamówienia świeżej pizzy z dowozem pod wskazany adres, w tym zarówno telefonicznie, jak i całkowicie online na stronie internetowej. Nie bez znaczenia są także tradycyjne receptury, najwyższej jakości składniki oraz atmosfera tego nietypowego miejsca i organizowane tu wydarzenia.

Tradycyjna włoska pizza z dowozem w Kętach

Czym charakteryzuje się klasyczna włoska pizza? Z pewnością cienkim ciastem wyrastającym na drożdżach, prawdziwe włoskim serem i najwyższej jakości składnikami, z których bardzo wiele powinno mieć typowo włoskie pochodzenie dla zachowania tradycyjnego smaku gotowego dania. W Buon Giorno w Kętach dobrze o tym wiedzą, dlatego korzystają wyłącznie z takich właśnie składników, tworząc pizzę smakiem, aromatem, ani nawet miękkością ciasta nieróżniącą się od idealnego włoskiego oryginału.

W kuchni włoskiej to proste kompozycje składników doceniane są najbardziej. Nie ma w niej miejsca na maskowanie smaków czy uzupełnianie aromatów wyszukanymi przyprawami. Tu wszystkie dodatki mają być możliwie proste, lecz najwyższej jakości i tradycyjnie przygotowane.

Dla prawdziwych wielbicieli włoskich smaków Buon Giorno oferuje sklep włoski umiejscowiony tuż obok wejścia do pizzerii. Można kupić w nim między innymi wiele rodzajów tradycyjnych włoskich serów i wędlin, które sprawdzą się nie tylko na pizzy, ale także jako dodatek do pieczywa albo makaronu.

Pizzę w Bar Caffe Buon Giorno można zamówić telefonicznie lub przez stronę internetową restauracji pod adresem barcaffe.pl. Oczywiście można ją także zjeść w lokalu, ciesząc się przy posiłku włoską atmosferą, a zaraz po nim – aromatyczną i świeżo zmieloną kawą.

Bar Caffe Buon Giorno – kawiarnia pełna pysznej kawy i ciekawych ludzi

Kiedy na początku roku 2021 powstawał Bar Caffe Buon Giorno, z założenia miał stać się on kawiarnią, w którym serwować się będzie tradycyjnie przygotowywaną kawę włoską prosto z profesjonalnych ekspresów i kawiarek. Jeszcze w tym samym roku lokal rozszerzył działalność i dodał do swojego menu pizzę, jednak nigdy nie zrezygnował z pierwotnego pomysłu i do dziś podaje aromatyczną kawę, często w towarzystwie słodkich wypieków.

Atmosferę kawiarni w Kętach z całą pewnością tworzą wyczuwalne w niej aromaty, kuchnia i klimat, jaki budowany jest przez otwartość i uprzejmość obsługi, bliski do włoskich standardów. Ludzie pojawiający się w lokalu również odpowiadają za panującą w nim atmosferę, zwłaszcza jeśli są wspólnie pochłonięci jednym tematem. W Buon Giorno w Kętach temat ten często związany jest z rozwojem i pracą nad sobą.

Bar Caffe Buon Giorno to pierwsze miejsce w Polsce uznane za oficjalną Klubokawiarnię Klubu 555. Klub 555 zrzesza wokół siebie ludzi zainteresowanych rozwijaniem siebie, pracą nad swoimi nawykami, zarządzaniem czasem, czy nawet rozsądnym układaniem własnych myśli. Nazwa klubu to nawiązanie do wczesnej godziny porannej 5:55, o której Fryderyk Karzełek, jego założyciel, prowadzi codzienne spotkania na żywo w sieci. Jego chęć do przyzwyczajenia się do pobudek o wczesnych godzinach porannych zainspirowała wielu ludzi. Dziś spotkać ich można między innymi w Kętach i to zarówno na swobodnych spotkaniach, jak i organizowanych wydarzeniach.

Popularne
Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj