Koronawirus Kielce: aktualności

0
72
Koronawirus Kielce: aktualności

Najnowsze informacje dotyczące zakażeń koronawirusem w Kielcach i województwie świętokrzyskim.

Koronawirus w Kielcach: liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Kielce znajdują się praktycznie na końcu listy nowych zakażeń koronawirusem. W regionie świętokrzyskim potwierdzono zaledwie 14 nowych przypadków zachorowań na Covid-19 (dane z dnia 30.05. 2021). Dzięki szczepionkom i wygasającym ogniskom choroby koronawirus zdaje się powoli wycofywać. W Kielcach coraz więcej osób wraca do zdrowia, jednak nie brakuje również ciężkich przypadków. Wiele osób wciąż walczy o życie pod respiratorem. Nie zapominajmy, jak ciężkie objawy może dawać koronawirus.

Koronawirus w Kielcach: liczba nowych przypadków

Tymczasem mieszkańcy Kielc i pozostałych miast w Polsce cieszą się luzowaniem obostrzeń, które utrudniają nam życie od 2020 roku. Ponownie otwarto restauracje i miejsca użyteczności publicznej. Wkrótce odbędą się także pierwsze koncerty z udziałem publiczności.

Testy w kierunku Covid-19 w Kielcach

Jeśli podejrzewasz u siebie zakażenie Sars-Cov-2, wykonaj test na koronawirusa. Gdzie zrobić test na koronawirusa w Kielcach? Testy można wykonywać w specjalnych punktach pobrań, między innymi:

  • Wojewódzki Szpital Zespolony, Klinika Chorób Zakaźnych, ul. Radiowa 7, 25-317 Kielce.
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, ul. Grunwaldzka 45, 25-736 Kielce.

Wynik testu pojawi się po kilku godzinach na stronie internetowej szpitala lub centrum medycznego, gdzie wykonano badania.

Testy w kierunku Covid-19 w Kielcach

Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 Kielce

Bezpłatne szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 są powszechne w całej Polsce. Aby zarejestrować się na szczepienie w Kielcach, skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ, wypełnij formularz za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl lub zadzwoń na ogólnopolską infolinię. Infolinia jest bezpłatna. Szczepienia wykonywane są m.in. w następujących placówkach w Kielcach.

  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, adres: Stefana Artwińskiego 3, 25-734 Kielce.
  • SP ZOZ MSWiA w Kielcach, Wojska Polskiego 51, 25-375 Kielce.
  • Punkt Szczepień COVID, Prosta 30, 25-371 Kielce.

W Polsce pierwszą dawkę szczepienia przyjęło już ponad 19 mln osób, z czego ponad 6 mln przyjęło obie dawki.

Jak chronić się przed zakażeniem Sars-Cov-2?

Jak chronić się przed zakażeniem Sars-Cov-2?

W celu ochrony zdrowia zasłaniaj usta i nos maseczką, a także często myj i dezynfekuj dłonie. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego. W przypadku zauważenia objawów koronawirusa skontaktuj się z lekarzem.

Aktualne dane na temat zachorowań na Covid-19 publikuje Ministerstwo Zdrowia. Informacje dotyczące koronawirusa w województwie świętokrzyskim i Kielcach publikuje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach na łamach serwisu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj